DENİZLİ PAZAR GÜNÜ İNTERNET VE TV'SİZ KALDI

DENİZLİ PAZAR GÜNÜ İNTERNET VE TV'SİZ KALDI

Denizli geçtiğimiz Pazar günü saat 16.00’dan itibaren internet ve kablo TV sorunuyla boğuştu. Kentin önemli bir bölümü uzun süre hizmet alamazken, yaşanan sorunun kaynağının altyapı çalışmaları sırasında fiber hatta zarar verilmesi olduğu açıklandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde arıza giderildi ve sistem normale döndü.

Denizli, geçtiğimiz Pazar günü saat 16.00’dan itibaren internet ve kablo TV sorunuyla karşılaştı. Kısa süreli arıza ya da bakım çalışması olduğunu düşünenler, yanıldıklarını bir süre sonra anladı. Çünkü zaman ilerliyor, ancak ne internette, ne de kablo TV’de bir gelişme yaşanmıyordu. Kablonet üzerinden hizmet alanlar çağrı merkezlerini telefon yağmuruna tuttu, Türksat’tan bir süre sonra açıklama geldi. Firma arızanın giderilmesiyle ilgili bir süre veremedi, ilerleyen saatlerde ise kesintinin kaynağı ortaya çıktı.

Merkezefendi’de yapılan altyapı çalışmaları sırasında Denizli’yi besleyen ana fiber hatta zarar verildiği, ana hattın tamirinin de çok uzun sürdüğü açıklandı. Gecenin ilerleyen saatlerinde internete ulaşım sağlandı ve kablo TV izlenmeye başlandı. Denizli, yaşanan altyapı kazası nedeniyle uzun süre internetsiz kaldı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER