Denizli Öğrenci Kart’ta vize dönemi başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu ‘Denizli Öğrenci Kartı’nda vize dönemi başladı. Vize dönemi 30 Eylül 2019 tarihinde sona erecek.

Denizli Öğrenci Kart’ta vize dönemi başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin şehir içi otobüs ulaşımında kullanıma sunduğu ‘Denizli Öğrenci Kartları’nda vize dönemi başladı. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla ‘Denizli Öğrenci Kartları’nın vizesinin mutlak suretle yapılması gerektiği, vizesi yapılmayan kartların kullanılamayacağı açıklandı. Bu kapsamda vize süreci başlayan Denizli Öğrenci Kartları’nın son vize tarihinin ise 30 Eylül 2019'a kadar olduğu ifade edildi. Vizesi yapılmayan kartların 02 Ekim 2019 tarihinden sonra ise geçersiz kart olacağına dikkat çekildi.

VİZE İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Vize işlemleri için gerekli evraklar ise şu şekilde açıklandı: "2019-2020 eğitim öğretim yılına ait öğrenci belgesi (E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.)" Doğum tarihi 2003 yılına kadar olan öğrencilerin Nüfus Cüzdanları ile gelmeleri yeterli.

YENİ DENİZLİ ÖĞRENCİ KARTI ÇIKARTMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Yeni Denizli Öğrenci Kartı çıkartmak için gerekli evraklar ise şöyle: "2019-2020 eğitim-öğretim yılına ait öğrenci belgesi ( E-Devletten alınan öğrenci belgesi ve 2019-2020 eğitim-öğretim dönemine ait bandrollü öğrenci kimlik kartı öğrenci belgesi yerine geçmektedir.) Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet fotoğraf." Doğum tarihi 2003 yılına kadar olan öğrencilerin Nüfus Cüzdanları ve 1 adet fotoğraf getirmeleri yeterli.

DENİZLİ ÖĞRENCİ KARTI'NDAN YARARLANABİLENLER

Denizli Öğrenci Kartı'ndan, resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında kayıtlı olup eğitim alan öğrenciler, üniversite öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri, lisans üstü ve doktora öğrencileri, mesleki eğitim müdürlükleri (çıraklık eğitim), açık öğretim fakültesi öğrencileri (2 yıllıklar 4 yıl, 4 yıllıklar 7 yıl öğrenci haklarından faydalanır), mesleki açık öğretim lisesi öğrencileri, askeri lise öğrencileri ve polis meslek yüksek okulu öğrencilerinin yararlanabileceği belirtildi.

VİZE İŞLEMLERİ NEREDE YAPILACAK?

Vatandaşların vize işlemlerini Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’ye ait; eski Özel İdare Binası karşısında bulunan Kart Dolum Merkezi, Bayramyeri Meydanı Kart Dolum Merkezi, Otogar Kart Dolum Merkezi, Denizli Büyükşehir Belediyesi Binası Kart Dolum Merkezi’nden yaptırabilecekleri belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER