Denizli Protokolü’nden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajları…

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Denizli Protokolü’nden kutlama mesajları geldi. İşte o mesajlar...

Denizli Protokolü’nden 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajları…

“19 MAYIS, MİLLETİMİZİN VARLIK-YOKLUK MÜCADELESİNİN İLK ADIMIDIR”

Denizli Valisi Hasan Karahan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen aziz milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyor, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşımızın bütün Kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm Aziz Şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

BAŞKAN ZOLAN; "GENÇLİK DEMEK; GELECEK DEMEKTİR"

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, gençliğin her zaman milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan, dürüst ve yeniliklere açık bir niteliğe sahip olması gerektiğini belirterek, “Gençlik demek; gelecek demektir. Gençliğimiz, her zaman milli ve manevi değerlerine bağlı, çalışkan, dürüst ve yeniliklere açık bir niteliğe sahip olmalıdır. Çünkü gençlik demek gelecek demektir. Ben bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede yer alan tüm kahramanlarımızı, bu güzel vatan uğuruna kanını akıtan tüm şehit ve gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, geleceğimizin gözbebeği siz değerli gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum.” dedi.

“19 MAYIS, ULUSAL EGEMENLİĞİN BAŞLANGICIDIR”

Denizli Baro başkanı Müjdat İlhan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “19 Mayıs 1919, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün tarihimizin en karanlık ve ümitsiz günlerinde Samsun'da milli mücadeleyi başlattığı, ulusal egemenliğin başlangıç günüdür. Denizli Barosu olarak, Milli mücadelemizin 100. Yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramınızı kutluyor, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, milli mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canlarını feda eden aziz tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.” dedi.

“19 MAYIS; TAM BAĞIMSIZ BİR ÜLKE SEVDASININ ADIDIR”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ilk adımın atıldığı Samsun’da kutlayacak olan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; yayımladığı mesajında; “19 Mayıs 1919; her türlü zorluğa rağmen vazgeçmemenin, inancın, kararlılığın, tam bağımsız bir ülke sevdasının adıdır. Kurtuluştan kuruluşa onurla yürüdüğümüz bağımsızlık yolunda, Türkiye Cumhuriyeti’ni Atamızın emanet ettiği gençlerle birlikte geleceğe güvenle taşıyacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, Anadolu’nun isimsiz kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

“GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yayımladığı mesajında; "Millet olarak İstiklal şuuruyla yetişen gençlerimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bizler gençlerimize güveniyoruz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı en kalbi duygularla tebrik ediyor, başta Gazi Atatürk, silah arkadaşları olmak üzere bu aziz topraklar için mücadele veren tüm kahramanlarımızı rahmetle ve tazimle yâd ediyorum.” dedi.

“19 MAYIS’TA BİR MİLLET KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞDU”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada; “Tarihe gömülmek istenen bir millet semender gibi küllerinden yeniden doğdu. Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, vatanı için seve seve canını veren tüm kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. 2053 ve 2071 Türkiye’sinin teminatı olan sevgili gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

“19 MAYIS, MİLLETE OLAN İNANCIN ADIDIR”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “19 Mayıs, millete olan inancın adıdır. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

“YÜZ YIL ÖNCE YENİLMEDİK, YÜZ BİN YIL GEÇSE DE YENİLMEYECEĞİZ”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Bizler de sorumluluk sahibi olan, kendisine emanet edilen cumhuriyete sahip çıkan gençlerimize inanıyoruz. Yüz yıl önce yenilmedik, yüz bin yıl geçse de yenilmeyeceğiz. Atamızın izinde her yaştan, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” dedi.

BAŞKAN ÖRKİ: “100. YILIN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal’in gençlere emanet ettiği bu önemli günün 100. yılına ulaşmanın gururu ve coşkusunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ile İstiklal Mücadelemizin tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılacak umudumuz gençlerimizin de Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

“19 MAYIS, TÜRK MİLLETİNİN TARİHİ DÖNÜM NOKTASIDIR”

Cumhur İttifakı AK Parti Honaz Belediye Başkan Adayı Turgut Devecioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, istiklal mücadelemizin meşalesini yaktığı 19 Mayıs, Türk milletinin tarihi dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimizi, bütün vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYETİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAKTIR”

CHP İl Başkanı Mahir Akbaba 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; Ülkemizi bölmek ve yıkmak isteyenlerin bütün çaba ve girişimleri, bu hitabın oluşturduğu çelikleşmiş irade önünde başarısız olacaktır. Atam müsterih uyu; Türk gençliği verdiği sözü yerine getirmekte kararlıdır. Cumhuriyetimiz sonsuza kadar yaşayacaktır. Ne mutlu Türküm diyene! Ne mutlu böyle bir gençliğe sahip olan Türk ulusuna.” dedi.

“19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN BAĞIMSIZLIK AŞKININ BELGESİDİR”

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “19 Mayıs 1919 Türk Milletinin vatan sevgisinin ve bağımsızlık aşkının belgesidir. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, başta gençlerimizin olmak üzere hemşehrilerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum” diye konuştu.

GENÇLER BARIŞIN, HOŞGÖRÜNÜN, CENTİLMENLİĞİN, DEMOKRATİK KÜLTÜRÜN VE VATAN SEVGİSİNİN EN SEÇKİN TEMSİLCİLERİDİR”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kutlama yapan AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer, Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük miraslarından olan bir milli bayramı daha kutlamanın coşkusunu yaşadıklarını söyledi. Başer; ‘’19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. Yüce Allah aziz milletimize birlik ve beraberlik içerisinde nice milli ve dini bayramlarımızı kutlamayı nasip etsin. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla yad ediyorum.” dedi.

“19 MAYIS, TÜRK TARİHİNİN DÖNÜM NOKTASI”

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk milletinin tarihinde dönüm noktası olarak Samsun'da atılan ilk adımın 100’üncü yıl dönümünü milletçe kutladıklarını kaydetti. Özcan; “19 Mayıs'ın 1919'un bu çok özel yıl dönümünde, aziz milletimizin ve değerli gençlerimizin bayramını içtenlikle kutluyorum. Samsun'dan başlattıkları kurtuluş mücadelesiyle, bizlere kutsal bir vatan emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milli kahramanlara Cenabı-ı Allah'tan rahmet diliyor, aziz hatıralarını şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

“19 MAYIS, BAĞIMSIZLIK YOLUNDA İLK KIVILCIMDIR”

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; 19 Mayıs’ın bağımsızlık yolunda ilk kıvılcım olduğunu söyledi. Tefenlili; “Gençlerimizin ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en samimi duygularımla kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Mücadelesinin içerisinde var olan tüm kahramanlarımızı, vatanımız uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 17:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayten  korkmaz
Ayten korkmaz - 1 yıl Önce

Ben siz çok seviyorum Mehmet Akif ersoy

SIRADAKİ HABER