DENİZLİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLADI

DENİZLİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLADI

Denizli'de 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. İl Eğitim Tarihi Müzesi'nin açılışının yapıldığı kutlama programında ise emekliliğe ayrılan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi, mesleğe yeni başlayan öğretmenler ise öğretmen yeminini etti.
Denizli Valiliği önünde 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında çelenk sunma töreni yapıldı. Törende, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı, akabinde İstiklal Marşı okundu. Çelenk sunma töreninin ardından Pamukkale Halk Eğitim Merkezi'nde kutlama programı düzenlendi. Program öncesi Vali Hasan Karahan'ın da katılımıyla Denizli Lisesi'nde İl Eğitim Tarihi Müzesi'nin açılışı yapıldı. Vali Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'un müzeyi incelemesinin ardından kutlama programına geçildi. Kutlama programı, açılış konuşmalarının ardından halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı. Emekli olan ve mesleğe yeni adım atan öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Öğretmenler günü ile ilgili düzenlenen şiir kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilere protokol üyelerdi tarafından ödülleri takdim edildi. Ardından emekliliğe ayrılan öğretmenlere şilt ve hizmet şeref belgeleri verildi.

"BUGÜN, GELECEĞİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİ YETİŞTİRECEK OLAN ÖĞRETMENLERİMİZİN GÜNÜ”
Kutlama programında konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak, "Bugün, geleceğimizin teminatı gençleri yetiştirecek olan öğretmenlerimizin günü. Eğitim halkasında bulunan herkese büyük görevler düşüyor. Öğretmenlerin gayretiyle Türkiye daha da ileriye gidecektir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, muasır medeniyetler seviyesine çıkmak için çok çalışmalıyız. Mesleğe yeni katılan arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum. Görevi başında şehit olan öğretmenlerimizi de rahmetle anıyorum" diye konuştu. Kutlama etkinlikleri kapsamında, mesleğe yeni başlayan öğretmenler, coşku içerisinde öğretmen yeminini etti. Program, öğretmenler korosunun seslendirdiği şarkılarla sona erdi. (DHA)

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER