Denizli Pamukkale’ye girişler 17 Nisan’da ücretsiz!

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, bu yıl 43’üncü yıl kutlamaları yapılacak olan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında, Pamukkale Ören Yeri girişlerinin ücretsiz olacağını söyleyerek Denizli halkına davette bulundu.

Denizli Pamukkale’ye girişler 17 Nisan’da ücretsiz!

Bu yıl 43’üncü yıl kutlamaları yapılacak olan ve her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kapsamında Pamukkale Ören Yeri Antik Havuz önünde etkinlikler gerçekleştirilecek.

Halkın katılımını sağlamak için Ören yerine girişler, 17 Nisan Çarşamba günü 15:00 ile 18:00 saatleri arasında ücretsiz olacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen; “Geçen yıl Turizm Haftası’nı Pamukkale’de kutlamıştık. Bu yıl Valiliğimizin ve İl Kültür Turizm Müdürlüğümüzün de gayretleriyle Pamukkale için ücretsiz 3 saatlik giriş izni alındı. Bu izni Kültür Turizm Bakanlığı DOSİMM işletmesi veriyor ve belli saatler içinde olması gerekiyor.

15:00-18:00 saatleri arasında Pamukkale’ye giren her vatandaşımız isterse gece yarısına kadar orada kalabilir, dolaşabilir. Bu süre içinde çeşitli belediyelerimizin orada ikramları olacak. Kültürel varlıklar da orada teşhir edilecek. Serinhisar Leblebisi, Yatağan Bıçakları vb. sergilenecek. Bu saatler arası gelen vatandaşlarımızın iyi bir vakit geçireceğine inanıyorum. Bütün vatandaşlarımızı Pamukkale’ye gelmesi için davet ediyoruz” dedi.

Pamukkale’nin çok özel bir yer olduğunu belirten Başkan Şen; “Belli bir yaş kesiminin Pamukkale’de çok özel anıları var. Maalesef yeni yetişen nesle biz Pamukkale’yi tanıtamıyoruz. Ankara, baktığı zaman Denizli’yi, Pamukkale’yi bir arkeolojik şehir olarak görüyor. Aslında öyle değil. Burası şehre çok yakın, insanların ziyaret etmek istediği bir nokta onun için biraz bakış açısının değişmesi gerekiyor.

Yoğun olarak giriş yapılan yerler bir paket halinde ihaleye çıkartıldığı için ve Pamukkale ören yerleri arasındaki en fazla ziyaret alan, en fazla gelir getiren yer olduğu için hiç kimse bu geliri kaybetmek istemiyor.

Yerel belediyelere, yerel yönetimlere bu imkan verilmiş olsa insanlara daha nitelikli olarak servis de verilebilir. Kültürel varlıklarımız da daha iyi tanıtılabilir” diye konuştu.

Fotoğraf Kaynak: instagram/explorepamukkale

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülay Demir
Gülay Demir - 3 yıl Önce

Pamukkale çok güzel ama en son 20 sene önce girdim en azından yerli kısma ücret birazdaha uygun olabilir bizde çocuklarımıza tsnitsbiliriz

SIRADAKİ HABER