Denizli Sanayi Odası’nın 16 yıllık hayali gerçek oldu

Uzun yıllar Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda hizmet veren Denizli Sanayi Odası, 2020’nin ekim ayında temeli atılan yeni hizmet binasına kavuşarak, 16 yıllık hayali gerçek oldu.

Denizli Sanayi Odası’nın 16 yıllık hayali gerçek oldu

Uzun yıllar Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda bir iş hanının iki katında hizmet veren Denizli Sanayi Odası (DSO), 2020 yılının ekim ayında yeni hizmet binasının temelini attı.

16 yıllık hayalini gerçeğe dönüştüren DSO, 2022 yılının ilk toplantısını yeni hizmet binasında gerçekleştirdi.

Ocak ayı meclis toplantısına başkanlık eden DSO Meclis Başkanı Mehmet Tosunoğlu; “Denizli Sanayi Odası bu binayı Denizli sanayisine kazandırdı. Denizli sanayisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. ‘Yıllardır özlemini çektiğimiz’ demek biraz abartılı olur. Her şeyin bir zamanı var, zamanı şimdi geldi. Rahmetli Feridun Alpat ve diğer oda kurucu üyelerimiz Bekir Karakurt, Denizli Sanayi Odası’nın eski binasında hizmet vermişler ve Denizli sanayisini bir yere kadar getirmişler. Tabii ki Denizli sanayisi büyüyünce o bina yetmez oldu. Müjdat Bey’in başkanlığında ilk kez girdim ben meclise. O zamandan beri hayaliydi, bu 3. dönemi ve bu döneminde gerçekleştirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu binanın yapımında maddi kaynak bulması veya inşaatı birebir takip etmesinden ziyade, bu binayı bitirme arzusundan dolayı kendisini kutluyorum. Denizli sanayisine böyle bir binayı kazandırdı. Gördüğünüz gibi İzmir’den geliş yönünde hemen sağda. Bu gün de arkadaşlarımızda olduğu gibi ben de de biraz heyecan var. Çünkü bu güne kadar iki dönemdir bildiğiniz malum eski salonda, normal bir yazıhane ortamında meclis yönettik. Burada biraz daha meclis ortamına uygun bir şekilde meclisi yöneteceğiz. Mühim olan bu binalar değil, bu binalarda verilen hizmetler. İnşallah bundan sonra da bu binada hizmet verecek olan sanayicilerimiz Denizli sanayisine katkıda bulunurlar, Denizli sanayisinin daha da ileri gitmesine faydaları olur” diye konuştu.

“DENİZLİ SANAYİSİNE YAKIŞAN BİR BİNA OLDU"

Odanın 2023’te 50’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayacağının altını çizen DSO Başkan Yardımcısı Selim Kasapoğlu; “Bugün mutlu ve gururlu bir gündeyiz. Şubat itibariyle ilk meclis toplantımızı yapıyoruz. Sanayi Odası 2023’te 50. yılını kutlayacak. Sanayi Odası 50. yılına yeni binayla giriyor. Hep söylediğimiz şuydu; hep özlemini çektiğimiz bir binaydı burası, bizden önceki kuşakların da hep yeni bina özlemi vardı. Çok şükür bize nasip oldu bunu yapmak. Burada inşaat komisyonun da ben, Mehmet Çillov, Enis Emre Boz beraber çalıştık, başkanımız da bizlere destek verdi. Bu binanın yapım aşamasını beraber götürdük. Birçok sıkıntılar yaşadık, birçok sorunlarımız oldu. Karar vermemiz gereken konular oldu, biraz da geciktik. Yani biz bu binayı ekim-kasım gibi devreye almayı planlıyorduk ama ocak ayını buldu ve 1 Şubat itibariyle artık tamamen hizmete açmış bulunuyoruz. Bu yüzden tabii bir yorgunluk var ama mutluyuz, keyifliyiz. Belki önümüzdeki 100 yıl belki daha fazla kullanılacak bir bina ve bu binayı Denizli sanayisinin hizmetine sunmaktan da çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Umarım Denizli sanayisi önümüzdeki günlerde daha hızlı büyür, daha iyi rakamlar açıklar ve o rakamlar bu bina da açıklanır. Bu bina Denizli sanayisine uğur getirir diye temenni ediyorum. Güzel haberler verilir burada, güzel hizmetler verilir. İçeride toplantı salonlarımız var, sadece bizim kullanabileceğimiz değil, şehirdeki birçok kurumun hizmetine açabileceğimiz bir ortam var. 120 kişilik bir konferans salonumuz, meclis salonumuz, diğer küçük toplantı salonlarımız var. Sade bir bina oldu, güzel bir bina oldu. Amacına yönelik bir bina oldu ve bence Denizli sanayisine yakışan bir bina oldu. Bugün ilk yorumları meclis üyesi arkadaşlarımızdan alacağız, onlara göstereceğiz. Umarım hayırlı olur diyorum. Dediğim gibi; Denizli sanayisine uğur getirsin” dedi.

“HEYECANLIYIZ, SEVİNÇLİYİZ"

Yeni hizmet binasına kavuşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden DSO Meclis Üyesi Semra Akça Acar, şunları kaydetti: “Oldukça heyecanlıyız. Ben bugüne kadar hiç içeriyi görmedim. Hakikaten Bayramyeri’ndeki Sanayi Odamız çok sıkış tepişti. Daha rahat bir ortama kavuşacağımızdan dolayı sevinçliyiz. Ekonomi olarak bir taraftan ilk 5’te olup güzel bir odaya sahip olmak bizleri olumlu olarak etkiler ve sanayicilerimizi de olumlu olarak etkiler. Yurtdışından gelecek olan misafirlerimiz için de imaj olarak güzel olduğunu düşünüyorum. Baktığımızda çok güzel, modern görünüyor. Emeği geçen mimar arkadaşlarımızı, çalışanlarımızı takdir etmek gerekiyor. İçerisinin de çok güzel olduğuna inanıyorum. Hepimize hayırlı olsun. Tabii biz de herkes gibi emanetçiyiz. Bizden sonra gelecek olanlara da iyi hizmetler olması adına hayırlı olsun diyorum.”

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2022, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER