Denizli OSB’den Cahit Özkan’a ziyaret

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı yeni ofisinde ziyaret etti.

Denizli OSB’den Cahit Özkan’a ziyaret

Denizli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Abdulkadir Uslu, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz ile Yönetim Kurulu Üyesi Cemalcan Sirkeci, AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan’ı yeni ofisinde ziyaret etti. Ziyarette konuşan OSB Başkanı Abdulkadir Uslu, “Denizli Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu olarak Sayın Milletvekilimizin ofisinin açılışı dolayısıyla ziyaret ettik. Kendisine hayırlı uğurlu olsun diyoruz, aynı zamanda bundan sonraki siyasi yaşamında başarılar diliyoruz. Biliyorsunuz son 1 yıldır 16 aydır memleketimiz bir musibetle karşı karşıya kalmış durumda ama kötü günler inşallah geride kaldı. Bu 120 milyon aşının gelmesi ve aşı faaliyetlerinin hızla devam etmesi neticesinde inşallah eylül ayı gibi tamamen bu musibetten kurtulup, tamamen ekonominin çarklarının çalışmasını bekliyoruz. Sanayi kesimi şuana kadar büyük bir intaka göstermedi. Enerji ve su tüketimlerindeki veriler bizim ne kadar çalıştığımızı gösteriyor. Kalkınma raporları da açıklandı. Türkiye yüzde 7 civarında bir büyümeyle devam ediyor. İnşallah bunu yılsonuna kadar devam ettiririz diye düşünüyoruz. Temmuz, ağustos, eylül aylarında da turizmde ve hizmet sektöründe de bir takım gelişmeler olursa; Türkiyemiz, bu sıkıntıdan inşallah çok büyük bir yara almadan kurtulacaktır. Biz Sayın Milletvekilimize Organize Sanayi Bölgesi ve çalışmalarımızla ilgili gerekli bilgileri vermek onlara problemlerimizi aktarmak ve ziyaret etmek için geldik, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

“Organize sanayi bölgelerinde yatırım atağı var”

Türkiye’nin dört bir yanındaki OSB’lerin faaliyetlerini takip ettiklerini belirten OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Necip Filiz, “Başta Denizli olmak üzere, Antep’ten Adana’ya, Samsun’dan Antalya’ya, İzmir, İstanbul, Bursa, Konya ülkenin bütün organize sanayi bölgelerinde müthiş bir yatırım atağı var. Bütün yönetimler arsa tahsislerindeki talebi karşılamakta zorlanıyorlar. Bu da tabii çok sevindiren bir gelişme. Görülüyor ki ülkemizdeki sanayicilerimiz korona sonrasında ki yatırımları bugünden planlıyorlar. Bu aşılama sürecinin bir an önce tamamlanmasıyla ekonomimizin de çok daha iyi bir noktaya geleceğini öngörüyoruz. Biz de meclis çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. Bugüne kadar sağ olsun Cahit Vekilimiz, değerli Grup Başkanvekilimiz organize sanayi bölgemizin bütün sorunlarıyla birebir ilgilenip Ankara’da TBMM’de yardımcı olmuştur. Bu yüzdende kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Denizli, Türkiye’nin vizyon şehirlerinden biridir”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan; “Denizli sanayisi, üretim ve ihracatta Türkiye’nin vizyon şehirlerinden biridir. Bu çerçevede salgın ortamına rağmen her zaman cari fazla veren şehrimiz, 2021 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’deki yüzde 7’lik büyüme oranından en fazla payı almıştır. Büyüme oranı itibariyle Türkiye’nin lider şehirlerinden olmuştur. Bu da tabii ki Organize Sanayi Bölgemizdeki hem istihdam hem üretim hem de üretim göstergeleri açısından kendini göstermektedir. 2020 yılı ilk çeyreğiyle kıyaslayacak olursak; hem enerji tüketiminde, doğal gaz ve elektrik, hem de su tüketiminde yaklaşık 2 kata varan artışın varlığı gözlemleniyor. Bu da demek oluyor ki geçen yılın aynı çeyreğine göre 2 kat daha fazla üretim e ihracat gerçekleştirip, 2 kat daha fazla katma değer üretmişiz. İnşallah bu sene geçen yılın beklenilen büyüme oranlarını da telafi etmek suretiyle Türkiyemizin 2023 hedeflerine kendine düşen payı akıyla gerçekleştirmiş ve sanayi kenti olmamızın başarısını ortaya koyacağız. Ben bu noktada, Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanımıza ve OSBÜK yani Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu Yönetim Kurulu Üyemize ve Denizli Organize Sanayi Yönetim Kurulu Üyelerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER