Denizli sanayisinin mimarı Feridun Alpat, toprağa verildi

Denizli Sanayi Odası (DSO) kurucusu ve yaşlılığa bağlı nedenlerden yaşamını yitiren 88 yaşındaki Feridun Alpat , son yolculuğuna uğurlandı. DSO’nun ve Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nin (DOSB) kurucusu Alpat, tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede 4 Şubat 2019 Pazartesi günü yaşamını yitirmişti.

Denizli sanayisinin mimarı Feridun Alpat, toprağa verildi

Denizli Sanayi Odası'nın (DSO) kurucusu olan ve yaşlılığa bağlı nedenlerden yaşamını yitiren 88 yaşındaki Feridun Alpat toprağa verildi.

Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nin (DOSB) kurucu başkanı da olan DSO kurucusu Mimar Feridun Alpat, yaşlılığa bağlı nedenlerden tedavi gördüğü Ankara'daki hastanede geçen 4 Şubat 2019 Pazartesi günü yaşamını yitirdi.

Alpat için DSO önünde tören düzenlendi. Denizli Mimarlar Odası'nın 1 Nolu üyesi ve Denizli politika hayatının önde gelen isimlerinden Alpat için cenaze töreni yapıldı.

Törene; Denizli Valisi Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Sanayi Odası Başkan Vekili Selim Kasapoğlu, Denizli Ticaret Odası Başkan vekili Hasan Aracı, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Mimarlar Odası Denizli Şubesi Başkanı Serdar Alayont, Denizlispor Kulübü Başkanı Ali Çetin, Denizli Belediye eski Başkanı Ali Marım ve Ali Aygören, Denizli Organize Bölge Başkanı Abdülkadir Uslu, DSO Bölge Müdürü Ahmet Taş, Alpat Ailesi’nin yakınları, dostları ve akrabaları katıldı.

“KENTİMİZ KIYMETLİ BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ”

Törende Alpan ailesi, taziyeleri kabul etti. Ufuk Gül Alpat, babasının tabutunun başında gözyaşı döktü. Törende konuşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, Denizli'nin önemli bir değerini kaybettiğini söyledi. Alpat'ın kentte birçok iz bıraktığını ifade eden Başkan Zolan, “Feridun Alpat'ın sanayi ve mimarlık alanında yapmış olduğu birçok güzellikler var. Önemli olan geride güzel eserler bırakabilmek. Kendisi siyaset yaparken de hırsı olmayan, nezaketi elden bırakmayan saygılı bir kişilikti. Kentimiz kıymetli bir değerini kaybetti” diye konuştu.

YENİ CAMİ’DE CANEZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

20 yıl DSO Başkanlığı yapan merhum Feridun Alpat'ın naaşı, 15 Temmuz Şehitler Delikliçınar Meydanı’nda bulunan Yeni Cami'ye götürüldü. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazın ardından Alpat, Asri Mezarlık'ta toprağa verildi.

MUHAMMET KARAÇAY-MEHMET ÜNLER

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211