DENİZLİ ŞEHİR TİYATROSU, 'SÖZ SENDE' İLE UŞAKLILARDAN TAM NOT ALDI

DENİZLİ ŞEHİR TİYATROSU, 'SÖZ SENDE' İLE UŞAKLILARDAN TAM NOT ALDI

Uşak Belediyesi’nin davetiyle kente gelen kardeş tiyatro ekibi Denizli Şehir Tiyatrosu “Söz Sende” oyunuyla Uşaklıların karşısına çıktı. Doğaçlama tiyatro gösterisi izleyicilerden tam not aldı. 

Uşak Belediyesi ile Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekiplerini birleştiren etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Birlik mesajının verildiği tiyatroda sosyal sorumluluk projesiyle de örnek bir çalışmaya imza atıldı. İhtiyaç sahibi okullara gönderilmek üzere yapılan “Her resim defteri bir bilet, her bilet mutlu bir çocuk” projesi kapsamında toplamda 550 resim defteri ile kuru boya ve 40 kitap toplandı. Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tiyatro gösterisi onlarca vatandaşın katılımıyla yapıldı. Sergilenen oyunun ardından konuşan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Çubukçu, “Denizli ekibimizle birlikte olalım ve güzel bir çalışmayı hayata geçirelim istedik. Festivallerde de birlikte olduğumuz tiyatro ekibimizle bağımızı güçlendirmek, iyi çalışmalarla paydaş olmak istiyoruz. Çok yakında bizler de bir tiyatro oyunu için Denizli’ye gideceğiz" dedi.

“BİR SOSYAL DENEYİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ OLDUK”
Kuruldukları günden bu yana çeşitli oyunlarla halkın karşısına çıktıklarına değinen Çubukçu, hazırda 4 oyunun daha bulunduğunu kaydetti. Düzenlenen yardım kampanyasını işaret eden Murat Çubukçu, “Her resim defteri bir bilet, her bilet mutlu bir çocuk sloganı ile aslında bir sosyal deneyi gerçekleştirmiş olduk. Burada verilen defterleri ihtiyacı olan köy okullarına göndereceğiz” ifadelerine yer verdi. Ocak ayı içerisinde 9-15 yaş grubu çocukların sahneye taşıyacağı “Faldır fuldur” oyunuyla izleyicilerin karşısına çıkacaklarını kaydeden Çubukçu Şubat, Mart ve Nisan ayları için de oyunların hazırlandığını kaydetti.

“DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ OSMAN ZOLAN’A TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”
Sanata değer katan çalışmalar yapıldığını söyleyen Genel Sanat Yönetmeni Çubukçu şöyle devam etti: “Nisan ayının 2’si ve 8’i arası bu sene ikincisini yapacak olduğumuz, geçen yıl ulusal olan ve bu yıl uluslararası düzenlenecek festivalimizi hayata geçireceğiz. Bu kez yurt dışından da ekiplerimiz şehrimize gelecek. Tiyatro adına Uşak’ta çığır açmak istiyoruz. Bu değerimizi en iyi şekilde izleyici ile buluşturmaya devam edeceğiz. Bizlere hiçbir zaman desteğini esirgemeyen değerli Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a, Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibimize ve Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt’a, özellikle bu güzel birlikteliğin oluşmasında desteğini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Zolan’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

“ÇOCUKLARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRMEK ÇOK GÜZEL”
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Hakan Kurt ise, “Çocukların yüzünü güldürmek çok güzel ve çok da basit. Maddiyatın hiçbir önemi yok onlar için. Bir tane defter onları mutlu etmeye yeter, bir tane boyama kitabı belki de bir ressamın doğmasına neden olur. Böyle güzel bir projenin içerisinde olmak nedeniyle çok mutluyuz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu. (İHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221