Denizli protokolünden 10 Kasım mesajları

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83’üncü ölüm yıl dönümüyle ilgili Denizli protokolünden mesajlar geldi. İşte o mesajlar...

Denizli protokolünden 10 Kasım mesajları

Vali Ali Fuat Atik, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Kurtuluş Savaşımızın önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletinden aldığı inançla sayısız başarılar elde ettiği askeri ve siyasi dehası ile dünya tarihinde saygın yer edinmiş bir liderdir” dedi.

Vali Ali Fuat Atik, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’ dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında; “Aziz milletimizin sathı müdafaa ile destansı mücadele verdiği Kurtuluş Savaşımızın önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletinden aldığı inançla sayısız başarılar elde ettiği askeri ve siyasi dehası ile dünya tarihinde saygın yer edinmiş bir liderdir. Ömrünü, vatanı ve milleti uğrunda cepheden cepheye koşarak harcamış, her alanda gelişmiş bir ülke hedefiyle adımlar atmıştır. Onun azmini ve önderlik vasıflarını gençlerimize aktarmalı, millet iradesinin güvencesi ile bizlere emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmak ve hep ileriye taşımak için üzerimize düşen vazifeleri, hep birlikte yerine getirmeliyiz. Engin ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü, hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli şahsiyetlerinden birisi yapmıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılaplarıyla aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışmalıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘Bir milletin başarısı, mutlaka bütün milli güçlerin bir istikamette oluşmasıyla mümkündür. Bu nedenle bilelim ki elde ettiğimiz başarı, milletin güç birliği etmesinden, ortak hareket etmesinden ileri gelmiştir. Eğer aynı başarı ve zaferleri gelecekte de tekrarlamak istiyorsak aynı esasa dayanalım ve aynı şekilde yürüyelim’ diyerek ortak gaye etrafında hareket etmenin, birlik olmanın önemini bizlere hatırlatmış ve yol gösterici olmuştur. Birlik ve beraberlik içerisinde her türlü engeli aşan ecdadımızın, milli ve manevi değerlerine her daim sahip çıkarak; vatanın düşmanlardan temizlenmesi ve bayrağın gönderden inmemesi için şehitlerimizin gözlerini kırpmadan canlarını feda ettiğini, gazilerimizin de cansiperane fedakârlık gösterdiğini asla unutmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; vatan uğruna can veren aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Türk milletinin hiçbir şekilde esaret ve tahakküm altında kalmayacağını tüm dünyaya gösteren eşsiz liderimiz, gelecek nesiller için de her zaman bir yol gösterici olacaktır" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 83. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Tarihe adını altın harflerle kazıyan, sadece Türk milletinin değil, dünya uluslarına da yaşamı, felsefesi ve mücadeleleriyle yön veren İstiklal Mücadelesi'nin Başkomutanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 83. yılında rahmet,  minnet ve özlemle andıklarını kaydeden Başkan Osman Zolan, "Aziz milletimiz var oluşundan bu yana özgürlük ve bağımsızlık ruhuyla tarih sahnesinde boy göstermiştir. Bu tarih bilinciyle, Türk milletinin hiçbir şekilde esaret ve tahakküm altında kalmayacağını tüm dünyaya gösteren eşsiz Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, gelecek nesiller için de her zaman bir yol gösterici olacaktır" ifadelerini kullandı. Atatürk’ün "Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti sonsuza dek yaşayacaktır" sözlerini hatırlatan Başkan Zolan, şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümü arifesinde de Atatürkümüzün göstermiş olduğu muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefimize aynı inanç ve kararlılıkla devam ediyoruz. Bugün dünya şehirleriyle yarışan güzel Denizlimizi daha ileriye taşıyacağız inşallah. Bu vesilelerle, 83 yıl önce aramızdan ayrılan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Türk milletinin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, Milli Mücadelemizin tüm şehit ve gazilerini, onların yolundan giden kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum."

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü münasebetiyle yayımladığı mesajında; “Milletine olan sonsuz güven duygusu sayesinde Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran bir lider, aynı zamanda esaret altında bulunan mazlum milletlere de bir ilham kaynağı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı. Rektör Kutluhan mesajında; “Askeri yeteneklerinin yanında devlet adamlığı vasfı ve evrensel boyuttaki düşünceleri ile cumhuriyetimizin banisi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık hayatının tamamını milletine ve ideallerine adamış, şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biridir. Milletine olan sonsuz güven duygusu sayesinde Atatürk, Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran bir lider, aynı zamanda esaret altında bulunan mazlum milletlere de bir ilham kaynağı olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan yaktığı bağımsızlık meşalesinin ışığı altında toplanan bu aziz millet, birlik ve beraberliğini yeniden tesis ederek, bu büyük komutanın önderliğinde yeniden ayağa kalkmayı başarmıştır. Milli mücadelenin zaferle sonuçlandığı o günlerden bugünlere, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.' sözünden hareketle, onun bize mirası olan Cumhuriyetimize sahip çıkan Türk milleti, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de, şehit kanlarıyla sulanmış mukaddes vatanımızın her karış toprağını ve bağımsızlığını canı pahasına korumaya devam edecektir. Hayatını milletine adamış bu eşsiz devlet adamının hedeflediği, ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolculuğunda, Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, hayata rehber olma gayretini sürdüren üniversitemiz, üzerine düşen sorumluluklarının bilinciyle üretmeye devam etmektedir. Bilimin her alanında yaptığımız çalışmalar ve geleceğimizin teminatı olan mesleki yönden donanımlı ve yetiştirilmiş insan kaynağımız ile ülkemizin gelecek vizyonu konusunda yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Milli Mücadelemizin Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde, saygı şükran ve rahmetle anıyor; vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletin birliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum” dedi.

Denizli Barosu Başkanı Avukat Adnan Demirdöğer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Tüm gücümüzle Cumhuriyetimizi her alanda yüceltmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Denizli Barosu Başkanı Avukat Adnan Demirdöğer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Demirdöğer, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin savunucuları olarak, onun ilkelerine olan bağlılığımızı bugün bir kez daha tüm dünyaya ilan ediyor, Atamızı aramızdan ayrılışının 83. yılında minnetle ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım 1938 tarihi bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü hale getirmek; ‘muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak’ için yeni bir dönemin başlangıcıdır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi korumak, değerlerine sahip çıkmak, onun ilke ve inkılaplarının izinde şanlı tarihimizin zaferlerini canlı tutmak ve bunları gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz’ sözünde olduğu gibi tüm gücümüzle Cumhuriyetimizi her alanda yüceltmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi bir kez daha saygıyla ve şükranla anıyor, emanetini koruyacağımıza söz veriyoruz.”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yılı nedeniyle yayımladığı mesajında; “Atatürk’ün gönlümüzdeki erişilmez yeri ve sevgisi hiçbir zaman değişmeyecek, değiştirilemeyecektir” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 83. yılı nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Doğan mesajında; “Milletimizin yol göstericisi, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devrimci ve düşünce adamı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 83. yılında saygı, rahmet ve büyük bir özlemle anıyoruz. O, bu ülke ve bu millet için birbirinden değerli birçok şey yaptı. Toprakları paylaşılmış bir vatanı, gerek cephede gerek diplomaside doğru hamleler ile kurtardı. ‘Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Atatürk’ün fikir ve ideallerinin ışığında, bizlere emanet ettiği bu topraklara ve Cumhuriyet’e sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur. Aydınlık, laik, demokratik Türkiye'nin sembolü Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda, daima ileri gitmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak en büyük görevimizdir. Atatürk’ün gönlümüzdeki erişilmez yeri ve sevgisi hiçbir zaman değişmeyecek, değiştirilemeyecektir. Atatürk, geleceği aydınlatan fikirleri ve dünya vizyonu ile yüzyılın yetiştirdiği bir dahi olarak tarihe geçmiştir. Bizler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, büyük bir mücadele ile kurulan cumhuriyeti ve onun temel ilkelerini daha ileriye taşıma azminde ve kararlılığındayız. Bu duygu ve düşüncelerle adaletimizde, eğitimimizde, kıyafetimizde, dik duruşumuzda, hayatımızın her alanında ve anında yaşayan ebedi Başkomutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla, şükranla, özlemle, minnetle anıyor ve arıyoruz. Onun yolunda yürümeye her zaman devam edeceğiz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümünde Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, bir mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birçok zafere imza atmıştır. Bunların en büyüğü ise bugün 98 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıdır” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 83. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anılacak. Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili olarak mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her gün daha çok özlüyoruz. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde birçok zafere imza atmıştır. Bunların en büyüğü ise bugün 98 yaşında olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıdır. Ulusal birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Bizleri bu günkü aydınlık günlere taşıyan Atamızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz. 10 Kasım, Türk milleti için büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Milletimiz, Cumhuriyet'e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 83. ölüm yıl dönümünde minnet, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. Öte yandan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümünde Pamukkale Belediyesi tarafından “Anılarla Atatürk Fotoğraf Sergisi” açılacak. Atatürk’ün birbirinden güzel fotoğraflarının yer aldığı sergi, Forum Çamlık AVM’de gezilebilecek.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83’üncü vefat yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, “Bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” diye konuştu.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 83’üncü vefat yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Şevik mesajında; “10 Kasım, bir yas ve matem günü değil, Aziz Atatürk’ü idrak vesilesi, düşüncelerini ifade vetiresi, eserlerini muhasebe veçhesi, Cumhuriyet’i öncesi ve sonrasıyla kavrama vefasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin üzerinden 83 yıl geçmiştir. Geride kalan bunca zamana rağmen, milletimizin aziz hatırasına yönelik hürmet ve özlemi hiç azalmamış,  tam tersine eserlerine, fikirlerine ve kutlu mirasına duyulan sevgi ve sadakat istikrarlı şekilde artmıştır. Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Yüce Atatürk, gelecek nesiller için, devrimlerinin ışığında çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 83. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Atlı mesajında; “Karanlık günlere ışık tutan, milleti tebaa olmaktan kurtarıp özgür birer birey olmasını sağlayan, Anadolu topraklarında emperyalizme diz çöktüren Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde özlem, saygı ve şükranla anıyoruz. ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, karakterini de yansıtarak bizlere armağan ettiği ülkemiz ile bizlere siyasi ve idari anlamda temeli çok sağlam bir miras bırakmıştır. Tüm imkânsızlıklar içinde gösterdiği liderliği, zorluklara karşı direnci, halkına duyduğu güveni ile gençlerde beslediği umutları bizlere ışık olmaya devam etmektedir.10 Kasım, yüreğimizde bir sızı olmakla birlikte, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için Atatürk’e verdiğimiz söze bağlılığımızı da ifade ettiğimiz gündür. Ulu Önder’in ‘Benim en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, O’nun devrimlerini esas alarak daha da ileriye taşımaya dün olduğu gibi, bugün de kararlıyız. Türkiye Cumhuriyeti’nin fedakâr halkı için sosyal devlet anlayışı ile kimseyi yalnız bırakmamak ve Atatürk Cumhuriyeti’ni hak ettiği yere getirmek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bir kez daha ve yüksek sesle ifade ediyorum ki: Yüce Atatürk, gelecek nesiller için, devrimlerinin ışığında çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırlarının çok ötelerinde de çarpan mazlum ve masum kalplerde derin izler bırakan bu büyük insanı anmanın hüznünü yaşıyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Çavuşoğlu mesajda; “Gençlik yıllarından itibaren demokrasi düşüyle hareket eden, özgürlük ve bağımsızlığı karakter edinen büyük önder Atatürk, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırma mücadelesi verdiğimiz bugünlere de ışık tutmaktadır. Fikir ve eserleriyle, yaşadığı dönemin ötesinde yüzyıla damgasını vuran, milletiyle birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırlarının çok ötelerinde de çarpan mazlum ve masum kalplerde derin izler bırakan bu büyük insanı anmanın hüznünü yaşıyoruz. Atatürk, yaşamını milletine adayarak bağımsızlık ve özgürlük yolunda tüm güçlüklere direnmiş, kazandığı büyük başarılarla dünyaya örnek olmuş, ülkesinin her alanda yücelmesi için yılmadan çaba göstermiş bir liderdir. O'nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır. Cumhuriyet’in fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında hayata geçirilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 83’üncü yıl dönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Büyük Birlik Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Urcu,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 83. vefat yıl dönümünde yaptığı açıklamada; “Türk milleti 83. kez başın bir kere daha sağ olsun. Onun gösterdiği hedeflere ulaşmak için bıkmadan yılmadan çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Urcu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ile ilgili olarak açıklama yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her gün daha çok özlediklerini belirten Başkan Urcu, “Türk milleti 83. kez başın bir kere daha sağ olsun. Onun gösterdiği hedeflere ulaşmak için bıkmadan yılmadan çalışmaya devam edeceğiz. Ulusal birlik ve beraberliğimizin simgesi olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet kurarak Türkiye Cumhuriyeti’ni armağan etmiştir. Milletimiz, Cumhuriyet'e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır. Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk'ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun. Başta Mustafa Kemal Atatürk olarak silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizin de ruhları şat olsun.” dedi

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Bugün bu topraklarda cumhuriyetin değerleriyle özgür, müreffeh ve güvenle yaşıyorsak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihin akışına yön veren ve bir ulusun tarihini yeniden yazan liderliği sayesindedir” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi: “10 Kasımlar, milletimizi yutmak üzere olan bir girdaptan alıp hak ettiği muasır medeniyetler çizgisine çıkaran ölümsüz bir lideri, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hasret, özlem ve minnetle andığımız en büyük yasımızdır. Türk milleti, büyük bedel ödeyerek tutunmaya çalıştığı Anadolu topraklarında dünya tarihini değiştirirken, ölümü bile göze alarak izinden gittiği liderini ve tarihe mal olan yaptıklarını asla unutmayacaktır. O’nun değerlerine, asırlar geçse de yine tereddütsüz bağlı kalacak, ölümüne sahip çıkacaktır. Millet olarak, bugün bu topraklarda cumhuriyetin değerleriyle özgür, müreffeh ve güvenle yaşıyorsak, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihin akışına yön veren ve bir ulusun tarihini yeniden yazan liderliği sayesindedir… O’nu, rahmet ve minnetle anarken, çizdiği yolda, gösterdiği hedefe hiç ara vermeksizin, durmadan yorulmadan yürüyoruz.”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk Milleti’ne değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuştur” diye konuştu.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Keçeci, mesajında; “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde onu bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyorum. Hiç kuşkusuz ki tarihte, ölümleriyle yüreklerde ölümsüzleşen çok az insan yetişmiştir. Bu büyük insanlardan biri de Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Mustafa Kemal Atatürk, sadece Türk milletine değil; azmi, zekası, kararlılığı, vatan ve millet sevgisi ile tüm dünya ülkelerine de örnek olmuştur. Aramızdan ayrılışının yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin ebedi lideri, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, kurtuluş mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER