Denizli OSB’de ortak akıl toplantısı yapıldı

Turkishtime ve Halkbank tarafından ülkenin değişik illerindeki Organize Sanayi Bölgeleri’nde gerçekleştirdiği ‘Ortak Akıl Toplantısı’ Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) de yapıldı.

Denizli OSB’de ortak akıl toplantısı yapıldı

Turkishtime ve Halkbank tarafından ülkenin değişik illerindeki Organize Sanayi Bölgeleri’nde gerçekleştirdiği ‘Ortak Akıl Toplantısı’ Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) de gerçekleştirildi. Bloomberg TV Yapımcılarından Gazeteci Hakan Güldağ’ın moderatörlüğünü yaptığı toplantıya; Halkbank KOBİ Pazarlama 2. Daire Başkanı Özer Torgal, Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, Denizli OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Uğurlu ve Cemalcan Sirkeci, Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş ve bölgefeki firmaların temsilcileri katıldı. Toplantının ana gündemini; OSB sanayicilerinin kalifiye ara eleman bulma ve yetiştirme konusu ve dolayısıyla Bölgede açılan Denizli OSB Teknik Koleji (DOSTEK) ve Mesleki Eğitim Merkezi oluşturdu.

Gündemin ağırlıklı ikinci maddesini ise özellikle ihracat konusunda önemli bir konumda olan bölge sanayicilerinin nakliye ücretlerini düşürmek amacıyla Devlet Demiryolları Lojistik Merkezi projesi konuşularak ihale sürecinin hızlandırılması konusunda gerekli adımların atılarak projenin tamamlanması görüşüldü. Öte yandan Denizli-Afyonkarahisar karayolunun Organize Sanayi Bölgesi’ni ikiye bölmesi nedeniyle ana kavşakta yoğun olan trafik probleminin giderilmesi için battı çıktı projesinin hızlanması, Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüşülerek gerekli adımların atılacağı konuşuldu. Bir diğer önemli maddeyi ise Bölge sanayicilerinin ucuz enerji kullanımı konusu oluşturdu.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPMAYA HAZIRIZ”

Toplantının kapanış konuşmasını yapan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz, “Organize Sanayi Bölgemizin iyi bir üretim ve ihracat merkezi olabilmesi için Yönetim Kurulu olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Sanayicilerimizin fikirleri bizim için çok önemli olduğundan dolayı bu tür toplantıları daha sık yapmak istiyoruz. Ortak Akıl Toplantıları ile Bölgemizi ülkemizin en önemli Organize Sanayi Bölgesi konumuna getirmek istiyoruz. Özellikle sanayicilerimizin daha ucuz enerji kullanabilmeleri için gerekli tüm çalışmaları yapacağız. Nitelikli ara eleman konusunda bu yıl açtığımız Denizli OSB Teknik Koleji ve Mesleki Eğitim Merkezi çok iyi bir duruma geldi” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER