Denizli protokolünden 10 Kasım mesajları

10 Kasım Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 81’inci ölüm yıl dönümüyle ilgili Denizli protokolünden mesajlar geldi. İşte o mesajlar...

Denizli protokolünden 10 Kasım mesajları

“ATATÜRK’Ü, HER ZAMAN SEVGİ VE ÖZLEMLE HATIRLAYACAĞIZ”

Denizli Valisi Hasan Karahan, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Bizlere, özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her zaman sevgi ve özlemle hatırlayacağız” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Vali Karahan mesajında; “10 Kasım 1938 günü ebedi âleme uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81’inci yılında Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anmaktayız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerek askeri dehası, gerekse devlet adamlığı ile geride bıraktığımız yüzyılda sadece kurduğu ve mimarı olduğu Türkiye Cumhuriyeti için değil, tüm insanlık ve dünya tarihi açısından önemli bir şahsiyettir. Atatürk, yenilikçi ve ileriyi görebilen özellikleri, fikirleri, başarıları, eserleri ve de kılavuz edinmemiz için geride bıraktığı ilke ve devrimlerinin yanında büyük bir komutandır aynı zamanda. Gazi Mustafa Kemal Atatürk kısa hayatına büyük işler sığdırmıştır. Milletimizden aldığı destekle yeni ve modern bir devlet kurarak aydınlık yarınlarımızın temellerini atmıştır. Temellerini attığı aydınlık yarınlarımızı inşa ederken de ilke ve idealleri ile milletimize daima ışık olmuştur. Bizlere, özgür ve bağımsız bir millet olarak yaşama onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, her zaman sevgi ve özlemle hatırlayacağız” dedi.

“10 KASIM, TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE TAŞIMA AZMİMİZİ TAZELEDİĞİMİZ GÜNDÜR”

Vali Karahan, şöyle devam etti: “10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür. Bu topraklar üzerinde bin yıllık şanlı mazisi, 600 yıllık bir cihan devletinin mirası ve medeniyet tasavvuru üzerinde yükselen genç cumhuriyetimizi, Gazi Mustafa Kemal veciz bir şekilde ifade ettiği “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” sözleriyle bizlere emanet etmiştir. Büyük Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıldönümünde bizlere düşen en önemli görev, bilimi rehber alarak çizdiği yolda milletimizi ve devletimizi aydınlık yarınlara taşımak, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmak için birlik ve beraberlik içerisinde azami gayretle çalışmak, milli ve manevi değerlerimize bağlı gençler yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Mücadelemizin tüm Kahramanlarını, vatanın birliği ve bütünlüğü için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

BAŞKAN ZOLAN; "ÖZLEM VE MİNNETLE ANIYORUZ"

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, "Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Türk milletinin Anadolu'da yeniden doğuşuna önderlik yaparak bağımsızlık destanı yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla andıklarını belirten Başkan Osman Zolan, “Aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem ve minnetle anıyoruz. Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ilerisine taşıma gayesi ile çalışıyoruz. O ülkemizin ve necip milletimizin her zaman hak ettiği değeri görmesi için son nefesine dek çalışmış, canı pahasına yarınlarımız için mücadele etmiştir. Sadece milletimize değil, başka milletlerce de rol model kabul edilmiş ve adı, tarihe altın harflerle kazınmıştır” ifadelerini kullandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün "Türk’e ev, bark olan her yer; sağlığın, temizliğin, modern kültürün örneği olacaktır" sözünden hareketle; Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak durmaksızın çalıştıklarını kaydeden Başkan Osman Zolan, şunları belirtti: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı bu yolda her geçen gün gelişen ve büyüyen ülkemiz ile Cumhuriyetimizi dünya durdukça baki kılmak için gayret etmeye devam edeceğiz. Bu duygularla cennet vatanımızın uğruna canını, kanını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi yad ediyor, cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, özlem ve minnetle anıyoruz.”

“ATAMIZIN AZİZ HATIRASI ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUZ”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; “Dünyanın kabul ettiği bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümünde aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Karaca mesajında şunları ifade etti: “Ulusumuzun kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümünde özlemle, şükranla ve minnetle anıyorum. Varlığımızı borçlu olduğumuz cumhuriyetin ilanıyla ve gerçekleştirdiği devrimlerle tüm dünyaya örnek Kurtuluş Mücadelemizi taçlandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörüleri, kararlılığı ve liderliği sayesindedir ki bugün bağımsız bir ülkede yaşıyoruz. Bağımsızlık ateşini yüreğinde taşıyan ulusumuzun hiç kimsenin boyunduruğuna girmesine izin vermeyen Atatürk’ün bugüne olduğu kadar geleceğe de güvenle bakmamızı sağlayan eşsiz liderliğinin önemi bugün her zamankinden daha çok öne çıkıyor. Atatürk'ün harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti'nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, geçmişte olduğu gibi bugün de mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor. ‘Bu dünyadan göçerek Türk milletine veda edeceklerinin çocuklarına kendinden sonra yaşayacaklara, son sözü bu olmalıdır: ‘Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemişti, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz’ diyen Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yolumuzu aydınlatan ışığıyla mücadeleye devam edeceğiz. Cesareti, kararlılığı, öngörüleri, dünyaya örnek kişiliği, kurduğu devletin rejimini cumhuriyetle taçlandırma başarısıyla dünyanın kabul ettiği bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümünde aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

“AÇTIĞI YOLDA, GÖSTERDİĞİ HEDEFE DOĞRU İLERLİYORUZ!”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Gazi Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı. Şahin Tin; “Gazi Atatürk’ün açtığı yolda yürümeye, gösterdiği hedefe doğru koşmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümü vesilesiyle anma mesajı yayımladı. “Gazi Atatürk’ü saygı ve rahmetle yâd ediyoruz” diyen Milletvekili Şahin Tin, Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe yılmadan ve yorulmadan ilerleme konusunda kararlı olduklarını ifade etti. Mesajında “Gazi Atatürk İstiklal mücadelemize liderlik etti” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Atatürk’ün ortaya koyduğu lider duruşu ve fedakârlığı, aziz milletimizin eşsiz vatan sevgisi ve cesareti ile birleşince verilen her mücadelenin neticesinde nice destansı zaferlere ulaştık. Atatürk’ün başarılı bir komutan olarak ordumuzu yönetmesi ve ülkemizi üstün başarı hikâyeleriyle geleceğe taşıması, Türkiye’nin dünya tarihinde saygın bir yer edinmesini sağlamıştır. Milletine güvenen cesur bir lider olan Gazi Atatürk verdiği eşsiz mücadelelerle tarihin akışını değiştirerek destansı başarılara imza attı. Gazi Atatürk istiklal mücadelemizi de cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırarak milletimizin kahramanlığını aldığı bu kararla tarih sayfalarına silinemez bir not düşmüştür” diye konuştu.

“EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Gazi Atatürk’ün bize bıraktığı eşsiz mirası, mücadele aşkını azmini ve cesaretini gelecek nesillerimize anlatmak bizim asli vazifelerimizdendir” diyen Milletvekili Şahin Tin; “Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak ve ülkemizi muasır medeniyet seviyesine taşımak için hep birlikte yol almaya devam edeceğiz. Gazi Atatürk’ün bize bıraktığı mirasına sahip çıkmak ve bu anlamda üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek her Türk vatandaşının vazgeçilmez görevidir. Her dönem emperyalist güçler, hainler ve işbirlikçileri ülkemizin önüne birçok engeller çıkardılar, setler çektiler ve yollarımızı taş duvarlarla ördüler. Ancak milletimizin birlik ve beraberliği karşısında tüm şer odakları yerle yeksan olmaya mecbur kaldılar. Bizler millet olarak inandığımız yoldan asla geri dönmeden Atatürk’ün emanetlerine, istiklâlimize ve istikbalimize canımız pahasına sahip çıkmaya kararlıyız. Gazi Atatürk’ün bize belirlediği hedefler doğrultusunda ufka ilerlemeye, istikrarlı ve güçlü Türkiye’yi inşa etmeye hep birlikte devam edeceğiz. İşte biz bunları gerçekleştirirsek Atatürk’ün izinden gitmiş ve emanetlerini yaşatmış oluruz” dedi.

“RAHMETLE VE ÖZLEMLE YÂD EDİYORUZ”

Milletvekili Şahin Tin mesajının sonunda, “Bu anlamlı gün vesilesiyle aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bu aziz vatan uğruna hayatlarını feda eden kahramanlarımızı şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla yâd ediyorum” şeklinde ifade etti.

“ATATÜRK’ÜN BİZLERE BIRAKTIĞI CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla anma mesaj yayımlayan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Onun bizlere bırakmış olduğu cumhuriyete ve demokrasiye her zaman sahip çıkacağız. Cumhuriyeti yaşatma ve ülkemizi daha ileriye götürme mücadelesini sürdüreceğiz” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla anma mesaj yayımladı. Başkan Doğan, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden tam 81 yıl geçti. Bu kadar zaman geçmesine rağmen Atatürk ilke ve devrimleri, bizlerin yolunu hala daha ilk günkü gibi aydınlatıyor. Atatürk, savaşlardaki askeri dehası, devlet adamlığı, devrimciliği, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma isteği, kısacası Türkiye Cumhuriyeti için yaptıkları ile sadece bizim ülkemizde değil tüm dünyada takdir gören bir liderdir. Onun bizlere bırakmış olduğu cumhuriyete ve demokrasiye her zaman sahip çıkacağız. Cumhuriyeti yaşatma ve ülkemizi daha ileriye götürme mücadelesini sürdüreceğiz. Bu ülke ve millet için neler yaptığını hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve dünya tarihinin en önemli insanlarından biridir. Ülkemizin geleceği ‘Büyük liderler için matem değil, fikirlerine bağlılık gerekir’ sözünü söyleyen Atatürk’ün ilke ve devrimlerine bağlılıktan geçmektedir. Bu duygu ve düşünceler ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümünde Atamızı, silah arkadaşlarını ve bu ülke için canını ortaya koyan tüm kahramanlarımızı saygı, rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

“ATATÜRK, ADI SİLİNMEYECEK DÜNYA LİDERİDİR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümüyle ilgili mesaj yayımlayan Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki “Türk milletini bağımsızlık, özgürlük yolunda yol gösterici olmasıyla değil, kişiliğiyle de örnek bir insan olmayı başaran Mustafa Kemal Atatürk adı silinmeyecek bir dünya lideridir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81. Yılında anılacak. 10 Kasım 1938’de hayata vedan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün anma günü ile ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki mesaj yayımladı. Başkan Örki, şunları aktardı: "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete irtihalinin yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. Milletine duyduğu sonsuz güven ve inancıyla çıktığı zorlu yolda, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi cumhuriyetimizin kuruluşuyla taçlandırmıştır. O’nun mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, onun 'en büyük eserim' dediği cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. Atatürk, sadece Türk milleti olarak bizlerin değil tüm dünyanın saygıyla yâd ettiği, büyük bir devlet adamı idi. Türk milletini bağımsızlık, özgürlük yolunda yol gösterici olmasıyla değil, kişiliğiyle de örnek bir insan olmayı başaran Mustafa Kemal Atatürk adı silinmeyecek bir dünya lideridir. Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yılında saygı, şükran ve rahmetle anıyorum.

“ATATÜRK, BÜYÜK BİR FİKİR VE DEVLET ADAMIDIR”

Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “Atatürk, övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış, büyük bir fikir ve devlet adamıdır” dedi.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Mustafa Kemal Atatürk'ün 81'inci ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Filiz; “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i ebediyete irtihalinin 81’inci yıl dönümünde saygıyla yad ediyorum. Atatürk, övgüye değer birçok üstün meziyeti şahsında toplamış, büyük bir fikir ve devlet adamıdır. Atatürk’ün mücadeleci kişiliğini, milli hasletlerini, manevi yönünü iyi anlamak ve anlatmak gerekir. Bugün Atatürk'ün düşüncelerini ve hedeflerini anlama ve yaşatma günüdür. Atatürk’ün, şehitlerimizin ve gazilerimizin bize miras bıraktığı eserleri alıp üzerlerine neler koyabildik, ne kadar ileriye götürebildik buna bakmamız gerekir. Elbette ki bu mirası daha yüksek konumlara çıkarmak en büyük hedefimizdir. Büyük bir vizyon ve misyon insanı olan Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkarak ona olan sevgimizi ancak ve ancak ondan öğrendiklerimizi hayata geçirerek gösterebiliriz. ‘Asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve fazilette dünya birinciliğini tutmaktır’ sözü ışığında O’nun ‘En büyük eserim’ dediği cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha kalkınmış hale getirmek, kendi deyimiyle ‘Muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır. O günün şartlarında büyük fikir ve eylemleriyle, ülkemizin bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün muasır medeniyetler seviyesine ulaşma ideallerine bugün başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve dava arkadaşlarımız sayesinde her zamankinden çok daha yakınız. Türkiyemiz artık dünyada sözü dinlenen, dostluğu aranan ve uluslararası sorunların çözümünde aktif rol üstlenen yüksek itibara sahip bir ülke konumundadır. Hükümetimiz de bu itibarla cumhuriyetimizi ve demokrasimizi güçlendirmek için azami gayret sarf etmektedir. Onun ‘Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.’ sözünden yola çıkarak daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gerekmektedir. Ülkemiz 2023 için belirlenen hedeflere adım adım yaklaşmaktadır. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı Millet olarak birbirimize kenetlenmede ve Milli ve Manevi değerlerimizi sonsuza dek yaşatma azim ve kararlılığımızla cumhuriyetimizin 100’üncü yılında bugünkünden çok daha güçlü, çok daha müreffeh, muasır medeniyetin üzerine çıkmış bir Türkiye olacaktır. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ ilkesi etrafında tek vücut olarak sürdürdüğümüz mücadelenin başarıya ulaşacağından hiç şüphemiz yoktur. Ülkemizin ilerlemesinin önündeki engeller bir bir kalkmakta, büyük reformlar sonucu, ulaşımdan sağlığa, insan haklarından kültür sanata, bilimden dış ticarete kadar her alanda çok üstün başarılar elde etmekteyiz. İnsanlarımızın yaşam standartlarını yükselterek, birlik ve beraberliği sağlam temellere oturtarak, özgürlük ve temel hakların savunulmasına önem vererek ülkemizde huzur ortamının oluşmasını ve bu minvalde büyüyen bir Türkiye'nin temellerini inşa etmeye devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle; cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum” dedi.

“ATATÜRK, EBEDİ BAŞKOMUTANIMIZDIR”

Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Demokrat Parti Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, “Atatürk, daha önce de birçok kez ifade ettiğimiz gibi asgari değil azami müşterekimiz, milli liderimiz ve ebedi başkomutanımızdır” dedi.

Demokrat Parti Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Çelik, “Ülkemizin, iki yüzyıllık demokrasi gayretlerini ve tecrübelerini cumhuriyet ile taçlandıran, iktidarı şekilsiz ve şartsız millete teslim eden, vefatından 81 sene sonra da bu aziz millete liderlik etmeye devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ilahi rahmetin kucağına tevdi edişimizin yıl dönümü; müteessiriz. Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın ‘Kırk asırlık yolu bir hızda alan Türk’ olarak nitelediği Atatürk, yaşadığı dönemin önüne geçen görüsü, azmi, kararlılığı ve vatana duyduğu aşk ile birçok milletin bir asırda yapabileceklerini, maalesef kısa denebilecek ve savaşlarla geçmiş ömrüne sığdırarak tarihin takdir ettiği bir lider olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk, siyasal saiklerle, politik mülahazalarla değil, çağın şartları ile fedakarlığı ve üstün kabiliyeti, askeri dehası ve vatan, millet aşkı ile değerlendirilmesi gereken abide bir şahsiyettir. Atatürk, daha önce de birçok kez ifade ettiğimiz gibi asgari değil azami müşterekimiz, milli liderimiz ve ebedi başkomutanımızdır. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 81’inci senesinde, kurucu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun sevk ve idaresinde millet için ve vatan için mücadele etmiş, Türk demokrasisi için hayatını vakfetmiş, devletin bekası ve milletin birliği için canını feda etmiş kahramanlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, ‘mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegane temeli’ olan istiklalin, cumhuriyetin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin muhafazası için söz veriyoruz” dedi.

“ATATÜRK'Ü SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan İnamlık; “Tarih boyunca şanlı zaferler yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ,hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık,özgürlük ve uygarlık mücadelesinde tüm gücünü  milletimize olan inancından ve güveninden almıştır. Atatürk, sadece ülkemiz için değil; tüm dünya için örnek bir devlet adamı ve liderdir. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza etmek, millet olarak Atatürk’e, O’nun fikirlerine ve eserlerine daima sahip çıkmak hepimizin vazifesidir. Türkiye’nin istiklal ve istikbaline ışık tutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri bizler de her zaman yaşayacak, bizlere emanet olarak bıraktığı milli değerlerimiz nesilden nesle aktarılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

“ATATÜRK, AYDINLIK TÜRKİYE’NİN SEMBOLÜDÜR”

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan, “Atatürk, yaşadığı çağa damgasını vurmuş, büyük bir lider; başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış büyük bir devlet adamı, aydınlık Türkiye’nin sembolüdür” dedi.

Denizli Barosu Başkanı Av. Müjdat İlhan, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan İlhan, mesajında şunları söyledi: “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin zor koşullarında ulusumuzun onurunu ve haysiyetini koruyarak, dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vurmuş, büyük bir lider; başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış büyük bir devlet adamı, aydınlık Türkiye’nin sembolüdür. Böyle bir lidere sahip olmakla duyduğumuz gurur hiçbir şey ile ölçülemez. Ulusça şükran ve minnet borçlu olduğumuz büyük önderin, ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözüyle vurguladığı gibi; kurduğu cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatacak, bıraktığı emanete sahip çıkarak değerlerini, birlik ve beraberliğimizi her koşulda koruyacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin izinde, fikirlerini yaşatarak ışığıyla yolunda yürümeye devam edeceğiz. Aramızdan ayrılışının 81’inci yılında saygı, gurur ve özlemle anıyoruz.”

“HEPİMİZE DÜŞEN GÖREV; TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIMAKTIR”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, “Yıl dönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri cumhuriyeti anlamak, cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır” dedi.

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkanı Vural; "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81’inci yılında rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Yıl dönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk’ü ve en büyük eseri cumhuriyeti anlamak, cumhuriyetin değerlerini her koşulda korumak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımaktır. Bu duygu ve düşüncelerle cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü silah arkadaşlarını, vatan uğruna hiç düşünmeden canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” şeklinde konuştu.

“BU MİLLET, BÜYÜK MİRASA LEKE SÜRDÜRMEZ”

Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Ulu Önder Atatürk’ü ölüm yıl dönümünde saygı ve sevgiyle anıyoruz. Bu millet Atatürk’ün kutlu emanetlerine sahip çıktığını, Türkiye Cumhuriyeti’ne leke sürdürmeyeceğini her fırsatta göstermiştir” dedi.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin sinsi, istismarcı ve art niyetli tutumlara kurban verilmemesi konusunda uyanık ve dikkatli olmanın her Türk evladının görevi olduğunu söyleyen Başkan Akcan, şunları söyledi: “Kurucu liderimiz Atatürk, 57 yıllık ömrüne sayısız başarılar sığdırıp, ilke ve ülküleriyle Türk tarihine mühür vurdu. O, Türk milletine inandı, Türk milleti de ona inandı. Mustafa Kemal Atatürk, zor koşullarda hepimizin gurur duyduğu devleti inşa etti. Bizlere düşen görevde Atatürk’ün emanetine sahip çıkmak, daha da geliştirmektir. Bu millet, Atatürk’ün büyük mirasına leke sürdürmez, emanetlerine sahip çıkar. Atatürk’ü daha iyi anlamak, hizmetlerini kavramak için 10 Kasım’ı fırsat olarak görenlerdeniz. Milli kimliğimiz ve milli birliğimiz bugün olduğu gibi cumhuriyet kurulmadan önce de birilerinin hedefindeydi. Bu büyük millet dün olduğu gibi bugün de, yarın da milli kimliğine, birliğine sahip çıkacaktır. Ölüm yıldönümünde Atatürk’e bu sözümüzü bir kez daha tekrarlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ü, milli mücadele kahramanlarını, aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

“ULU ÖNDERİMİZE SONSUZ MİNNET DUYUYORUZ”

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, “Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz. Bu toprakların Türk milleti için refah, aydınlık, güçlü ve çağdaş bir Türkiye olması adına bir ömür adayan ulu önderimize sonsuz minnet duyuyoruz” dedi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 81’inci ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında Rektör Prof. Dr. Bağ, şunlamrı söyledi: “İnsanlık tarihinin yetiştirdiği sayılı dünya liderlerinden biri olan cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, mahrumiyet içinde kalmış bir milletin emsalsiz bir istiklal mücadelesi ile yeniden doğmasına önderlik etmiş, tam bağımsızlık ülküsü ile Türk milletini zafere kavuşturmuş bir liderdir. Kendisinden bizlere yegâne miras kalan fikirleri ve değerleri, eserleri üzerinde düşünerek daha iyi anlaşılması ve yeni nesillere anlatılması bizlerin öncelikli ve önemli görevlerindendir. ‘Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizlersiniz.’ sözüyle Milli Mücadele’nin başından itibaren köhnemiş fikirlere karşı tek çarenin gençlikte ve genç fikirlerde olduğunu, çağdaş zihniyetle yetişen kuşaklara bıraktığı bu vatanı gelecekte daha da ilerilere taşıyacak ve onu her türlü tehlikeden koruyarak ebediyen yaşatacak olanların gençler olduğunu söylemiştir. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.’ sözünden hareketle Pamukkale Üniversitesi ailesi olarak; daima bu bilinç ve gaye ile başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları canları pahasına kazanmış tüm vatan evlatlarına layık olmanın inancı ve gayreti içerisinde, bilim ve teknolojinin ışığında, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için durmadan ve yorulmadan bu hedefe koşacak gençlerimizi yetiştirmeye devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde kendisini saygı, rahmet ve özlemle anıyor, bu toprakların Türk milleti için refah, aydınlık, güçlü ve çağdaş bir Türkiye olması adına bir ömür adayan Ulu Önderimize sonsuz minnet duyuyoruz.”

“ATATÜRK'Ü GİDEREK BÜYÜYEN BİR ÖZLEMLE ANIYORUZ”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımlayan CHP İl Başkanı Mahir Akbaba; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81’inci yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz” dedi.

CHP Denizli İl Başkanı Mahir Akbaba, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81’inci yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayımladı. Atatürk'ün zorluklarla yılmadan mücadeleyle geçen hayatının dünya halklarının ortak mücadelesine örnek olduğunu belirten Başkan Akbaba, "CHP olarak en büyük mirası Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet yaşaması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselmesi için var gücümüzle çalışacağız" dedi. Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin dünyadaki huzur, barış ve istikrar arayışlarına ışık tuttuğunu söyleyen Başkan Akbaba, Türkiye'nin çağdaş dünyada hak ettiği yere yükseleceğini kaydetti. Akbaba, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, önderimiz ve başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olmuş büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81’inci yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen bir özlemle anıyoruz. Atatürk'ün ilke ve devrimleri, bölgemizde ve dünyadaki huzur, barış, istikrar arayışlarına ışık tutmakta; daha iyi bir yaşam kurma azmiyle çağdaşlaşmak için mücadele eden bütün halklar, Atatürk'ün mücadelesinden ilham almaya devam etmektedir" dedi.

“EMANETLERİNİN BEKÇİSİ OLACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUM”

Cumhuriyetin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesinin bugün de karşı karşıya olunan adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresi olduğunu belirten Başkan Akbaba, laikliğin, din ve vicdan özgürlüğünün garantisi, devlet yönetiminde liyakat esasının temeli, eşit yurttaş olarak birlikte barış ve huzur içerisinde yaşamanın teminatı olduğunun altını çizdi. 10 Kasım'ın sadece Mustafa Kemal Atatürk'ü anma günü olmadığını vurgulayan Akbaba, "10 Kasım, O'nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşıma azmimizi yinelediğimiz bir gündür. Yolumuzu da, kendisinin akıl ve bilimi temel alan düşünce sistemi aydınlatmakta, karşılaştığı bütün güçlükleri yenmesini bilen direnci, bize güç vermektedir. 'Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir' diyen Atatürk'ün fikir ve ideallerinin ışığında, onurlu bir gelecek, huzurlu bir toplum ve kimsesizlerin kimsesi olan bir cumhuriyet hedefimizi gerçekleştireceğimize olan inancımız tamdır. Atatürk'ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacak, çağdaş dünyada hak ettiği yere yükselecektir. Bu inançla, Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla selamlıyor ve sonsuza kadar emanetlerinin bekçisi olacağımıza söz veriyorum" diye konuştu.

“RUHU ŞAD, MEKÂNI CENNET OLSUN”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün; “Dünya var oldukça Türk milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

İyi Parti Denizli İl Başkanı Hasan Akgün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Akgün, “10 Kasım; Türk milleti için Atatürk’ü Anma Günü olduğu kadar, aynı zamanda Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan, O'nun fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günüdür. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlatıp İzmir’de büyük zaferlerle sonuçlandırdığı İstiklal Savaşımızla; tarih sahnesinden silinmek istenen Türk milletinin ebediyen bağımsız yaşama hakkına sahip olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. İleri görüşlülüğünün bir tezahürü olan fikirleriyle ve başta cumhuriyetimizin kuruluşu olmak üzere, gerçekleştirdiği inkılâplarla modern dünyanın sunduğu tüm imkânlardan yararlanmamızı sağlamıştır. Bağımsızlık aşkı, ilke ve inkılâpları ile mücadele azmi, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecek, güç verecektir. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için O’na minnettarız. Dünya var oldukça Türk milleti O’nu kalbinin derinliklerinde sevmeye ve hayatın her alanında yaşatmaya devam edecektir. Ruhu şad, mekânı cennet olsun” dedi.

“ATATÜRK, ESERLERİ VE FİKİRLERİ İLE DAİMA YAŞAYACAKTIR”

Denizli Tüccar, Sanayici ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümü vesilesiyle yayımladığı mesajında; “Atatürk eserleri ve fikirleri ile daima yaşayacaktır. Millet olarak Atatürk’e ve O’nun fikirlerine ve eserlerine her zaman sahip çıkacağız” dedi.

Denizli Tüccar, Sanayici ve İş Adamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tefenlili, mesajının şu ifadelere yer verdi: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıl dönümünde O’nu saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Atatürk, toprakları işgal altında, bağımsızlığını kaybetmek üzere olan bir milleti cesaretlendirerek bir araya getiren, o millete bağımsızlığını kazandıran eşsiz bir komutandır. Fikirleri ile çağdaş medeniyet olmamız yolunda bize ışık tutan, vizyonu ile günümüzü ve geleceğimizi aydınlatan, tüm dünyada örnek alınan büyük bir liderdir. Atatürk eserleri ve fikirleri ile daima yaşayacaktır. Millet olarak Atatürk’e ve O’nun fikirlerine ve eserlerine her zaman sahip çıkacağız. İş dünyası olarak Atatürk'ün bize bıraktığı Cumhuriyet’i, O’nun ilke ve hedefleri doğrultusunda güçlü kılmak ve daha ileri seviyelere ulaştırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşünceler ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

“EMANETİNİN BEKÇİSİYİZ”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurlanışının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin kutsal bir emanet olduğunu belirterek, “Bu emaneti korumak ve işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesine ulaştırılması için durup dinlenmeden çalışmak gerektiğine işaret eden Başkan Gökbel, “Biz Atatürk’ün emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bu bilinç ve şuurla sahip çıkmaya gayret ediyoruz. Bu kutsal emanete yönelen her türlü iç ve dış her tehdide karşı uyanık olmaya mecburuz. Hem asker, hem de devlet adamı kimliği ile Türk milletinin her zaman düşmanları olduğunu ve olacağını vurgulayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği hedefler doğrultusunda hem askeri, hem de ekonomik anlamda güçlü bir Türkiye ideali için çalışıyoruz. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde yer alan veciz ifadesinde de belirttiği gibi; birinci vazifemizin Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmek olduğunun bilincindeyiz. Bunun için muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğunu da asla unutmuyor, bu umut ve cesaretle çalışıyoruz. Bu duygularla Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum” dedi.

“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hakk’a yürüyüşünün 81. Yıldönümü nedeniyle anma mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk milletinin yedi düvele karşı verdiği şanlı mücadelenin sembolü olduğunu belirten MHP’li Özcan, mesajında, “Türk’ün asil kudretini tekrar ayağa kaldıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin yedi düvele karşı verdiği şanlı mücadelenin sembolüdür. Hayatını Türk milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gururla, özlemle ve rahmetle bir kez daha anıyorum. Başta Türk milletinin doğruluşunun kılavuzu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kurucu kahramanlarımıza, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Asla unutulmasın ki, Türkiye Cumhuriyeti milli bir eser, mukaddes bir değer ve muazzez bir mirastır. Atalarımızın canları pahasına bizlere bıraktıkları bu eşsiz miras, mutlaka yaşayacak ve yaşatılacaktır. Aksini iddia ederek karamsarlık, kötümserlik ve kaos aşılayanlar bir kez daha hezimet ve hüsrana uğrayacaklardır” dedi. MESUT GÜLER

“ATATÜRK'ÜN GÖSTERDİĞİ YOLDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81’inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Türk milletinin gücünü tüm dünyaya duyuran Atatürk'ün bize gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyoruz” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Garip, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, askeri dehası, devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmalarıyla tarihe ismi altın harflerle kazınmıştır. Türk ulusunun yanı sıra tüm dünya ve dünya liderleri Atatürk'ü, yaşamın en nadir dahilerinden birisi olarak görmekte ve ismini yaşatmaktadır. Yenilikçi, ileri görüşlü olduğu gibi büyük bir komutan olan Atatürk, milleti ile birlikte ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek Türk milletinin makus talihi tersine çevirmiş, Türk’ün gücünü ve özgürlüğüne engel konulamayacağını yedi düvele gösterip,  dünyaya duyurmuştur.  Gazi Atatürk, Türkiye’yi, Türk milletini çağdaş, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için birçok devrimi hayata geçirip, bugünün Türkiyesini şekillendirmiştir. Bugün de görüyor ve anlıyoruz ki Atatürk'ün 100 yıl önce öngördüğü tüm politik hamleler hala geçerliliğini koruyor. Bugün gelinen noktada Atatürk'ün kurduğu bu ülkeyi hala kıskaca almaya çalışan dış güçlerin oyunlarını bozup, onlara fırsat tanımıyoruz.  Atamızın izinde Türkiye; bölgesinde lider güç pozisyonunu koruduğu gibi dünyadaki konumunu da yükseltmeye devam ediyor. En kötü şartlarda,  toplu iğneye muhtaç olduğumuz zamanda bile yedi cihanla savaşıp, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya duyuran Atatürk'ün bize gösterdiği yolda emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyoruz.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, hasret ve özlemle yad ediyoruz.”

“ATAM;  SENİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAK, UNUTTURMAYACAĞIZ”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar; “Atam,  seni unutmadık, unutmayacak, unutturmayacağız. Ruhun şad olsun” dedi.

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı Hamdi Helvacılar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Helvacılar, “Cumhuriyetimizin kurucusu ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81’inci yıldönümünde Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi Başkanı, Yönetim Kurulu ve üyeleri olarak bir kez daha özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım, ulusça Atatürk’ü andığımız, O’nun anısı önünde yürekten birleştiğimiz önemli bir gündür. Bugün, Atatürk’e olan bağlılığın tekrarı, O’na karşı yüklendiğimiz görevlerin bir kez daha belirtilmesidir. Bu nedenle 10 Kasım’ları bir yas günü değil, Atatürk’ü anma ve anlama için bir fırsat olarak görüyoruz. Büyük Önderimizin aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçtikçe engin düşüncelerinin değeri çok daha iyi anlaşılmaktadır. Bu anlayışla karşılayacağımız her 10 Kasım’da, O’nun düşüncelerinin, ilke ve devrimlerinin ölümsüzlüğünü görmenin coşkusunu yaşayacak, bir kez daha bütün benliğimizle O’na yöneleceğiz. Onun çizdiği yolda, gösterdiği ufukta yorulmadan ve duraksamadan yürüyen Türk milleti her zamankinden daha fazla onu özlemektedir. ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ diyerek tüm dünya milletlerine örnek olan Büyük Önderimizin çizdiği ilkeler doğrultusunda yürümekten asla vazgeçmeyeceğiz. Atam,  seni unutmadık, unutmayacak, unutturmayacağız. Ruhun şad olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211