Denizli, şehit acısını yüreğinde hissetti

Bingöl'den Tatvan İlçesi’ne gitmek üzere havalanan askeri helikopterin kaza kırıma uğraması sonucu 11 askerin şehit oldu, 2 asker de yaralandı. Yaşanan üzücü olayın ardından Denizli protokolü, sosyal medya hesaplarından mesaj yayımladı.

Denizli, şehit acısını yüreğinde hissetti

Bingöl’den Tatvan İlçesi’ne gitmek üzere önceki gün saat 13.55'te kalkış yapan, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na ait olan ve 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile beraberindeki askerleri taşıyan, 'Cougar' tipi helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesildi. Arama çalışmaları sonucu helikopterin, Tatvan İlçesi’ne bağlı Çekmece Köyü yakınlarında kaza kırıma uğradığı tespit edildi. Helikopterdeki 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Jandarma İstihbarat Kurmay Albay Şentürk Aydınyer (49), Kurmay Pilot Yüzbaşı Tayfun Kureş (36), Yüzbaşı Salih Sarıoğlu (34), Kurmay Pilot Yüzbaşı Gökhan Uysal, Astsubay Kıdemli Başçavuş Mehmet Demir, Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ömer Umulu (40), Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Nazmi Yılmaz, Teknisyen Kıdemli Çavuş Şükrü Karadirek (29), Piyade Uzman Çavuş Hakan Gül (45), Piyade Uzman Çavuş Tolga Demirci şehit olurken, 2 asker de yaralandı.

“MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN”

Bingöl’de yaşanan üzücü olayın ardından Denizli Valisi Ali Fuat Atik, sosyal medya hesabından mesaj yayımladı. Vali Atik, “Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere havalanan askeri helikopterimizin düşmesi sonucu şehit düşen kahraman askerlerimize Cenab-ı Hak'tan rahmet; ailelerine ve silah arkadaşlarına sabır, elim olayda yaralanan askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise şunları aktardı: “Bitlis’te görev yapan askeri helikopterimizin düştüğü haberini teessürle öğrendim. Şehadet şerbeti içen kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun!”

“RABBİM SİLAHLI KUVVETLERİMİZİ KAZALARDAN MUHAFAZA BUYURSUN”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, TBMM Genel Kurulu’ndan konuştu. Cahit Özkan; “Şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyoruz, ruhları şad, mekânları cennet olsun, yakınlarına ve aziz milletimize sabr-ı cemil ihsan etmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum. 2 askerî personelimize de inşallah, en kısa zamanda Allah’ın ‘şifa- Şafi’ ismiyle şifa vermesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Rabbim bu ülkeyi, bu milleti, Silahlı Kuvvetlerimizi her türlü belalardan, musibetlerden ve kazalardan muhafaza buyursun” diye konuştu.

“ASKERLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM”

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Askeri helikopterimizin Bitlis Tatvan’da düşmesi sonucu şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde ifade etti. AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise şunları aktardı: “Bitlis'te meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabırlar, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız; “Bitlis'te helikopter kazasında şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” notunu paylaştı.

“AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sosyal medyadan yayımladığı mesajında şunları aktardı: “Bitlis'te helikopter düşmesi sonucu şehit olan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun.” Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, şu ifadeleri kullandı: “Tatvan'da askeri helikopterimizin düşmesi sonucu 11 askerimizin şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendim. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211