Denizli protokolü, şehit mezarlarına karanfil bıraktı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi. Asri Mezarlık’taki Şehitliği ziyaret eden Vali Hasan Karahan ile diğer protokol üyeleri, okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Denizli protokolü, şehit mezarlarına karanfil bıraktı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105’inci yıl dönümü nedeniyle bir dizi etkinlikler düzenlendi.

Asri Mezarlık’taki Şehitlik’te düzenlenen törene; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 11'inci Komando Tugay Komutanı Piyade Albay Bilal Öztürk, Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, İl Jandarma Komutanı Albay Metin Düz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Süleyman Erdoğan, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Denizli Şube Başkan Yardımcısı Cengiz Evren,  şehit yakınları ve gaziler katıldı. Tören, Şehitlik Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Saygı Duruşu, Saygı Atışı ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından tören, şehitlik ziyareti ile devam etti. İlk olarak Askeri Şehitliği ziyaret eden Vali Karahan ile diğer protokol üyeleri, okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehit mezarlarına karanfil bırakarak şehit yakınlarına başsağlığı ve taziyelerini iletti. Askeri Şehitliğin ardından Polis Şehitliği ziyaret edildi. Vali Karahan şehit yakınlarıyla yakından ilgilenerek burada da şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221