DENİZLİ ŞEHİDİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLAYACAK

DENİZLİ ŞEHİDİNİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLAYACAK

Bitlis'in Hizan ilçesinde çığ düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden Jandarma Sağlıkçı Astsubay Çavuş Hilmi Öz'ün İzmir'deki ailesine acı haber verilmesinin ardından, Çivril’deki dedesi ve babaannesine acı haber verildi. 

Bitlis’in Hizan İlçesi’nde çığ düşmesi sonucu şehit olan 5 askerden biri olan Jandarma Sağlıkçı Astsubay Çavuş Hilmi Öz’ün Denizli’nin Çivril İlçesi Ömerli Mahallesi’ndeki dedesi ve babaannesine acı haber verildi.

Babası Özer Öz’ün Başbakan Binali Yıldırım’ın yakın koruması olan şehidin İzmir’deki ailesine haber verilmesinin ardından Ömerli Mahallesi’ndeki 80 yaşındaki dede Hilmi Öz ile 68 yaşındaki babaanne Yüksel Öz’e acı haberi İlçe Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ali Kahramanlar ve Kaymakam Armağan Ünal verdi. Acı haberi alan dede ve babaanne Öz, fenalaştı. Bunun üzerine evin önünde bekletilen ambulansa alınarak, sakinleştirici iğne yapıldı. Şehidin dedesinin evine dev Türk Bayrakları asıldı.

Şehidin bugün yapılacak törenin ardından memleketi Denizli’nin Çivril İlçesi Ömerli Mahallesi’nde defnedileceği öğrenildi. Batman Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nda görevli personeller, Bitlis'in Hizan İlçesi kırsalında yürütülen operasyonda düşen çığın altında kaldı.

İHA

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER