DENİZLİ OSB’DE "ACİL DURUM, TAHLİYE VE YANGIN" TATBİKATI

Yangın, doğal afet ya da kazalarda koordinasyon halinde yürütülen arama, kurtarma ve tahliye çalışmalarının etkinliğini arttırmak amacıyla Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) itfaiye ekiplerince yapılan ‘acil durum, tahliye ve yangın’ tatbikatı gerçeği aratmadı.

DENİZLİ OSB’DE "ACİL DURUM, TAHLİYE VE YANGIN" TATBİKATI

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) itfaiye ekipleri tarafından yapılan ‘acil durum, tahliye ve yangın’ tatbikatı yapıldı. İlk olarak OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir, OSB personeline yönelik eğitim verdi. Eğitimde; ‘yangın ve yangından korunma, parlama ve patlama, iş yerinde acil durumlar, tahliye ve kurtarma’ konuları anlatıldı. Eğitimin ardından İtfaiye ekipleri ve personel ile temsili olarak canlandırılan tahliye ve yaralıları arama ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.

Sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikatta, acil durum sonrası OSB Müdürlüğü binası içerisine suni duman ve alevler yansıtıldı. Enkaz altında kalanlara OSB İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından müdahale edildi. Acil durum anında yaralılar ambulansla hastaneye sevk edildi. Arama Kurtarma tatbikatının ardından dışarıda ateş yakılarak, yangın söndürme tüplerinin kullanımıyla ilgili uygulamalı tatbikat yapıldı.

“ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR”

OSB'de faaliyet gösteren firmaların yüzde 75'inin tekstil fabrikası olduğunu ifade eden Bölge Müdürü Ahmet Taş, bu fabrikalarda 25 bin kişinin istihdam edildiğini bildirdi. Tekstil fabrikalarında yangın olaylarına çok sık rastlanıldığını belirten Taş, “Bu konuyu Yönetim Kurulumuz çok önemsediği için İtfaiye Müdürlüğümüzde 4 tam donanımlı itfaiye aracı ve 1 tane dar sokaklar için mini itfaiye aracı bulunmaktadır.

Ayrıca OSB 2. Kısım'da bulunan itfaiye binasına ek olarak yangınlara anında müdahale için OSB 1. Kısım'da da bir itfaiye binamız faaliyet göstermektedir. Bölgemizde 25 bin çalışan bulunduğu için işletmelere ve dolayısıyla çalışanlarımıza karşı sorumluluğumuzun farkındayız. Bu sorumluluğu yerine getirirken itfaiye teşkilatımız her türlü eğitim ve donanım konusunda daha da güçlenmektedir. Olası bir afet durumunda da ne yapacağımız konusunda çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.

HABER MERKEZİ​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER