Denizli Protokolü'nden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Şanlı zafer ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol, her zaman rehberimiz olacak” dedi. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki de 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Bu zafer, Türk milletinin milli mücadele ruhunun, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin gücünü de göstermiştir” dedi.

Denizli Protokolü'nden 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

“HER ZAMAN REHBERİMİZ OLACAK”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Doğan, “97 yıl önce, 30 Ağustos'ta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şanlı ordumuz, vatanı işgalcilerden temizleyerek büyük bir zafere imza atmıştır. Kazanılan bu büyük zafer, cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yoldaki en önemli yapı taşlarından biridir. Bu zafer milletimizin nice fedakarlıklar göstererek verdiği bağımsızlık mücadelesidir. Tarihimizin altın sayfalarından biri olan 30 Ağustos Zaferinin haklı onurunu, gururunu ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Her yıl gururla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiği önemli bir tarihtir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri dehası ile düşman ordusunu mağlup ettiği bu tarihe, bu zafere daha fazla sahip çıkmalıyız. Düşman ile korkusuzca çarpışan, vatanın bütünlüğünü canıyla savunan başta Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, 7’den 70’e cepheye koşan milletimizi, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı coşkuyla kutluyorum. Bu şanlı zafer ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol, her zaman rehberimiz olacak” dedi.

“30 AĞUSTOS, VATAN SEVGİSİNİN GÜCÜNÜ DE GÖSTERMİŞTİR”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yılı nedeniyle mesaj yayımladı.

Başkan Örki, mesajında; “Türk milleti bağımsızlığı uğruna, işgalci devletlere karşı çok büyük mücadeleler vermiş, sayısız zaferlere imza atmıştır. 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz da bu zaferlerden biridir. 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan sonra kazanılan bir zafer olarak, bağımsızlığımızın ilelebet süreceğine dair tüm dünyaya verdiğimiz ilan niteliğindedir. Bu zafer, Türk milletinin milli mücadele ruhunun, birlik ve beraberliğinin, vatan sevgisinin gücünü de göstermiştir. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin bütün şehit ve gazilerini rahmet ve şükranla anıyor, Türk Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. ‘Şehit ve Devlet Büyükleri Emanetleri Sergisi’ne tüm vatandaşları davet eden Başkan Örki, kahraman şehit ve devlet büyüklerinin özel eşyasının sergileneceği serginin, ilk gün 30 Ağustos Cuma günü Delikliçınar Camii önünde, 31 Ağustos Cumartesi günü Forum Çamlık AVM’de, 1 Eylül Pazar günü de Pamukkale’nin doğal güzelliği eşliğinde Kocaçukur’da olacağını belirtti.

“ATALARIMIZLA NE KADAR ÖVÜNSEK AZDIR”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında Rektör Bağ; “Binlerce yıllık şanlı tarihimizde ordu-millet anlayışının en güzel örneklerinden birini teşkil eden 30 Ağustos 1922’de yazılan büyük zaferin 97’nci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız. ‘Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ adıyla da bilinen Büyük Taarruz, asla bağımsızlığından taviz vermeyecek ve bu uğurda gerekirse canları pahasına savaşacak Türk milletinin azmine dair bir kanıt niteliğindedir. Zira zaferlerle bezenmiş şanlı tarihimizin mihenk taşlarından biri olan Büyük Taarruz; 1919’da türlü zorluklar içinde başlatılan milli mücadelenin devamında, Türk ordusunun işgalci güçlere son ve kesin darbeyi vurmasını sağlamak ve Anadolu’dan atmak için düşünülüp planlanan gizli bir harekâttır. Bu şanlı zaferde gösterilen kahramanlığı Mustafa Kemal Atatürk; ‘Biz Türkler bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz’ sözleri ile ifade etmiştir. Büyük komutan Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan Milli Mücadele’de hürriyet ve istiklal uğruna var gücüyle destek veren şanlı tarihimizi yazan atalarımızla ne kadar övünsek azdır. Atalarımızdan bize miras kalan bu kahramanlık ve cesaret duyguları geleceğe yürüyüşümüzde her zaman yolumuzu aydınlatarak, bizleri güçlü kılmaktadır. Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin 97. yıldönümünde; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi, ebediyete intikal eden Gazilerimizi tüm Pamukkale Üniversitesi ailesi adına, rahmet, saygı ve minnetle anıyorum” şeklinde ifade etti.

“30 AĞUSTOS, ONURLU BİR ZAFERDİR”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

30 Ağustos’un Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Başkan Filiz; “Büyük Taarruz sayesinde, işgal altındaki vatan toprakları düşmandan arındırıldı ve istiklal mücadelesinin hak ettiği büyük zaferle taçlandı. Kahraman ordumuzun o gün vermiş olduğu destansı mücadele, halkımızın kenetlenince neler yapılabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Bu anlamda hem dünya tarihinin belleğinden, hem de milli belleğimizden asla silinmeyecek bir zafer olarak, bizi bölmek isteyen, bizi birbirimize düşürmek isteyenlere ve tüm dünyaya verilmiş en açık mesajlarından biri olmuştur. 30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. Herkes emin olsun ki, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kastetmek isteyen güçler, devletimizi bütün azamet ve kudretiyle daima karşılarında bulacaktır. Herkes bilmelidir ki taksim edilecek vatanımız, ayıracak insanımız, peşkeş çekilecek değerlerimiz, çizilecek sınırımız ve paylaşılacak devletimiz asla ve asla yoktur. Bugün bizlere düşen, çok zor şartlar altında, büyük fedakarlıklarla kazanılan Kurtuluş Savaşı ve bu destansı mücadele ardından; bu şanlı ve şerefli mücadelenin mirasçıları olarak, birlik ve beraberliğimizi canımız pahasına koruyarak ve ülkemize yapılan her türlü iç ve dış saldırı karşısında tek yürek olarak cevap vermektir. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun önderliğinde bu zaferi bize armağan eden istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi rahmet, hürmet ve şükranla yad ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın bizi, geçmişin şanlı tarih sayfalarından dersler çıkararak geleceğin yeni ve güçlü Türkiyesine ulaştıracak feyzi ve inancı pekiştirmesini diliyorum.”

“AĞUSTOS AYI, TÜRK MİLLETİ'NİN ZAFER AYIDIR”

CHP Denizli İl Başkanı Av. Mahir Akbaba, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Akbaba, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ağustos ayı, Türk Milleti'nin zafer ayıdır. 30 Ağustos 1922 günü, Türk İstiklal Harbi'nin askeri, büyük bir zafere imzasını atmıştır. 97 yıl önce bu gün, bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk ulusunun, Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazandığı, Sevr Antlaşması'nı parçaladığı, Lozan Barışı'nı sağladığı ve cumhuriyetin kurulduğu gün olmuştur. Vatan aşkıyla cepheden cepheye koşturan kahraman askerlerimiz ve kahraman milletimizin, bütün işgal girişimlerine karşı göğsünü siper ederek kazandığımız Kurtuluş Savaşımızın şanlı zaferinin 97’nci yıldönümüdür. Bizler, işgalcilere karşı bağımsız yaşama iradesinin kan ve ateşle yazılan destanının 97’inci yıldönümünde zaferi yaratan şehit ve gazilerinin anısı önünde saygıyla eğilmekteyiz. Denizli Cumhuriyet Halk Partisi olarak, eseriniz, armağanınız, emanetiniz ve vasiyetiniz olan ülkenin bölünmez bütünlüğünü, demokratik değerleri, hukukun üstünlüğünü, hedef gösterdiğiniz çağdaş uygarlığa ait cumhuriyetin tüm ilkelerini korumak ve uygulamak için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz.”

“GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN ÖNÜNDE KİMSE DURAMAYACAK!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Şahin Tin yayımladığı mesajında; Türk milletine bağımsızlık müjdesi sunan büyük zaferin 97’inci yıl dönümünü gururla kutladıklarını belirtti. Milletvekili Şahin Tin; “Türkiye tarihte destansı mücadelelere sahne oldu. Türk milleti söz konusu toprağı ve ülkesinin varlığı olduğunda büyük fedakârlıklara imza attı. Cesur adımlar atmaktan hiçbir zaman geri durmayan aziz milletimiz, söz konusu bağımsızlığı ve bayrağı olduğunda karşısında ne olursa olsun yılmadan ve yorulmadan mücadele ederek inanılması zor birçok zaferlere sancak dikti. Asırlar boyu milletimiz vatanı uğruna ne kırmadık taş, ne de yürümedik yol bıraktı. Bizler de bu şuur ve inançla çalışmaya, ecdadımıza layık olmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Medeniyet çizgimizden sapmadan daha güzel günlere kavuşmak için iyi eğitimli ve donanımlı nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. Yerli ve milli vasfını hızla güçlendiren ordumuz tarihte olduğu gibi yine ezanı, bayrağı, vatanı ve devleti söz konusu olduğunda her daim topyekûn kıyama kalkmaya hazırdır. Güçlü Türkiye’nin önünde kimse duramayacak. Türkiye sadece sınırlarından ibaret bir ülke değildir. Gönül sınırlarımız dünyanın dört bir yanında salkım salkım uzanmakta tüm insanlığa huzur, güven ve dostluk aşılamaktadır. Bu sebeple sınırlarımızı aşarak gönül coğrafyamızı kucaklamaktan asla geri durmamak gerektiğinin bir kez daha altını çizmek isterim. Türk milletinin bu kahraman duruşu, elbette birilerini huzursuz edecektir. Ancak bizlere asırlar öncesi emanet edilen ve yürekten inandığımız kadim değerlerimizi yaşatmak ve bu uğurda mücadeleden asla geri durmamak düşer. Bizler, asırlar boyunca arkasında milyonlarca insanın duasıyla tarihi mücadelelere sahne olmuş ve zaferler kazanmış bir medeniyetin temsilcisiyiz. Bu anlamlı gün vesilesiyle bizlere bu zaferi kazandıran vatan topraklarımız için hayatlarını feda eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

“BU ZAFER, EN ZOR KOŞULLARDA KAZANILMIŞ ŞANLI BİR ZAFERDİR”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk milletinin yüksek vatanseverliği, kahramanlığı ile verdiği mücadeleyle 30 Ağustos Zaferi’nin büyük bir destan olduğunu vurgulayan Milletvekili Ök, “30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97’nci yılını kutlamanın gurur ve mutluluğu içerisindeyiz. Bu zafer, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda kazanılmış şanlı bir zaferdir. Tarih yolculuğumuzdaki altın sayfalardan biri olan bu zafer, esarete mahkûm edilmek istenen milletimize, kayıtsız şartsız bağımsızlığı ve milli hâkimiyeti müjdelemiştir. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde vücut bulan Kuva-yi Milliye ruhu ile göğsünü siper ederek düşmana geçit vermemiştir. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir. Bugün bizler de bu şanlı tarihin mirasçısı olarak Türkiye Cumhuriyeti'ni muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Milletçe birlik ve beraberlik içinde elde ettiğimiz başarılar, ülkemizin yolunun açık olduğunun en somut göstergesidir. Türkiye Cumhuriyeti, güçlü ordusu ve güvenlik güçleriyle; teröre karşı gece-gündüz, yaz-kış demeden kararlı mücadelesini sürdürmektedir. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünün korunması, halkımızın huzur ve esenliğinin sağlanması için de her türlü tehdide karşı da teyakkuzdadır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

“30 AĞUSTOS, BİRÇOK MAZLUM HALKA İLHAM KAYNAĞI OLMUŞTUR”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Milletvekili Özkan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ağustos ayındaki zaferler zincirimizin son halkası olan 30 Ağustos, Türk milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının en önemli sembollerinden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. Büyük Taarruzla birlikte, Kurtuluş Savaşımızı zafere ulaştıran yol açılmış ve Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 97’nci yılını kutladığımız 30 Ağustos Zaferi, milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. Bu zafer, siyasi ve sosyal sonuçları itibariyle tarihe yön vermiş, emperyalistlere karşı istiklal savaşı yürüten birçok mazlum halka ilham ve umut kaynağı olmuştur. Diğer zaferlerimiz gibi, 30 Ağustos da bize, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda önümüzde daima açık bir yol bulunduğuna işaret etmektedir. Bu vesileyle bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.”

“MİLLETİMİZ, TARİHE BU ZAFERİNİ DE ALTIN HARFLERLE YAZDIRMIŞTIR”

Denizli Baro Başkanı Av. Müjdat İlhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan İlhan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkemiz topraklarının düşmanlar tarafından işgal edilmesine hiçbir şekilde müsaade etmeyen; imkansızlıklar içinde bile Milli Mücadeleye giren milletimiz, tarihe bu zaferini de altın harflerle yazdırmıştır. Başkomutan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının önderliğinde Türk ordusu, yıkılan ulusal gururunu ayağa kaldırmış ‘istiklal savaşında’ 26-30 Ağustos Zaferi’yle noktalanan süreçte milletimin bağrından yeniden doğmuştur. Büyük Taarruz Savaşı, kendi bayrağı altında bağımsız bir şekilde yaşamak ve bu uğurda gösterdiği fedakarlıklar sonucunda 30 Ağustos’ta emsalleri yine Türk milleti tarafından ortaya konan büyük bir zafere dönüşmüştür. Bu duygu ve düşüncelerle, bağımsızlığın ve cumhuriyetimizin temeli olan 30 Ağustos Zafer Bayramınızı birlik, beraberlik, dostluk, kardeşlik duygularıyla kutlar, Ulu Önder Atatürk’e, silah arkadaşlarına, kahraman ordumuza, ülkemiz uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunarım. Onların bizlere bıraktığı bu zaferi yılmadan sonsuza dek yaşatacağımızın söz vererek sağlık ve esenlikler dilerim.”

“30 AĞUSTOS, YENİLMEZLİĞİN ADIDIR”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıldönümü dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.

30 Ağustos’ta karakterinin gereği bağımsızlık için bir kez daha ayağa kalkan Türk Milleti’nin tarihe altın harflerle bir zafer daha yazdırdığını belirten Gökbel, “Şu bir gerçek ki; Türk Milleti asla ve asla bağımsızlığından feragat edemez, boyunduruk altına giremez. Türk milletinin tarihte kurduğu güçlü devletler de, bu karakterinin sonucudur. 30 Ağustos’ta kazandığımız zafer, Türk Milleti’nin yenilmezliğinin, her türlü olumsuz ve güç koşullar altında yeniden dirilişinin göstergesidir. Türk Milleti’nin bağımsızlığa olan inancı ve düşkünlüğü, Allah’ın da yardımlarıyla her zaman büyük zaferleri beraberinde getirmiştir. Şu bilinmelidir ki; 30 Ağustos’ta bizi zafere taşıyan inanç her zaman bizim ve bizden sonrakilerin gönüllerinde var olmayı sürdürecektir. Bu duygularla, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu onurlu zaferi bizlere armağan eden şehit ve gazilerimizi, minnetle yad ediyorum” dedi.

BAŞKAN BAŞER’DEN ‘30 AĞUSTOS’ MESAJI

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türk milletinin 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da elde ettiği büyük zaferle ayrılmaz bütünlüğünü tüm dünyaya ilan ettiğini vurgulayan Başkan Başer, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarımız düşmandan bütünüyle arındırılmış ve istiklal savaşımız hak ettiği büyük zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Bu bakımdan, 30 Ağustos aziz milletimiz için çok özel bir anlam ve öneme sahiptir, ortak bayramıdır, hepimiz için bir iftihar vesilesidir. Vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı zaferin yıldönümünde, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, kanlarıyla, canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

“AYNI AZİM VE KARARLILIKLA YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

AK Parti Denizli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Akbulut, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Akbulut, mesajında; “26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’un, verilen çetin mücadelelerin ardından Dumlupınar’da zaferle taçlandırılması son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin müjdesi olmuştur. 30 Ağustos’un arkasında da tarihteki tüm zaferlerimiz gibi milletimizin cesareti, fedakârlığı ve canından aziz bildiği vatanına aşkı vardır. Bugün de aynı duygu ve düşüncelerle önümüze çıkan engelleri ne pahasına olursa olsun tek tek aşmakta kararlıyız. Geçmişten bugüne Ağustos ayı Türk milleti için zaferlerle dolu bir aydır. Sultan Alparslan’ın 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi'nden yüzlerce yıl sonra 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de büyük bir zaferle sonuçlandı. Milletimizin geçmişte zaferlerle taçlandırdığı Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç Zaferi ve Sakarya Meydan Savaşı’nda olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle büyük zaferin 97’nci yıl dönümünde bizlere bu aziz vatanı armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

“30 AĞUSTOS, KAHRAMANLIK DESTANIDIR”

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık,30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan İnamlık, mesajında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos 1922,milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Tarihimizde bağımsızlık inancımızın ve hür yaşama kararlılığımızın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. yıldönümünde, millet olarak hep birlikte kenetlenerek, bu günü kutlamanın onurunu yaşamaktayız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan, tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisi olan ve her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu Milli Mücadele, Büyük Taarruz ve Meydan Muharebesi sonucunda işgal kuvvetleri topraklarımızdan kalıcı olarak atılmış; bağımsızlığımız bu zaferle taçlanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Zafer'in 97. yılında, Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnet ile anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

BAŞKAN ERDOĞAN; “VARLIĞIMIZ DAİM OLSUN”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “30 Ağustos Zaferi ile taçlanan milletimizin zaferler ayı Ağustos’u, geride bırakıyoruz. Tarihe mal olmuş badireler atlatarak Anadolu’nun Fethi’nden bugünlere kadar gelen Türk milleti, 2023 hedefleri doğrultusunda daha güçlü bir Türkiye’yi inşa etme yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Milletimiz, 21’inci asırda, sadece vatan toprakları içindeki yurttaşlarının değil, yurt dışındaki soydaşları ile ecdadımızın asırlar boyunca huzur ve güvenle yönettiği farklı coğrafyalardaki mazlum toplumların da hamisi, duası ve umudu olmuştur. Var oldukça da, Türk İslam coğrafyasının sancağı, adalet ve güvenin timsali, insanlığın teminatı olmaya devam edecektir. Denizli iş dünyası olarak bizler de, insan odaklı hizmetlerimizle gönülleri, bereketli ve örnek ticari faaliyetlerimizle de sınırlar ötesindeki zihinleri fethetmeye, uluslararası pazarlara Türk malının damgasını vurmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, vatanı ve milleti için şehadet şerbetini içmiş tüm yiğitlerimizi rahmetle; bayrağı ve bağımsızlığı için aziz kanını toprağa dökmüş gazilerimizi ise şükranla anıyoruz. Şehitlerimizin anneleri ile babalarının ellerinden öperken, aileleri ile aramızdan ayrılmış gazilerimizin yakınları da şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun; Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığı daim olsun” diye konuştu.

“30 AĞUSTOS MİLLETİMİZİN KAHRAMANLIK GÜNLERİNDENDİR”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Keçeci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos Zaferi, milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık günlerinden biridir. 30 Ağustos 1922 yılında şanlı ordumuz, yurdumuzu düşmanlardan tamamen temizleyerek büyük bir zafere imza atmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği büyük taarruz neticesinde işgal altındaki vatan topraklarının düşmandan bütünüyle arındırıldığı bu destansı zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş temellerini atmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bizlere armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi, rahmetle; kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, tüm milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

“MİLLETİMİZ, BAĞIMSIZLIĞINDAN VAZGEÇMEYECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR”

Denizli Tüccar, Sanayici ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle mesaj yayımladı.

30 Ağustos Zaferi’nin şanlı tarihimize altın harflerle yazıldığına dikkat çeken Başkan Tefenlili; “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin yıldönümünü büyük bir gururla kutluyoruz. Tarih boyunca hiç kimsenin boyunduruğu altında yaşamayan yüce milletimiz, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde tüm dünyaya bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini göstermiştir. Bugün, Atalarımızın bu güzel vatanı hangi zor şartlar altında bizlere bıraktığının farkındayız. Çok çalışarak, üreterek, istihdam yaratarak Atalarımızın bu güzel mirasını kalkındıracak ve gelecek nesillere güçlü bir şekilde aktaracağız. Bu duygu ve düşünceler ile haklı gururunu yaşadığımız Zafer Bayramı’nın yıldönümünde, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı için mücadele eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” dedi.

“TÜRK TARİHİNİN EN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASIDIR”

Türkiye Harp Malülü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Denizli Şubesi Başkanı Mustafa Işık, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Işık, mesajında şunları söyledi: “30 Ağustos Zaferi, Türk Tarihi'nin en önemli dönüm noktasıdır. Ulusal tarihimiz çok büyük, parlak zaferlerle doludur ama Türk ulusunun burada kazandığı zafer kadar kesin sonuçlu, yalnız bizim tarihimizde değil, dünya tarihinde, yeni bir akım vermekte, kesin etkili bir, meydan savaşı bir yoktur. Belli ki yeni Türk devletinin, genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı. Bu alanda akan Türk kanları, bu göklerde uçuşan şehit ruhları, devletimizin, cumhuriyetimizin ölümsüz koruyucularıdır. Zafer Bayramı, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için Türkiye Cumhuriyeti’nde her yıl 30 Ağustos Günü kutlanan ulusal bayramıdır. Türk’ün Varoluşunu kanıtlayan, koruyan, egemenliği ve bağımsızlığını ilan ettiği 1071 de Malazgirt’te,1922 de Büyük Taarruz’la Dumlupınar’da, 1950-1953 de Kore’de, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda, 40 yıldır süren terörle mücadelede ve hain girişimcilere karşı 15 Temmuz’da vatana can veren aziz şehitlerimizi, Hakka yürümüş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2019, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER