Denizli otogarında ara tatil yoğunluğu

İlk ve orta öğretim okullarına verilen 1 haftalık ara tatil nedeniyle Denizli Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde yoğunluk yaşanmaya başlandı. Öğrenci ve aileleri memleketlerine gitmek için otogarın yolunu tuttu.

Denizli otogarında ara tatil yoğunluğu

Okullara verilen 1 haftalık tatil ile birlikte vatandaşlar otogara akın etti. 15 Kasım tarihinde başlayan ara tatil sonrası hafta sonu öğrenciler ile birlikte aileleri tatili değerlendirmek için yollara düştü. Tatile giden vatandaşlar nedeniyle Denizli Şehirler Arası Otobüs Terminali, en yoğun günlerinden birini yaşadı. Haftasonu binlerce kişi terminalden bindiği otobüsler ile farklı şehirlere giderken bir o kadar vatandaş da şehir dışından geldi.

Özel bir otobüs firmasının bölge müdürü olan Ali Yılmazer, okullara verilen aranın otobüs firmalarını iş yönünden olumlu etkilediğini ifade ederek, “Bu ara tatiller daha önce ki dönemlerde yoktu, açıkçası bizim sektör için çok olumlu olduğunu düşünüyorum çünkü Kasım ayları bizim için zayıf geçen aylar. Bu anlamda Cuma ve Cumartesi çok iyi bir yolcu yoğunluğu olduğunu görüyoruz. Buna istinaden ilave seferler planladık, yolcularımızın taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2019, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER