Denizli Platformu Sözcülüğü’nde nöbet değişimi

Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayici, Tüccar Ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na devretti.

Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayici, Tüccar Ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na devretti. Devir teslim törenine; DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Denizli Sanayi Odası (DSO) Başkanı Müjdat Keçeci, Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, Denizli Turistik Oteller ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, Babadağlı Sanayi ve İşadamları (BASİAD) Başkanı Şeref Arpacı, Avrasya Yönetici Sanayi Ve İşadamları Derneği (AYSİAD) Başkanı Mahmut Catlık, Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu Başkanı Erdal Otçu, Makina Sanayici İşadamları Derneği (MAKSİAD) Mehmet Sarı, Denizli Madenciler ve Mermerciler Derneği (DENMERDER) Başkanı Serdar Sungur ve üyeler katıldı.

“2020’YE HIZLI BİR GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUZ”

Devir teslim töreninde konuşan DTB Başkanı İbrahim Tefenlili; “Platform olarak zaman zaman durakladığımız zamanlar oldu. Ekonominin bizi duraklattığı zamanlar oldu. 2016 ve 2018 yılındaki hadiseler şehrin kalkınmasını ve ileri gitmesini engelledi. Biz sivil toplum örgütleri olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şehrimizde son geldiğimiz noktaya baktığımızda; işsizlik, yatırım gibi sorunlar hep önümüze gelen şeylerdi. Otoyol konusunda sıkıntılarımız var. Aydın’dan buraya otoyolumuz hala ulaşmadı. Antalya’ya kadar olan otoyol kısmını da biz istiyoruz. Bu otoyol olayını biraz daha gür bir sesle dillendirmemiz gerekiyor. Sadece otoyol değil, Denizli’ye hızlı trende istiyoruz. Şehrimizde yatırımlar ne kadar büyürse büyüsün, bunun sürdürülebilirliği ulaşımla ilgilidir. Otoyol, hızlı tren ve havaalanını şehrimizde yeniden revize etmemiz gerekiyor. 2018 sıkıntılarımızı yavaş yavaş atıyoruz. 2020’ye hızlı bir giriş yapmak istiyoruz” dedi.

“BURASI ÇOK RENKLİ BİR PLATFORM”

“Bu dönemsel görev bu yıl bana nasip oldu” diyen DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, şunları söyledi: “Hepimiz farklı iş kollarından geliyoruz. Bu platformun güzelliği de bu zaten. Burası çok renkli bir platform. Hepimiz şehrimiz için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bence hepimiz birer birer ne yapıyoruz bunları bir dökmeliyiz. Sonrasında bunların hangisi birlikte hangi işlere imza atabilir onu konuşmalıyız. İnşallah bu yıl katılımcı bir yıl olur diye umut ediyorum.” Platform Üyelerinden DTO Başkanı Uğur Erdoğan; “2020 yılı Denizli yılı dedik. Ticaret Üniversitesi’nin kurulması ile ilgili biz de bir fizibilite çalışması yaptık. İçerisindeki bölümler noktasında da bu dönem nasip olursa gerçekleştirmek istiyoruz. Türkiye’nin 60 yıldır hayal ettiği ve o gün benimde orda olduğum yerli otomobil tanıtımı için orada bazı adımlar atıldı. Biz o gün hemen Denizli’ye döner dönmez 20 yerli aracımızın siparişini verdik” dedi.

“BİZİM İÇİN EN BÜYÜK İBADET; ÜRETMEK VE İSTİHDAM YARATMAK”

Yeni istihdamlar için yatırımın önemli olduğuna dikkat çeken Platform Üyesi ve DSO Başkanı Müjdat Keçeci; “Bizim öncelikle Türk iş dünyası olarak ve Türkiye’de siyasi iktidar olarak ne yapıp edip, hayatımızı verdiğimiz gençlerimizi mutlaka bir baltaya sap etmemiz lazım. Bizim için en büyük ibadet sanayi, üretmek ve istihdam yaratmaktır. Bunun ivedilikle düşülmesi ve hayata geçirilmesi gerekli olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

YENİ SÖZCÜ; BAŞKAN MEMİŞOĞLU

Konuşmaların ardından DTB Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli Sanayici, Tüccar Ve İş Adamları Platformu Sözcülüğü görevini DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu’na mavi dosyayı vererek devretti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2020, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER