DENİZLİ OSB'DE İTFAİYE HAFTASI KUTLAMASI

DENİZLİ OSB'DE İTFAİYE HAFTASI KUTLAMASI

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü İtfaiye Haftası’nıkutladı. OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu ve Bölge Müdür VekiliAhmet Taş, Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir ve personeli İtfaiye Haftasınedeniyle ziyaret etti. Daha sonra İtfaiye Müdürü ve ekibi, OSB Yönetim KuruluBaşkan Yardımcısı Necip Filiz’i ziyaret ettiler.

Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir, İtfaiyeMüdürlüğü’nün faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Denizli OSB İtfaiye MüdürüDemir, “DOS İtfaiyesi, bir yangın afeti esnasında sanayici ve çalışanların canve mal güvenliğinin sağlanması ve yangına derhal müdahale edilebilmesi amacıile kurulmuştur. DOSB İtfaiye Müdürlüğü 1992 yılında hizmet vermeye başladı.1998 yılında Jandarma Karakol Binası'nın arkasında inşa edilen yeni binasınataşınmıştır. Ayrıca; Denizli - Afyonkarahisar karayolunun Bölgemizin ortasındangeçmesi nedeniyle Bölgemiz 2 kısma ayrılmıştır.

Bu nedenle, I. kısımda bulunansanayi tesislerinde meydana gelebilecek yangınlarda can ve mal kaybını önlemekve yangına vakit kaybetmeden daha hızlı müdahale edebilmek için ENERYA RM/Aistasyonu yanına 2012 yılında yeni İtfaiye binası yapılarak Bölge İtfaiyeMüdürlüğü 2 ayrı binada hizmet vermektedir. Bunun dışında; İtfaiye Müdürlüğüne bağlıolarak 'Deprem Kriz Merkezi' kurularak acil eylem planıçıkartılmıştır. Gerekli teçhizatların temin edilmesi çalışmaları devametmektedir.” Dedi.


“ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ BELGELENDİRMESAHİBİYİZ”

Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir, daha sonra şubilgileri verdi:

“İtfaiye Müdürlüğü'nde vardiyalı olarak 27 personelçalışmaktadır. İtfaiye Müdürlüğü 4 adet yangın söndürme aracı, 1 adet kazakurtarma aracı, 1 adet hasta nakil aracı, ateşe dayanıklı NOMEX elbiseler veateşe dayanıklı AMYANT elbiseler ile tam teçhizatlı olarak 24 saat görevininbaşındadır. Yangın söndürme araçlarımız en son teknoloji ile donatılmıştır.Arazözlerde 12 ton su ve 1 ton köpük hazır bulundurulmaktadır. Yangın söndürmearacının giremeyeceği yerlerde ise Almanya'dan ithal edilmiş 2 adet 250 kg.lıktoz ihtiva eden mobil yangın söndürme araçları bulunmaktadır. Bölgede ISO9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Belgelendirme öncesi çalışmaları esnasında'Kuruluş ve Kurallar Yönergesi' ve 'Yangın ve Doğal AfetlerdenKorunma Yönergesi' hazırlanarak 24.10.2002 tarihinde T.C. Denizli Valiliğitarafından onaylanmış ve uygulamaya geçirilmiştir. Böylelikle OSB İtfaiyeMüdürlüğü resmiyet kazanmış ve tüm çalışmalar bu yönergelere göre yapılmayabaşlanmıştır”


“PERSONEL EĞİTİM ALMIŞTIR”

Denizli OSB İtfaiye Müdürü Hakan Demir son olarak “OSB’debulunan doğalgaz şebekesi ile ilgili olarak İtfaiye Müdürlüğünce herhangi biryangın durumunda müdahale edebilmek amacı ile gazölçer cihazı ve kişisel uyarıcihazları alınmıştır. Doğalgaz yangınları konusunda personel eğitimlerine hızverilmiştir. İtfaiye Müdürlüğü'nde görev yapan tüm personel kurtarma, ilkyardım ve yangın söndürme branşlarında İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı'ndaeğitim almışlardır.” Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER