Denizli Sağlıkçılar Platformu kuruldu

Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Rıza Erbay, Denizli Diş Hekimler Odası Başkanı Dt. Mehmet Eskicioğlu ile Denizli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Hasan Hazer bir araya gelerek; Denizli Sağlıkçılar Platformu'nu oluşturdular.

Denizli Sağlıkçılar Platformu kuruldu

Kentte faaliyet gösteren sağlık çalışanlarının ortak platformda toplanma çalışmaları sonuç verdi. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Rıza Erbay, Denizli Diş Hekimler Odası Başkanı Dt. Mehmet Eskicioğlu ile Denizli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Hasan Hazer bir araya geldi. Yapılan toplantının sonunda başkanlar, Denizli Sağlıkçılar Platformu'nu oluşturan mutabakat metnine imza attı.

“İSTENİRSE GENİŞLETİLEBİLİR”

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Hakan Rıza Erbay; “Bugün akşam Denizli Sağlıkçılar Platformu’nu; Tabip Odası, Diş Hekimleri Odası ve Eczacılar Odası ile üç akademik oda olarak mutabakat formumuzla kurduk. Değerli Başkanlarımız Sayın Dt. Mehmet Eskicioğlu ve Ecz. Hasan Hazer’in değerli işbirlikleri ve katkıları için şükranlarımı sunuyorum. Daha sonra sağlıkla ilgili dernekler ve sendikalar olarak istenirse daha da genişletilebilir. Etkin bir işbirliği ile mesleğimize, meslektaşlarımıza, demokrasimiz ve ülkemize yararlı olmasını diliyorum” dedi.

PLATFORMUN AMACI

Oluşturulan Denizli Sağlıkçılar Platformu’nun amacı ise şu şekilde açıklandı: “Denizli dahinde hekimler, diş hekimleri ve eczacıların haklarının korunması ve faaliyetlerinin yasal çerçevede desteklenmesini sağlamada ortak destek olunması yönünde çalışmalar yapılması. Toplumun sağlığına yönelik olağan ya da afet ve pandemi gibi olağanüstü durularda ortak çalışmalar yapılması. Sağlıkta şiddet ya da gerektiğinde diğer platforma üye kuruluşlarının meslektaşlarının hukuki destek ihtiyacı duyacağı hukuksal destek için ortak çalışmalar ve güç birliği sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılması. Meslektaşlarımızın ekonomik koşulları ve mali yönden durumlarının değerlendirilmesi iyileştirilmeler yapılabilmesi için görüş alışverişinde bulunulması ve ortak çalışmalar yapılması.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER