DENİZLİ, RAMAZAN'DA BÜYÜKŞEHİR SOFRALARINDA BULUŞTU

DENİZLİ, RAMAZAN'DA BÜYÜKŞEHİR SOFRALARINDA BULUŞTU

Denizlililer, Ramazan ayı boyunca Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin her gün bir ya da iki mahallede düzenlediği gönül sofraları, sahur programları ve iftar çadırında buluştu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği gönül sofralarında bu yıl da 250 binden fazla kişi aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin mahalle kültürünü canlandırdığı, birlik ve beraberliği artırdığı mahalle iftarları programının yanı sıra Ramazan ayı boyunca sahur programlarıyla da vatandaşları bir araya getirdi. Binlerce Denizlili, Büyükşehir Belediyesi’nin her gün farklı bir ya da iki mahallede düzenlediği iftar sofrasını paylaşırken, sahur programlarında da bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadı. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Kayalık Caddesi’ndeki Ulu Cami yanında kurduğu ve hayırseverlerin verdiği iftar çadırında da her gün 5 bin kişi orucunu açtı. Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca mahallelerde gerçekleştirdiği gönül sofralarında, sahur programlarında ve iftar çadırında bu yıl da 250 binden fazla kişi birlikte orucunu açmanın mutluluğunu yaşadı.

“GELENEK GÜÇLÜ ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR"
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de Ramazan ayının çok güzel geçtiğini belirterek, “Ramazan ayına tekrar sağlıklı, huzurlu bir şekilde kavuşalım inşallah. Bu ayda teneffüs ettiğimiz manevi havayı daim kılalım” dedi. Her gün bir ya da iki mahallede düzenledikleri iftarların yanı sıra sahur programlarında da vatandaşlarla buluştuklarını kaydeden Başkan Zolan, “Aynı sofrada buluşmanın bereketini, bolluğunu, birlik ve beraberliğimizin güçlendiğini tüm vatandaşlarımızla tanık olduk. Denizli’de gelenek güçlü şekilde devam ediyor. Gönül sofralarımızda konu sadece yemek değil. Mesele oradaki manevi atmosferi yaşayıp o havayı birlikte teneffüs edebilmek, esas temeli odur” diye konuştu.

"ÇOCUKLUĞUMUZDA RAMAZANLAR BÖYLEYDİ"
Çocuklara ve gençlere "Eskiden Ramazanlar böyleydi" dedirterek güzel anılar bırakmak istediklerini söyleyen Başkan Zolan, “Tüm bunların yanı sıra bu buluşmalarımızda mahallelerimizde yaptığımız ve yapacak olduğumuz işleri vatandaşlarımızla istişare ettik. Bizlerin davetini kırmayarak gönül sofralarımıza katılan vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca her fırsatta bizlerle birlikte olarak yalnız bırakmayan Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'ye de çok teşekkür ediyorum”  diye konuştu.

HABER MERKEZİ

 

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER