Denizli'nin müzisyen doktoru

Korona virüsün Türkiye’de ilk etkili olmaya başladığı dönemde eşi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ceren Coza Yıldız ile birlikte 'Corona Cover' adlı şarkıyı seslendiren Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Uzm. Dr. Ali İhsan Yıldız; “Doktor kimliğimin yanında müzik hayatımla da tanınmak istiyorum” dedi. Kanun eşliğinde seslendirdiği sosyal medyada paylasan ve kısa sürede sosyal medyada ‘hit’ olan Dr. Yıldız, 6 enstrüman çalıyor.

Dünyayı kasıp kavuran korona virüsün Türkiye’de de görülmeye başlamasıyla kanun başına geçen Özel Odak Hastanesi Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Uzm. Dr. Ali İhsan Yıldız, eşi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ceren Coza Yıldız ile birlikte 'Corona Cover' adlı şarkıyı seslendirdi. Düet yapan doktor çiftin söylediği ve sosyal mesaj içeren şarkı, kısa sürede sosyal medyada ‘hit’ oldu.

Kanun, gitar, klarnet, bağlama, keman ve ud çalmasını bilen Dr. Ali İhsan Yıldız, müzik hayatına ilkokul yıllarında başladığını belirtti. Dr. Yıldız; “İlkokul yıllarımda TRT’de programları takip ederdim. Babam ilk bağlama almıştı. Onunla başladım. Liseye kadar onu çaldım. Üniversitede oda arkadaşım sayesinde gitar çalmayı öğrendim. Para biriktirip klarnet aldım.  Aklımda bir çok enstrüman var. Sırayla kanun, keman da çaldım. Müzik üzerine çektiğim videoları sosyal medya da paylaştım. Hoşuma gidiyor. Doktor kimliğimin yanında müzik hayatımla da tanınmak istiyorum. Videolarımı eşimle birlikte yapıyoruz. Onunla birçok videomuz var. Onunla düet yapıyoruz. Eşimin sesi güzeldir. Bana bu konuda hep destek oluyor” dedi.

“TEPKİLER GÜZELDİ”

'Corona Cover' şarkısını insanlara mesaj vermek amacıyla oluşturup paylaştıklarının altını çizen Dr. Yıldız; “Korona virüsün ilk başları çıktığı günlerde eşimle bir karar aldık. Bu konuda ‘insanları nasıl bilinçlendirebiliriz?’ dedik. Bir yabancı şarkıyı, korona virüse Türkçe olarak uyarladık. Mesajımız açıktı. İnsanlara mesaj vermek istedik. Korona virüs gerçeklerini verelim istedik. Kuralları şarkıyla aktarmayı düşündük. Sosyal medyada gündem olduk. Tepkiler güzeldi. Doktor kıyafetleriyle şarkıyı yaptık. Videoyu öyle paylaştık. Doktor olduğumuzu öğrenince izleyenler daha etkili oldu” şeklinde konuştu.

'CORONA COVER' ŞARKISININ SÖZLERİ

Doktor çiftin seslendirdiği şarkının sözleri ise şöyle: “Korana dize getirdin dünyayı helal sana/ Kapadın dünyayı evine ocağına / 3,5 atıyoruz burada, helal sana korona / Hapşırma sakın oyarım bak / Ağzını kapat / elini değdirme dirseğinle / Ne cahilsin ya / Aman dur bana hiç yaklaşma / 1 metrede dur. Şakası yok bak bu korona / Hadi millet hep birlikte o ellerini yıka / 10 dakikada bir yıka / O evinden de çıkma"

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER