Denizli'nin yüreği Elazığ'da!

Türkiye, 24 Ocak 2020 Cuma Günü Elazığ’da meydana gelen depremle sarsılırken; Denizli’den Elazığ için geçmiş olsun dilekleri iletildi.

Denizli'nin yüreği Elazığ'da!

Türkiye, 24 Ocak 2020 Cuma Günü saat 20.55'te Elazığ'dan gelen deprem haberiyle sarsıldı. Kandilli verilerine göre, deprem 6.8 büyüklüğünde meydana geldi. Çok büyük bir bölgede hissedilen deprem, Elazığ ile Malatya'da yıkıma neden oldu. Depremin ardından Denizli’den birbiri ardında geçmiş olsun dilekleri iletindi. Deprem haberlerinin hemen ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Geçmiş olsun Elazığ, dualarımız sizinle. ‪Elazığ Sivrice'de gerçekleşen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyorum” dedi.

“RABBİM ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ AFETLERDEN KORUSUN”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin; “Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice İlçesi olan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Can kaybının artmaması için dua ediyoruz. Deprem’den etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun, Rabbim ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun” diye konuştu.

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Merkez üssü Elazığ Sivrice İlçesi olan, çevre illerde de hissedilen depremde etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

“TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN”

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız; “Merkez üssü Elazığ Sivrice olan ve komşu illerden de hissedilen deprem dolayısıyla hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Rabbim her türlü afetten milletimizi korusun” dedi.

“GÜN DEVLETİMİZİN YANINDA SEFERBERLİK GÜNÜDÜR”

Devletin yanında olma zamanı olduğunu bildiren İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında, herkesi yardım etmeye davet etti. Öztürk; “Gün devletimizin yanında seferberlik günüdür. Herkesi, Elazığ için iklim koşullarını da dikkate alarak yapacağımız ayni yardımlara katkı sağlamaya davet ediyoruz. Yardım yapmak isteyen hemşerilerimiz, İyi Parti Denizli İl Başkanlığı’na başvurabilirler. Yardımlar Elazığ Valiliği’ne teslim edilecektir” diye konuştu.

“VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca; “Elazığ-Sivrice merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde ifade etti.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar ise şu ifadelere yer verdi: “Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde 6.8 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremi yaşayan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

“RABBİM ÜLKEMİZİ VE MİLLETİMİZİ AFETLERDEN MUHAFAZA EYLESİN”

Depremin ardından açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, “Elazığ Sivrice'de 6.8 şiddetinde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen deprem sebebiyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin” dedi.

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk; “Elazığ’daki kardeşlerimize geçmiş olsun Allah yardımcıları olsun” diye konuştu.

“GEÇMİŞ OLSUN ELAZIĞ”

“Geçmiş olsun Elazığ” başlığında açıklama yapan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; “Elazığ Sivrice'de saat:20.55' da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” şeklinde ifade etti.

Geçtiğimiz yıl 08 Ağustos’ta 6.0 şiddetinde sarsıntıyı yaşayan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Merkez üssü Elazığ olan ve çevre illerde hissedilen 6.8 şiddetindeki depremden etkilenen tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Geçmiş Olsun Elazığ” ifadelerine yer verdi.

“DEPREMİ YAŞAYAN TÜM YURTTAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN”

Depremin hemen ardından harekete geçen ve deprem bölgesine yardım gönderen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki; “Elazığ'ın Sivrice ilçesi yakınlarında meydana gelen ve çevre bölgelerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde ifade etti.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ise şunları söyledi: “Elazığ Sivrice'de meydana gelen ve çevre şehirlerden de hissedilen depremi yaşayan tüm yurttaşlarımıza geçmiş olsun. En az hasar ve kayıpla atlatılmasını diliyorum.”

BAŞKAN ŞEVİK; “GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ”

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik; sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Elazığ Sivrice'de 6.8 büyüklüğünde gerçekleşen depremde, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

“VEFAT EDEN VATANDAŞLARIMIZA ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan; “Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice İlçesi olan depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin. Elazığ ve çevre illerinde hissedilen 6.8 büyüklüğünde etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum” diye konuştu.

“GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİ İLETİYORUM”

Elazığ depremi, geçtiğimiz yıl sarsılan bir diğer ilçe Acıpayam’da da üzüntüyle karşılandı. Depreme ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, şunları aktardı: “Merkez üssü Elazığ'ın Sivrice İlçesi olan depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyor, bölgedeki tüm vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden muhafaza eylesin.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ise şu ifadelere yer verdi: “Elazığ'ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen ve çevre illerde de oldukça şiddetli bir şekilde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

“GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYEM!”

Depremin ardından sosyal medyadan açıklama yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek; “Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum” şeklinde ifade etti.

Beyağaç Belediye Başkanı Mustafa Akçay ise şunları söyledi: “Allah’ım Sen Milletimizi Koru. Geçmiş Olsun Türkiyem!”

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, şu ifadelere yer verdi: “Elazığ Sivrice’de meydana gelen ve çevre bölgelerde de hissedilen depremi yaşayan tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER