Denizli protokolünden 1 mayıs mesajları...

Denizli protokolü, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesajlar yayımladı. Başta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan olmak üzere Denizli'nin önde gelen bir çok isminden mesajlar geldi. İşte Denizli'den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü mesajları...

Denizli protokolünden 1 mayıs mesajları...

BAŞKAN OSMAN ZOLAN'DAN 1 MAYIS MESAJI

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine ulaşmasında üreten ve çalışanların en büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

Başkan Osman Zolan, "İşçi ve emekçi vatandaşlarımız salt kendisi ve ailesinin geçimi için değil, ülkemizin de gelişimine en önemli katkıyı sağlayan birer kahramandır. 'İşçinin ücretini alın teri kurumadan ödeyiniz' diyen bir peygambere ümmet olan bizler de her zaman, çalışanlarımızın haklarını önceliğimiz bildik. Mesai mefhumu gözetmeden fedakarca emek harcayan çalışanlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz inşallah. Emeklerinden ve alın terlerinden başka sermayeleri olmayan, şehrimizin ve ülkemizin büyümesinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor, bu güzel günün bir şenlik havasında geçerek, huzurun, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum" dedi.

“HER ZAMAN İŞÇİ VE EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA YER ALACAĞIZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Doğan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde işçi kardeşlerimizin alın teri ve emeği bulunmaktadır. Merkezefendi Belediyesi olarak bizler, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören bir anlayışla, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, işçi ve emekçi kardeşlerimizin her zaman yanında yer alacağız. Tüm dünyada birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan, işçi ve emekçilerin barışçıl ve demokratik yollarla hak arayışlarının simgesi olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün, çalışanların sorunlarının ifade edilmesine ve çözüm yollarının bulunmasına katkı sunmasını diliyorum. Alın terini ortaya koyarak üreten, ürettikleriyle kentimizin ve ülkemizin kalkınmasına büyük katkılar sağlayan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.”

“TÜM EMEKÇİ VE İŞÇİLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUM”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, tüm dünyada işçi ve emekçilerin bayramı olarak kutlanan bugünün daha adil şartlarda çalışma ortamı oluşturulması noktasında farkındalık oluşturduğunu belirtti.

Emeğin karşılık bulmasının çağdaş demokratik toplumsal bilincin oluşması noktasında önemli olduğuna değinen Başkan Örki, “Hükümetimizin son yıllarda işçi ve emekçinin haklarını koruma, hayat şartlarını iyileştirilmesi konusunda çok önemli çalışmaları oldu. Bu çalışmalar sayesinde emekçilerimizin hayat standartları daha iyi hale geldi. Sanayi, tarım ve turizm ilçesi olan Pamukkalemiz bu sektörlerde önemli bir emekçi potansiyeline sahip. Pamukkale Belediyesi olarak da, hükümetimizin bu politikalarıyla, Denizlimiz ve Pamukkalemizde destekleyici bakış açısıyla işçi ve emekçi arkadaşlarımızın her zaman yanında yer alacağız. Bu düşüncelerle, emek ve alın teriyle ülkemizin büyümesine katkı sağlayan tüm işçi ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“1 MAYIS, SENDİKAL ÖRGÜTLENME İÇİN ÖNEMLİDİR”

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı dolayısıyla MESAJ yayımladı.

Milletvekili Sancar, “1886 yılının 1 Mayıs’ında Amerika'da işçilerin grevleri ile başlayan eylemler sonucunda 1889 yılında Uluslararası İşçi Kongresi 1 Mayıs'ı, işçi sınıfının uluslararası birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak ilan etmiştir. Devletin en önemli görevlerinden biri, çalışanlara, emekçilere insanca çalışma koşullarını ve emeklerinin karşılığı olan maddi kazanımlarını sağlamaktır. Emekçilerimizin sıkıntılarını, çalışma koşullarındaki olumsuzlukları, isteklerini tek ses olarak dile getirdikleri 1 Mayıs, sendikal örgütlenmenin önemini göstermesi bakımından çok önemlidir. Bu duygularla tüm çalışanların bayramını kutluyorum. 1 Mayıs'ın barış, kardeşlik, huzur içinde ve özüne uygun biçimde kutlanmasını diliyorum” ifadesini kullandı.

“EMEKÇİLERİMİZİN, ÇALIŞAN KESİMİN YANINDA OLDUK”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla yayımladı.

Her alanda güçlü bir Türkiyenin, emekçisi, üreteni, çiftçisi, sanayicisi ve iş adamları ile hep beraber el ele vererek çalışması ile mümkün olacağını vurgulayan Başkan Filiz; “Ülkemizin en değerli sermayesi emektir. Bugün işçinin ve emekçinin alın terinin kutsal olduğunu bir kez daha hatırladığımız özel günlerden birisi. Dinimizde de işçinin emeğine değer verilmiş ve Sevgili Peygamberimiz ‘İşçinin alın teri kurumadan hakkını veriniz’ buyurmuşlardır. Kendi gelenek, kültür ve medeniyetimizden aldığımız ilhamla, milletimizin bizi iktidara taşıdığı günden bu yana emekçilerimizin, tüm çalışan kesimin yanında olduk. Emekçilerimizin sorunlarını kendi meselemiz olarak gördük. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, özüne ve anlamına uygun olarak, bir bayram havasında, bir şenlik ortamında kutlanmasını sağladık. Dayanışmanın güzellikleri, yardımlaşmanın ayrıcalıkları ve kardeşlik bağlarının vazgeçilmezliği işçilerimizin destekleriyle güçlenecektir. Diğer alanlarda olduğu gibi çalışma hayatında da en ileri standartlara ulaşmak için son yıllarda önemli adımlar atan Türkiye, önümüzdeki dönemde de ihtiyaç duyulan reformları kararlılıkla hayata geçirecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacak rakamlara ulaşmasını sağlayacak olan, başta üretim olmak üzere tüm sektörlerde çalışan işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyor, Cenab-ı Allah'tan aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirecekleri bir ömür temenni ediyorum” dedi.

BAŞKAN AKBABA; “1 MAYIS’TA ALANLARDA OLACAĞIZ”

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Akbaba, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tüm dünya işçilerinin birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs’ı, bu yıl da karanlık bir tablo ile karşılıyoruz. Sendikal hak ve özgürlüklerin gasp edildiği, sınırlandırıldığı, her türlü fiili mücadele ve direnişin bastırılmaya çalışıldığı günlerden geçiyoruz. Biliyoruz ki bu süreçte asıl hedeflenen, işçi sınıfı ve emekçi kesimlerin vermiş olduğu demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin engellenmesi, birlik ve dayanışma ruhunun zayıflatılmasıdır. 2019 ‘un 1 Mayıs’ında; ülkemizde ve dünyada bize dayatılan açlığa, savaşa, eşitsizliğe, adaletsizliğe, yoksulluğa, sömürüye, savaşa, ötekileştirmeye, doğanın katline ve cinsiyet ayrımcılığına karşı yaşamımıza ve geleceğimize sahip çıkmak için 1 Mayıs’ta alanlarda olacağız. Temel hak ve özgürlüklerle beraber işçi emeğinin gerektiği saygıyı görmesi dileği ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.”

“ÜLKEMİZİ EMEĞİMİZ VE ALIN TERİMİZLE MÜREFFEH YARINLARA TAŞIYACAĞIZ”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yazılı basın açıklamasında bulundu.

​​​​​​​

Emeğin evrensel değer olduğunu belirten Başkan Gökbel, “Türkiye Cumhuriyeti de, emeğin, alın terinin ürünüdür. Kimi zaman tarlalarda, kimi zaman fabrikalarda akıtılan ter ve sarf edilen emek, bizleri bugünlere getirmiştir. Geleceğe yine emektar milletimizin omuzlarında yürüyeceğiz. Ülkemizi yine emeğimiz, alın terimizle müreffeh yarınlara taşıyacağız. Asgari ücret, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde görülmemiş oranlarda artırıldı. Bunu yaparken, işveren kesiminin yükünü hafifletmek adına, istihdamı teşvik edici düzenlemeler yapıldı, kolaylıklar getirildi. Yine AK Parti iktidarları döneminde kamu çalışanlarının özlük hakları ve maaşlarında önemli düzeltmeler yapıldı. Deyim yerindeyse, kamu çalışanları bizim iktidarımız döneminde belini doğrultabilmiştir. Çalışanlarımızın aldıkları ücret ve yaşam standartları bakımından daha iyi duruma gelmeleri en büyük arzumuzdur. Bu da ülkemizin büyümesi ve gelişmesi ile doğru orantılıdır. Halkı müreffeh, üreten, ihraç eden, dünyanın dev ekonomileri arasındaki yerini almış bir Türkiye ulaşmak istediğimiz idealdir. Bu uğurda durmadan dinlenmeden çalışıp, Büyük Türkiye ülküsünü gerçekleştireceğiz. Bunu da ortak akılla, sevgiyle, dayanışmayla, emekle yapacağız. Buna kimsenin şüphesi olmasın. Daha güzel yarınlarda, nice 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günleri’ni refah içinde karşılamayı diliyorum. Cennet vatanımız için alın teri döken insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“İNSAN HAYATINDAKİ EN YÜCE DEĞER; EMEK VE ALIN TERİDİR”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Keçeci mesajında şu ifadelere yer verdi: “İnsan hayatındaki en yüce değer emek ve alın teridir. 1 Mayıs da ülkelerin gelişmesinde, ekonomilerinin yapılanmasında büyük emeği bulunan işçilerin hak arayışlarının mücadelesinin simgesidir. Dünyada pek çok ülkede yüzyılı aşkın süredir, ülkemizde ise 1923 yılından beri kutlanan 1 Mayıs, ülkenin iktisadi büyümesinin de tarihidir. Türkiye’nin her geçen gün büyüyen ekonomisinin ardında işçilerimiz yer almaktadır. Bugüne kadar emek yoğun sektörlerle büyüyen ülkemizde bu sebeple en değerli sermayemiz emektir. Her zaman söylediğimiz gibi bizler için alın teri ve emek en yüce değerdir. Emeğin değer bulduğu sanayi şehirlerinden olan Denizli’nin iş dünyası adına, birliğin ve dayanışmanın en anlamlı günlerinden biri olan 1 Mayıs’ın, emeğin olduğu tüm çalışma alanlarına barış ve huzur getirmesini diliyorum.”

BAŞKAN İNAMLIK; “ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ SERMAYESİ; EMEKTİR”

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Bir ülkenin gelişmesinin en önemli unsurları arasında üretim, emek ve alın terinin geldiğini belirten Başkan İnamlık, “Çalışmak, üretmek, ülke ekonomisine katkı sağlamak, alın teri dökmek kutsal bir faaliyettir. Türkiye'nin daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeği bulunmaktadır. Ülkemizin en değerli sermayesi; emektir. Bizde sosyal belediyecilik anlayışımızın gereği olarak bugüne kadar, çalışanların ve emekçilerin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Başta İş Sağlığı ve Güvenliği olmak üzere işçilerin hak arayışları konusundaki girişimlerine ve sendikal faaliyetlerine hep destek olduk. Bundan sonra da aynı ilkelerle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle işçinin, emekçinin ve alın terinin bayramı olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyorum” diye konuştu.

“TÜM EMEKÇİLERE REFAH, SAĞLIK VE HUZUR DİLİYORUM”

Denizli Tüccar, Sanayici ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası (DTB) Başkanı İbrahim Tefenlili, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Tüm emekçilere refah, sağlık ve huzur dileyen Başkan Tefenlili, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Emekleri ile ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında önemli rol oynayan tüm emekçi ve işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü yürekten kutluyorum. İşveren olmadan işçi, işçi olmadan işveren tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Bu iki önemli unsur ancak bir araya geldiğinde, dayanışma içerisinde olduğunda bir değer üretmekte, ülkenin kalkınmasına katkı sağlamaktadır. İş dünyası olarak bu beraberliğin ve dayanışmanın daima farkındayız. Bu vesileyle tüm emekçi ve işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eder, bayram tadında bir gün yaşamalarını temenni ederim.”

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER