DENİZLİ OSB'DE 'NAKİT YÖNETİMİ' KONUŞULDU

DENİZLİ OSB'DE 'NAKİT YÖNETİMİ' KONUŞULDU

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü tarafından ‘Firmalarda Nakit Yönetiminin Önemi ve Uygulanması’ konulu seminer düzenlendi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Firmalarda Nakit Yönetiminin Önemi ve Uygulanması’ konulu seminer, OSB Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Seminer öncesi açıklama yapan Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş, “Sanayicilerimizi ve çalışanlarımızı her konuda bilgilendirmek amacıyla alanında uzman kişiler ile seminerler yapmaya devam ediyoruz. Denizli OSB Yönetim Kurulu olarak değerli sanayicilerimizi ve çalışanlarını her türlü hibe, teşvik, kredi konusunda bilgilendirmeyi bir görev olarak kabul ediyoruz. Bu konuda zaman zaman alanında uzman kişilerin katıldığı seminerler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“ŞİRKETLERİN HER ALANINI YAKINDAN İLGİLENDİREN BİR KONUDUR”
Firmalarda hayati bir öneme sahip olan ve takibi konusunda yapılan ihmallerin geri dönüşü olmayan finansal başarısızlıklara yol açtığı Nakit Akış Yönetiminin öneminden bahsedilen seminer SMMM ve Bağımsız Denetçi Mehmet Sağdıç tarafından sunuldu. Sağdıç, “Şirketlerde nakit yönetimi denince önce bankadaki paranın ya da tahsilat ödeme dengesinin yönetilmesi anlaşılır. Gerçekte şirketlerde nakit yönetimi şirketlerin her alanını yakından ilgilendiren bir konudur” diye konuştu. Finansal yapının temel taşlarından biri olan ‘Nakdin Yönetilmesi’ ve efektif nakit yönetiminin şirketin karar alma ve karlılığı üzerindeki etkilerinden bahseden Sağdıç; Nakit Akış Kavramı, Gelir Tablosu ve Nakit Akış Tablosu Farkı, Tahakkuk ve Nakit Esası Kavramları, Firmalarda Nakit Akış Süreci Etkileyenleri, Nakit Döngüsünün Açıklanması, Doğrudan ve Dolaylı Nakit Akım Tablolarının Açıklanması ve Nakit Bütçeleri konularında ayrıntılı bilgiler verdi.

HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER