Denizli Protokolü’nden Kurban Bayramı mesajları

Denizli Protokolü yayınladıkları mesajlarla vatandaşların Kurban Bayramı’nı kutladı. İşte o mesajlar…

Denizli Protokolü’nden Kurban Bayramı mesajları

“BAYRAMLAR; SEVGİ, KARDEŞLİK, BARIŞ, DAYANIŞMA VE PAYLAŞMA ZAMANLARIDIR”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Kurban Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Allah’ın rızasını kazanma, Allah’a yakınlaşma ve kayıtsız şartsız teslimiyetin sembolü olan Kurban Bayramının milletimizle birlikte tüm İslam âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunan Cahit Özkan, “Bayramlar, sevgi, kardeşlik, barış, dayanışma ve paylaşma gibi evrensel insani değerlerin en çok tezahür ettiği zamanlardır. Kurban, Allah’a kardeşlerimize ve kardeşliğimize yakınlaşmadır” dedi.

“Birlik ve beraberlik içerisinde bizleri Kurban bayramına kavuşturan Rabbimize hamd ediyoruz” diyen AK Parti Grup Başkanvekili – Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Yüce Rabbimiz merhameti, adaleti, paylaşmayı esas alan hamiyet sahibi milletimizi ve devletimizi daima payidar eylesin. Bu vesileyle, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Hac farizasını yerine getiren tüm kardeşlerimizin de haclarının kabulünü Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Özkan, 8 Ağustos 2019 tarihinde meydana gelen deprem nedeniyle depremde zarar gören vatandaşlara bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti.

Bayramda trafiğe çıkacak vatandaşlara da bir çağrıda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili – Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, “Tüm vatandaşlarımız lütfen emniyet kemerlerini taksınlar. Trafik Kurallarına riayet etsinler. Bayramımızı acıya dönüştürmeyelim, bayram sevincimize gölge düşürmeyelim.” dedi.

“SAĞLIKLI VE MUTLU NİCE BAYRAMLAR ”

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında paylaşmanın ve yardımlaşmanın, manevi değerlerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasının önemine değinen Rektör Bağ, şunları kaydetti: “Ülkemiz ve tüm İslam âlemi için yardımlaşmanın ve dayanışmanın önemini hatırlatan, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren özel günlerimizden olan Kurban Bayramı, aynı zamanda ihtiyaç sahibi kardeşlerimize yardım eli uzatmanın, sevinçleri olduğu kadar sıkıntıları da paylaşmanın önemini anlayabileceğimiz günlerdendir. Bayramlarımız, bizlere kazandırdığı paylaşma ve yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi yükseltmenin yanında, bu manevi değerleri kuşaktan kuşağa aktarabilmek, yaşadığımız mutluluk ve coşkuyu hayatımızın her gününe taşıyabilmek adına kutsal bir vesiledir. Toplumda birlik, dirlik, dostluk, kardeşlik ve dayanışma ruhunun vücut bulduğu ortak değerlerimizin anımsandığı bu mübarek günlerin, başta ülkemiz olmak üzere tüm insanlığa sevgi, barış ve hoşgörünün hüküm süreceği günlerin müjdecisi olmasını dilerim. Pamukkale Üniversitesi ailesi adına yapılan ibadetlerin hayırlı, kesilen kurbanların kabul olmasını dilerken başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, herkesin sevdikleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu nice bayramlar geçirmesini temenni ederim.”

“BAYRAMLAR, TOPLUMSAL HAYATIMIZ AÇISINDAN BÜYÜK DEĞERE SAHİP”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi Av. Gülay Özcan, Kurban Bayramı nedeniyle mesajı yayımladı. Özcan, “Yardımlaşma, dayanışma ve şefkat duygularının zirveye ulaştığı mübarek Kurban Bayramı'na ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Öncelikle bu önemli ve anlamlı günlerin ülkemiz, İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, daha nice bayramlara sağlık, mutluluk ve huzur içinde ulaşmayı yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Bayramlar, toplumda karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren müstesna günlerdir. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, toplumsal hayatımız açısından da çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. Bu vesileyle tüm hemşehrilerimizin ve İslam Aleminin bayramını en kalbi duygularla kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

“EN BÜYÜK TESELLİMİZ CAN KAYBININ OLMAMASI”

8 Ağustos’ta Bozkurt’ta yaşanan ve büyük paniğe neden olan depreme de değinen Özcan, “Denizlimizde art arda meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, bu tür doğal afetlerin tekrar yaşanmamasını Rabbimden diliyorum. En büyük tesellimiz yaşanan depremlerde can kaybının olmamasıdır. Tabi devletimiz tüm imkanlarıyla depremzede vatandaşlarımızın yanındadır ve yaralarını kısa zamanda saracaktır” diye konuştu.

“BAYRAMLARIMIZ, MÜSTESNA GÜNLERDİR”

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Halkın Kurban Bayramı’nı kutlayan Başkan Erdoğan, bayramların toplumsal birlikteliğin sağlanmasındaki rolünün büyük olduğuna dikkat çekti. Başkan Erdoğan, “Bayramlarımız, millet olma sevincimizi doyasıya yaşadığımız müstesna günlerdir. İnsanımızın, her kesimden 7’den 70’e herkesle kucaklaştığı, mutluluğunu paylaştığı bayramlarımız, en yakınımızdan en uzaktaki tanıdığımıza kadar her kim varsa, bizim değerli bir parçamız olduğunu hatırlatan zamanlardır. İşte böyle anlarda, ulaşabildiğimiz herkesin sevincini paylaşmalı; elini tutmalı ya da sarılıp bayramını kutlamalıyız. Her ne kadar şu an her birinizin tek tek elini tutmak, hepinizin gözlerine bakmak ve sarılıp kucaklamak mümkün olmasa da, en kalbi muhabbetlerimle Kurban Bayramı’nızı kutluyor, başta aileniz olmak üzere yakınlarınız ve sevdiklerinizle her biri bayram havasında geçecek daha güzel günler görmenizi diliyorum” dedi.

“BAYRAMIN HUZUR, BARIŞ VE REFAH GETİRMESİNİ DİLERİM”

Denizli Tüccar, Sanayici ve İşadamları Platformu Dönem Sözcüsü, Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili, Kurban Bayramı vesilesiyle yazılı açıklama yaptı.

Kurban Bayramı’nın Türkiye’ye huzur ve hoşgörü içerisinde geçmesini temenni eden Başkan Tefenlili, “Kurban Bayramı gibi önemli günler milli ve dini duygularımızı pekiştiren, birlik ve beraberliğimizin artmasına vesile olan, örf ve adetlerimizin sergilendiği günlerdir. Toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın yoğun şekilde yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu bayramda da dini vecizelerimizi yerine getirmek için kestiğimiz kurbanlarımızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimizle paylaşarak onlarla yardımlaşmanın manevi huzurunu yaşayacağız. Birlik ve beraberliğimizin de pekişmesine vesile olması dileğiyle tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı en samimi duygularımla tebrik eder, huzur içerisinde nice bayramlara kavuşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

GARİP; “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KİMSE BOZAMAZ”

Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Yusuf Garip, Kurban Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Bayramların, kardeşliğin güçlendirildiği mübarek zamanlar olduğunu anımsatan Garip, “Bayramlar, her birimizin Rabbimize ve bütün kardeşlerimizin birbirine yakınlaştığı, kucaklaştığı günleridir. Bayramlar, kalbi kırık bir insana ulaşmanın, gönül almanın, mazlum ve mağdurların yüzünü güldürmenin fırsatını bir kez daha bizlere sunar. Dargınlıkların, kırgınlıkların ortadan kaldırılması, kavga ve küslüklerin tamiri için bayramlar eşsiz maneviyatı olan günlerdir. Ülke olarak, bugünleri iyi değerlendirmemiz gerekir. Kurban Bayramı; dayanışma ve yardımlaşmanın simgesi, barış ve kardeşliğin sevincidir. Her ne olursa olsun ve nereden gelirse gelsin ülkemize yönelik her türlü olumsuz tutumlar, oynanan oyunlar gerçekleşmeyecek, birlik ve beraberliğimiz sayesinde bertaraf edilmeye devam edecektir. Vatandaşların bayramını en içten duygularla bir kez daha kutluyor, Kurban Bayramı’nın Denizli’ye, ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa huzur, barış getirmesini diliyorum” diye konuştu.

“HER GÜNÜMÜZ BAYRAM SEVİNCİ İÇERİSİNDE GEÇSİN”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Pamukkale Belediye Meclis Üyeleri Erkan Tıkıroğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tıkıroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Asırlardır millet olarak bizleri daha güçlü kılan, milli ve dini duygularımızın, örf ve adetlerimizin kuvvetlendiği birlik ve beraberliğimizin, yardımlaşma ve dayanışmanın en güçlü şekilde yaşandığı bir Kurban Bayramı'nı daha birlikte idrak etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Manevi duygularımızın yoğun yaşandığı bugünlerde insanlarımız aynı düşünce ve değerlerde buluşmakta, dargınlıklar, kırgınlıklar unutulmakta, dostluk ve kardeşlik duyguları daha yoğun yaşanmakta, inançlarımız, gelenek ve göreneklerimiz kuşaktan kuşağa aktarılmaktadır. Sevinçte ve üzüntüde hep birlikte olmamız bizleri farklı kılan özelliğimizdir. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde mutlu, güvenli, huzurlu, sağlıklı bu güzel atmosferi hayatımızın her gününe taşıdığımız takdirde varamayacağımız hedef, aşamayacağımız hiçbir engel olmayacaktır. Her günümüzün bayram sevinci içerisinde geçmesi, nice bayramların hep birlikte yaşanması dileğiyle hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı'nı tebrik ederim.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER