Denizli OSB personeli, organlarını bağışladı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nde İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülen Organ Bağışı Kampanyası’ kapsamında farkındalık semineri yapıldı. Seminerin ardından Denizli OSB personeli, organ bağışında bulundu.

Denizli OSB personeli, organlarını bağışladı

İl Sağlık Müdürlüğü’nce yürütülen ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü’nce de desteklenen ‘Organ Bağışı Kampanyası’ kapsamında farkındalık semineri düzenlendi. Pamukkale İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden Nurcihan Davarcı ve Hatice Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı seminer, Denizli OSB Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Seminerde konuşan Organ Bağışı Birim Sorumlusu Hatice Yıldırım; “Son dönemde ülkemizde organ bağışına duyulan ihtiyaç giderek artmaktadır. Ülkemizde yıllık 25 bin kişi organ nakline ihtiyaç duymaktadır. Sağlık Bakanlığı olarak yılda yaklaşık 5 bin organ nakli gerçekleştirilmektedir. Yaptığımız bu nakillerin yüzde 80’ini canlıdan canlıya vericilerle gerçekleştiriyoruz ve Türkiye bu nakillerde 1’inci sırada gelmektedir” dedi. Beyin ölümüyle ilgili de açıklamalarda bulunan Hatice Yıldırım, “Beyin ölümü beyin fonksiyonlarının geri dönüşümsüz olarak kaybolmasıdır ve bu kişilerin hayata dönmesi mümkün değildir” diye konuştu. Seminerin ardından Denizli OSB personeli, organ bağışında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER