Denizli protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları

Denizli protokolü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında birer mesaj yayımladı.

Denizli protokolünden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Denizli Valisi Ali Fuat Atik; “Cumhuriyetimiz, milletçe gerçekleştirdiğimiz Milli Mücadele’nin sonucunda geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan en büyük armağandır” dedi.

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Atik mesajında şu ifadelere yer verdi: “Yüzyıllar boyunca bağımsız olarak yaşamış yüce Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak tarih sahnesine yeniden çıkışını, millet iradesi ile taçlandırdığı Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın coşku ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.  ‘Bu memleket dünyanın beklemediği, asla umut etmediği ayrıcalıklı bir varoluşa sahne oldu. Bu sahne en az 7 bin senelik bir Türk beşiğidir. Beşik doğanın rüzgarıyla sallandı; beşiğin içindeki çocuk doğanın yağmurlarıyla yıkandı, o çocuk doğanın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu sonra onlara alıştı; onların oğlu oldu. Bir gün o doğa çocuğu, doğa oldu; şimşek, yıldırım, güneş oldu; Türk oldu... Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 1923’te bir ateş yandı. Bu ateş ki tüm dünyayı ışığıyla aydınlatan Türkiye Cumhuriyeti’ydi. Cumhuriyetimiz; milletçe gerçekleştirdiğimiz Milli Mücadele’nin sonucunda geçmişimize gururla, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan en büyük armağandır. Bugün hepimize düşen ortak görev; milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni ortak değerlerimiz etrafında kenetlenerek birlik ve beraberlik içerisinde muasır medeniyetler seviyesinin de üstüne taşımak ve her daim Cumhuriyetimizin gücüne güç katmak olacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; tüm halkımızın ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Cumhuriyet’in ilanının 98’inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında; “Tüm sıkıntılara ve saldırılara rağmen Cumhuriyetimize var gücümüzle sahip çıkacak ve kendimize güçlü bir gelecek inşa edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Cumhuriyet’in ilanının 98. yıl dönümü nedeniyle mesajı yayımladı. Milletvekili Cahit Özkan, mesajında şu sözlere yer verdi: “Bir koca çınar Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümüne ulaşmanın sevinci içerisindeyiz. Bu vesileyle; sizlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik ediyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. Tüm sıkıntılara ve saldırılara rağmen Cumhuriyetimize var gücümüzle sahip çıkacak ve kendimize güçlü bir gelecek inşa edeceğiz. Nasıl, istiklal Harbimizde Gazi Mustafa Kemal Paşa ordumuza; 'İlk hedefiniz Akdeniz'dir' diyerek istikamet göstermişse, bugün bizim de ilk durağımız 2023 hedeflerimizdir. İnşallah, ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın küresel sistemin çarpıklıklarına işaret ettiği ‘Daha adil bir dünya mümkün’ çağrısının yankıları da giderek genişlemiştir. Çok şükür, hayalini kurduğumuz huzurlu ve müreffeh geleceğe çok daha büyük umutlarla yürüyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla, Cumhuriyet'imizin kuruluşunun 98'nci yıl dönümünü tebrik ediyor, sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur” dedi.

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Cumhuriyet’in kuruluşunun 98’inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Nilgün Ök, mesajında şunları söyledi: “Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı kazanarak, bunu Cumhuriyet’le taçlandırdığı günün 98’inci yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyoruz. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Bu ruh; haklı mücadelesini dünyaya örnek destansı bir zaferle taçlandıran milletimizin egemenliğine olan en derin bağlılığının da göstergesidir. Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler, birbirimize sımsıkı kenetlenerek kadını, erkeği, omuz omuza aydınlık yarınlarımızı hep birlikte inşa edeceğiz. Bu birlik ve beraberliğimize gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen karanlık mihraklar karşısında da, Cumhuriyetimizin kazandırdığı değer ve inançla dimdik mücadelemize devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere Cumhuriyet’i armağan eden, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor,  tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayarak, "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin 98. yılını birlik ve beraberlik içinde aynı heyecan ve coşkuyla kutluyor olmanın haklı gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: "Var olduğumuz ilk günden beri esaret altında yaşamayı bir an bile düşünmeyen aziz milletimiz, işgalci güçlere karşı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bir an bile kendini düşünmeden, vatanın birliği ve milletin bağımsızlığı için canıyla, kanıyla bir zafer kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu eşsiz zaferi taçlandırmak için de ‘Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun idare’ diye ifade ettiği Cumhuriyeti bu yüce millete armağan etmiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına doğru ilerlerken, ülkemizin ve milletimizin yarınları için çalışmaya devam ediyoruz. ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ ilkesi ile kurulan Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, ömrünü bu vatana vakfetmiş olanları saygıyla anıyorum. Mekanları cennet olsun. 98. yaşını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ münasebetiyle yayımladığı mesajında; Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür” dedi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki ortak değerler etrafında kenetlenen milletin geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğine olan inancını dile getiren Rektör Kutluhan, “Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim En Büyük Eserim’ dediği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve heyecanı içindeyiz. Milli egemenliği esas alan ve gücünü halktan alan bu rejim, dört bir yandan işgal kuvvetleriyle sarıldığında bile imkânsızlıklar içinde asla pes etmeyen, mukaddes değerlerini canı pahasına savunan bu aziz milletin insanüstü gayret ve fedakârlıklarıyla kurulmuştur. Cumhuriyet, bizler için sadece bir yönetim değil; milletimizin şanlı tarihinde dönüm noktalarından biri, tarihimizin siyasal ve toplumsal anlamda en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi ve milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğinin bir ifadesidir. Cumhuriyetimiz, kardeşlik üzerine inşa edilmiş bir ortak değerler bütünüdür; kimseyi ötekileştirmeden, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesi kucaklayan, farklılıkları ortak zenginlik olarak tanımlayan, toplumun bütün unsurlarını kendinde toplayan bir yönetim biçimidir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine gölge düşürmeye çalışan, bölünmez bütünlüğümüze ve demokrasimize zarar vermek isteyen karanlık mihraklar karşısında milletimiz, dün olduğu gibi bugün ve gelecekte de ecdadının zor şartlar altında elde ettiği kazanımlardan asla taviz vermeyecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının öncülüğünde Kurtuluş Savaşımızda, yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, hiç sönmemiş ve sönmeyecektir. Bizler, atalarımızın emaneti olan bu cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize, tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacak; gelecek kuşaklara, her alanda gurur duyacakları bir ülke bırakmak için gönül gönüle vererek geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşları ile bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” diye konuştu.

Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir” dedi.

Baro Başkanı Av. Adnan Demirdöğer, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Demirdöğer, mesajında şu ifadeleri kullandı: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kurulan Cumhuriyetimizin 98. Yıl dönümünü coşkuyla kutlamanın bugün de mutluluğunu yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başlatmış olduğu milli mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, 29 Ekim 1923 yılında ilan ettiği Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. İşte bu değer, bizleri ulusal bir devletin onurlu, özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip birer ferdi, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Bizlerin en önemli görevi; bizlere emanet edilen Cumhuriyetimizi yükseltmek, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü korumak, Atatürk ilke ve inkılaplarını savunmak, cumhuriyetimizin tüm değerlerini nesilden nesle aktarmak, aynı azim ve kararlılıkla yaşatmak olmalıdır. Anayasa’nın ‘Cumhuriyetin nitelikleri’ başlıklı 2. maddesinde; ‘Türkiye Cumhuriyeti’nin, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti’ olduğu açıklanmıştır. Milli birlik ve beraberlik içinde dün olduğu gibi, bugün de kenetlenmeli ve bunu tüm dünyaya göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, bizlere tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere; vatanlarını canları pahasına koruyan tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” diye konuştu.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Doğan, “Bundan 98 yıl önce vatan evlatları, atalarımız ülkemizi düşman eline bırakmamış, canları pahasına mücadele ederek ülkesine ve milletine sahip çıkmıştır. Kurtuluş Savaşı, milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise geleceğimizin teminatıdır. Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve sonrasında Cumhuriyet’in kurulması, dünya tarihinin en büyük başarılarının başında gelmektedir. Halk iradesinin hakim olduğu Cumhuriyet, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından millete armağan edilmiştir. 98 yıldır sahip çıktığımız Cumhuriyetimize her zaman sahip çıkmaya, onun ışığı altında aydınlanmaya devam edeceğiz. Cumhuriyetimizin 98. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir umut ve inançla yürüme kararlılığı içerisindeyiz. Bizler, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâpları doğrultusunda çalışmayı, milletimize ve ülkemize hizmet etmeyi her zaman sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin kurucularını, tüm şehitlerimizi saygı, özlem ve rahmetle anıyorum. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti!” dedi.

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin açık ifadesidir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk milleti adına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 98 yıl önce kurduğunun altını çizen Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yayımladığı mesajında şu görüşlere yer verdi: “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 98. yıl dönümünü kutluyoruz. Bizler tarihimizi çok iyi bilmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyetimizin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamalıyız. İstiklal mücadelesindeki başarımızı, nasıl birlik ve beraberliğimize borçluysak, önümüze çıkabilecek engelleri aşmak için, yine birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Milli birlik içerisinde, devlet-millet el ele olmayı başararak, bağımsızlığa göz diken hainlere göz açtırmayacağımıza eminim. Türk milleti, genciyle, yaşlısıyla ilelebet Cumhuriyetimizin yılmaz savunucuları olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve vatan toprağı uğruna canlarını hiçe sayan milli mücadelemizin bütün şehit, gazilerini rahmet ve şükranla anıyor, Türk milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında; “Cumhuriyet, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere bırakılan en kıymetli ve en büyük mirastır” ifadelerine yer verdi.

Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, Cumhuriyet’in 98’inci yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Özbaş, mesajında; “Geleceğimizin teminatı Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 98’inci yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. 29 Ekim 1923'te Türk milletinin Büyük Atatürk önderliğinde verdiği eşi benzeri bulunmayan mücadelenin, onurlu duruşunun, vatan sevgisinin, egemenlik ve bağımsızlık iradesinin ortaya çıkardığı ve demokrasiyi taçlandıran Cumhuriyet'imizin ilanıyla ‘Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir’ sözü tam anlamıyla devlet yönetimine yerleştirildi. Öncelikle, tarihimiz ve milletimiz için büyük anlam içeren bu anlamlı günde kıymetli topraklarımızı bizlere vatan yapan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum. Yüzyıllar boyunca haksızlığa uğrayanın umudu olan aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde İstiklal Savaşı’nı vermiş ve esareti kabul etmediğini bütün dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından bizlere bırakılan en kıymetli ve en büyük mirastır. Bizler de geçmişten ilham aldığımız büyük kahramanlık destanları yazan cesaret ve mücadele içinde bugün, Cumhuriyetimiz için olması gereken en iyi hizmet ve çalışmaları yerine getirecek; bizlere emanet edilen vatanımızı gelecek nesillere en güzel şekilde bırakmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum” şeklinde ifade etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, “Cumhuriyetimizin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir” dedi.

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan İnamlık, mesajında şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından ilan edilişinin 98. yıl dönümünü milli birlik ve beraberlik içinde kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Tarihin hiçbir döneminde boyundurluk altında yaşamayan, bağımsızlığına ve özgürlüğüne bağlı olan milletimiz;  98 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle topyekün inanç ve kararlılıkla başlatılan Kurtuluş Savaşımızın her safhasını eşsiz zaferle taçlandırarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuştur. Cumhuriyetimizin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir. Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet’e sahip çıkmak, Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı kazanan ruhu korumak ve gelecek kuşaklara aktarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.”

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına vatandaşlarında balkon ve camlardan eşlik etmesi çağrısında bulundu.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ilçede coşkula kutlanması için tüm cadde ve sokakların bayraklarla donatılması için çağrıda bulundu. Başkan Arslan; “Cumhuriyet Bayramımızın heyecanına ortak olmak için tüm hemşehrilerimizi balkon ve pencerelerine ay yıldızlı al bayrağımızı asmaya davet ediyoruz. Büyük Önder Atatürk'ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bugün saat 18.00’de İlçe Emniyet Müdürlüğü önünden başlayacak olan Fener Alayı yapılacak. Cumhuriyetimizin kuruluşunda ve bağımsızlığında önemli yeri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızda tüm hemşerilerimizle beraber kutlamak için araç ve bayrakları ile bekliyoruz” dedi.

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazanarak, bunu Cumhuriyet’le taçlandırdığı günün 98. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz” dedi. 

Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde Kurtuluş Savaşı’nda zor şartlar ve yokluklar içerisinde yakılan istiklal meşalesi, hiç sönmediğini ve sönmeyeceğini vurguladı. Başkan Şevik, mesajında; “Unutmayalım ki Türkiye Cumhuriyeti; muhteşem fedakârlıklarla, savaş meydanlarında sergilenen kahramanlıklarla, hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz ve anıtlaşmış yüreklerle vücut bulmuş ve sonsuza kadar yaşamayı da ziyadesiyle hak etmiştir. Tarihteki sayısız badireyi geçerek, tuzakları bozarak yolunda kararlı adımlarla yürüyen Türk milleti, Cumhuriyet'le birlikte ileriye ve müreffeh bir seviyeye erişme hedefini de açıklıkla belli ve teyit etmiştir. Bu duygu ve düşüncelerle büyük Türk milletinin ve Buldanlı hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. Destansı mücadelelerle fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini temin eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucu kahramanları rahmetle, hürmetle, minnetle anıyorum. Vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” şeklinde ifade etti.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında "Ne güzelsin Cumhuriyet, aydınlığın hiçbir zaman sönmeyecek" dedi.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için bir mesaj yayımladı. Başkan Atlı, Atatürk'ün 28 Ekim 1923 günü Çankaya Köşkü'nde söylediği ve tarihe geçen "Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz." sözlerini anımsatarak, "Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet ateşini kalplere 97 yıl önce bugün müjdeledi. Ne güzelsin Cumhuriyet, aydınlığın hiçbir zaman sönmeyecek!" dedi.

Başkan Atlı mesajında şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin ilk yüzyılını doldurmasına ve ikinci yüzyılını yaşamaya başlamasına sayılı yıllar kaldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz" demesinin üzerinden 98 yıl geçti. O gün yaşanan Cumhuriyet heyecanını, geçen yıllarda içlerinde büyüten ve bizlere emanet eden büyüklerimizi de anarak çocuklarımıza emanet ediyoruz. Kuşaktan kuşağa aktarılan aynı inanmışlıkla Cumhuriyetimize sıkı sıkıya sarılıyoruz. Bizlere Cumhuriyet dendiğinde aklımıza, her yaştan Cumhuriyet aşığının içini titreten "Gençliğe Hitabe" gelir; bugün de geçerliliğini koruyan ileri görüşlülüğe hayran kalırız. Bizlere Cumhuriyet dendiğinde aklımıza, Lozan'da bir karış vatan toprağı için savaş sahasından sonra masada verilen mücadele gelir; minnetimizi sunarız. Bizlere Cumhuriyet dendiğinde, hasta yatağından kalkan Paşa'nın vatana katılan son toprak olan Hatay'a doğru yolculuğu gelir; şükran duyarız. Bizce Cumhuriyet henüz 98. yılı kutlanan genç bir çınar ve Gençliğe Hitabe'de de yer verildiği gibi, "iç ve dış bedhahlara" rağmen bu çınarın gölgesinden nesiller geçecek. Yeter ki gösterilen yoldan ilerleyelim! Her zaman minnetle andığımız bu ülkenin kurucu iradesine dün olduğu gibi bugün de, yarın da minnettar olacağız. Kurucu iradenin gösterdiği yol çok nettir: Muasır medeniyetler seviyesine çıkmak... Demokrasiye sahip çıkmak... Her yaştan gencimize gösterilen yoldan sapmamak... Bilimi referans almak... Bu hedefler doğrultusunda demokrasi inancımızdan hiçbir şey kaybetmeden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ve silah arkadaşlarının peşinden, bize gösterilen hedeflere yürüyeceğiz. Şehitlerimize ve gazilerimize minnetimizi ancak böyle gösterebiliriz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “Geçmişten aldığımız güç ve kararlılıkla bugün kendi tankını, tüfeğini, insansız hava aracını, gemisini, helikopterini, roketini üreten bir devletin ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” diyerek vatandaşlarımızın bayramını kutladı.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98’inci yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Güngör mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün, Kurtuluş Savaşı'nda milletimizin gösterdiği kahramanlık ve cesaret örneği ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 98. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız. 98 yıl önce aziz milletimizin, her türlü zorluğa ve imkânsızlığa rağmen bağımsızlığına kavuşabilmek için; kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle topyekûn inanç ve kararlılıkla giriştiği Kurtuluş Savaşımız, her safhası eşsiz kahramanlık destanlarıyla dolu büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Vatan, bayrak ve mukaddesatı uğruna hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her türlü zorluğa göğüs geren milletimizin kahraman evlatları, tarihinin her döneminde insanlığa barış, huzur, güven ve umut olmuştur. Kutsal vatan toprağını canları pahasına savunan ecdadımızın torunları olarak geçmişten aldığımız güç ve kararlılıkla bugün kendi tankını, tüfeğini, insansız hava aracını, gemisini, helikopterini, roketini üreten bir devletin ferdi olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. 2 bin 200 yıllık bir devlet geleneği ve büyük bir medeniyet tasavvuru üzerine inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti; bu topraklar üzerinde yaşayan vatandaşlarımızın her bir ferdinin aynı haklara sahip, ortak bir geçmişi ve geleceği paylaşan, tasada ve kıvançta bir olarak gören, kucaklayıcı ve kapsayıcı bir telakkiye sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz vatanı bize vatan yapan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve sükûnunu sağlayan ve bu ulvi gaye için toprağa düşerek, şehitlik mertebesine ulaşan bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi şükranla anıyor; bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı yürekten kutluyorum.”

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Cumhuriyet’in 98. yılını kutlamanın sevinci ve onurunu yaşadıklarını belirterek, “Bugünlere kolay gelinmedi. Türkiye Cumhuriyeti’ni ayakta tutmak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşımak için bu vatanı koşulsuz sevecek ve çok çalışacağız” diye konuştu.

AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Gökbel, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. 29 Ekim 1923’te Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in 98 yaşına girdiğini belirten Başkan Gökbel, “Neredeyse bir asrı devirecek olan Cumhuriyetimiz, nice badireler atlattı. Hem çetin bir coğrafyada bulunuyoruz, hem de binlerce yıllık bir mirasın temsilcisiyiz. Bu nedenle düşmanımız çok, dostumuz yok denecek kadar az. Bugünlere kolay gelinmedi. Böylesine bir ortamda Cumhuriyet’i kurmak da ayakta tutmak da şüphesiz kolay olmadı. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne kadar hizmeti bulunan devlet adamlarımızı minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyet’i, bu cennet vatanının toprakları üzerinde yaşayan herkesin ortak değeridir. Bugünlere birlik ve beraberliğimiz sayesinde ulaştık. Farklılıklarımızı ayrışma nedeni değil, zenginliğimiz olarak görmeli ve çok çalışmalıyız. Dünya kıyasıya bir rekabet içinde bulunuyor. Güçsüz olana söz ve yaşam hakkı tanınmayan bir çağdayız. Hal böyle iken; bir an bile durmaya hakkımız ve zamanımız yoktur. Türkiye Cumhuriyetini ayakta tutmak ve gelecek nesillere daha güçlü bir şekilde taşımak için bu vatanı koşulsuz sevecek ve çok çalışacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu güzel vatanı bizlere armağan eden kahraman ecdadımıza layık olabilmek için var gücümüzle gayret edeceğiz. Bu vesileyle aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsünden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Fatih Durmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Durmaz, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başta Ege’nin en güzel şehri Denizli ve Denizlimizin en gözde ilçesi Merkezefendi’de yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere, güzel ülkemizin ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.  Cumhuriyetimizin ilanının 98’inci yıl dönümü kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip İstiklal Harbimizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen tüm kahramanlarımızı saygıyla ve şükranla anıyoruz. Bin yıldır, dünyanın en gözde, üzerinde en çok mücadele yürütülen coğrafyasında yaşamamızın bedelini canlarıyla ödeyen; bize bu vatanı armağan eden tüm şehitlerimize Cenab-ı  Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Millet ve devlet olarak, varlığımızı ve geleceğimizi korumak amacıyla son yıllarda yine tarihi bir mücadelenin içindeyiz. Terör örgütlerinin saldırılarından 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar yaşadığımız tüm hadiseler, bu tarihi mücadelenin tezahürleridir. Bundan bir asır önce başlattığımız ve yeni devletimiz Cumhuriyetimizi kurarak taçlandırdığımız İstiklal harbimizin bir benzerini, farklı görüntüler ve yöntemlerle bugün yine yaşıyoruz. Türkiye, binlerce yıllık tarihi birikimi, köklü devlet tecrübesi ve bir asra yaklaşan Cumhuriyet birikimi ile tüm bu sorunların üstesinden gelebilecek güce, imkana, kararlılığa sahiptir. Ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırarak, bizden sonraki nesillere 2053 ve 2071 vizyonlarını hayata geçirebilme fırsatı vermek için var gücümüz ile çalışacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsünden asla vazgeçmeyeceğiz. Birlik ve beraberlik içinde daha nice 29 Ekimler kutlamak üzere Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında; “Cumhuriyet, birlik ve beraberliğinden ve hür yaşama azminden asla taviz vermeyen Türk milletinin çağdaş yönetim şeklidir” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Müdür Ekici; “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizin yedi düvele karşı göğsünü siper ederek 29 Ekim 1923’te kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin 98’inci kuruluş yıldönümü. Tarihimizin bu şanlı gününü, sizlerle birlikte kutlamanın övüncünü yaşıyorum. Millet olarak yeniden dirilişimizin timsali olan Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyetimiz, ‘Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ ülküsü doğrultusunda ilan edilmiştir. Bilinmelidir ki bu ülkü, Türk milletinin tabiatını, yaşam biçimini, yüksek ahlak ve iman değerlerini yansıtan yüce bir ülküdür. Cumhuriyet, birlik ve beraberliğinden ve hür yaşama azminden asla taviz vermeyen Türk milletinin çağdaş yönetim şeklidir. Milletimiz, Cumhuriyet yönetim şekli ile var olma kararlılığını ortaya koymuş, ruhunun vatan ve bayrak iştiyakıyla dolup taştığını tüm dünyaya haykırmıştır. Hiç şüphesiz Türkiye Cumhuriyeti Devleti, köklü bir medeniyetin mirasçısı olan büyük bir devlettir. Bu devlet milli mücadelede şehitlerimizin kanlarıyla kurulmuş, inkılap ve irfanla hızla gelişmiş ve bugünün büyük devletleri arasına girmiştir. Devlet olarak daha nice hedeflere ulaşma azim ve kararlığıyla yolumuza devam etmekteyiz. Devletimiz, bu yolda iç ve dış mihrakların menfur saldırılarına da maruz kalabilmektedir. 15 Temmuz hain darbe girişimiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığı yok edilmek istenmiştir. Darbe girişimi, 19 Mayıs 1919’da yedi düvele karşı duran Türk milletinin Milli Mücadele ruhuyla bertaraf edilmiştir. Bilinmelidir ki milletimiz, istiklâl ve istikbali söz konusu olduğunda devletine ve iradesine sahip çıkma kararlığına sahip yüce bir millettir. Aziz milletimiz, 15 Temmuz darbe girişimini derhâl püskürterek devlet ve iradesine sahip çıkma kararlılığını dosta ve düşmana göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti, kurulduğu günden itibaren demokrasisi, ekonomisi ve millet olma bilinci ile dostları için güven ve gurur kaynağı olmuştur. Düşmanlarımızı telaş ve korkuya sevk eden bu kaynak, kısa süre zarfında Cumhuriyetimizi yaşadığımız kritik coğrafyanın sönmez meşalesi hâline getirmiştir. Milletçe, sahip olduğumuz güç, akıl, birikim ve tecrübeyle devletimizin bekası ve milletimizin refahı için çalışma azmimizden ödün vermeden yolumuzdaki engelleri aşarak yürümeliyiz. İnsani değerlerin savunulmasına öncülük etmeye,  mazlumların yanında olmaya gayret etmeliyiz. Bu inançla, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuzluk sembolü ay yıldızlı bayrağımızın vatan topraklarımızda dalgalanmasını sağlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde ifade etti.

Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, “Bizler, iş dünyamızın birer neferi olarak ülkemizin kalkınmışlığı, insanımızın ve vatanımızın refahı için, Cumhuriyet’i ilan eden ruhla aynı çizgideyiz ve ‘Bağımsızlık, benim karakterimdir!’ diyen ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz” dedi.

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları aktardı: “Türk Milleti, varlığına kastetmiş orduların hepsinin birden üzerine geldiği bir anda, şanlı geçmişinden aldığı güçle tarihe altın harflerle kazıdığı İstiklal Mücadelesini başlattı. İman dolu göğsünü, çelikle kuşanmış işgal kuvvetlerinin kurşunlarına siper etmekten bir an bile tereddüt etmedi; ülkesinin bağımsızlığı için cepheye koştu. Vatanını korumak için canından vazgeçti. Milli bir ruhla, 7’den 70’e al bayrağının altında kenetlendi. İşte bu inançla, aziz milletimiz İstiklal Harbi’nde tüm dünyaya örnek bir bağımsızlık mücadelesine imza attı. ‘Bağımsızlık, benim karakterimdir!’ diyen ilk Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Cumhuriyet’i ilan ederek de askerî zaferini demokrasi ile taçlandırdı. Bizler de bugün iş dünyamızın birer neferi olarak ülkemizin kalkınmışlığı, insanımızın ve vatanımızın refahı için aynı ruhla onların izindeyiz. Aynı inanç ve heyecanla, ‘Gece-gündüz’ demeden hep daha ileriye ve iyiye bakarak, gösterdiği muasır medeniyetler hedefine doğru yol almaktayız. Bu vesileyle, başta cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ilk mebuslarımız olmak üzere vatanı, ülkesinin bağımsızlığı, bayrağı ve inancı için canından vazgeçmiş şehitlerimiz ile şu an aramızda olmayan kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve şehit yakınlarımıza ise şükranlarımızı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet!”

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak bizlerin ortak görevidir” dedi.

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Başkan Keçeci, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan edilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün 98. kuruluş yıl dönümüdür. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bundan dolayıdır ki; Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir. Milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak bizlerin ortak görevidir. Türk milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara taşımak için her zaman tüm gücüyle çalışacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı yürekten kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı  Hamdi Helvacılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin en birinci vazifesidir” şeklinde ifade etti.

Muharip Gaziler Derneği Denizli Şube Başkanı  Hamdi Helvacılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Helvacılar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bugün Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünü kutluyor olmanın kıvancı, mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır bir destanla kurulan Cumhuriyetimiz; savaştan çıkmış, yokluklar içindeki bir milletin, bağımsızlığı uğruna var olma mücadelesinin en güzel neticesidir. Büyük fedakarlık ve mücadele ile kurduğumuz Cumhuriyet sayesindedir ki, bugün tam bağımsız büyük bir millet ve devlet olmanın gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Paşa Samsun’a çıktığı günü değerlendirirken elinde hiçbir kuvvet bulunmadığını belirterek; ‘Yalnız Türk milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi kuvveti vardı. İşte ben bu milleti kuvvete, Türk milletine güvenerek  işe başladım” derken; millete ve onun egemenliğine dayanacağının mesajını veriyordu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 28 Ekim gecesi yemekte bulunan arkadaşlarına ‘Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz’ demiş, birlikte olduğu arkadaşları ayrıldıktan sonra kanun tasarısını İsmet Paşa ile birlikte hazırlamıştır. Bu tasarı ile hükümet şekli Cumhuriyet olacaktır. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘En büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin en birinci vazifesidir. Bu misyonla geleceğimizin teminatı; çocuklarımız ve gençlerimiz, sonsuza kadar yanacak olan, Cumhuriyet meşalesini aynı inanç ve şuurla nesilden nesile taşıyacaklardır. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98’inci yıl dönümünde şehitlerimizin yaşayan canlı temsilcileri olan Muharip Gaziler olarak halkımızı bayram sabahı çocuklarıyla birlikte elinde bayraklarla coşkulu bir şekilde bizleri desteklemeleri bayramı hep birlikte kutlamamız en büyük dileğimizdir. Evimize ve işyerlerimizi de bayrak asmayı ihmal etmeyelim. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimize ve hayatını kaybeden gazilerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize saadetler dileğimizle saygıyla selamlıyoruz. ‘Feyiz milletindir benim değildir’ diyecek kadar alçak gönüllü olan büyük Atatürk izindeyiz, rahat uyu.”

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER