Denizli sıcaklık rekoru kırdı!

Türkiye'yi etkisi altına alan Afrika sıcaklıkları yerini Balkanlardan gelen serin ve yağışlı havaya bırakıyor. Denizli, 20 Mayıs Çarşamba günü 39.1 ile Türkiye’de sıcaklık rekoru kıran illerde 5. sırada yer aldı. Denizli'de termometreler bugün 30 dereceyi gösterirken gün içerisinde az bulutlu zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu olacağı bilgisi verildi.

Denizli sıcaklık rekoru kırdı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; "Marmara, Batı Karadeniz, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile İzmir, Manisa, Afyonkarahisar, Kütahya, Sivas, Samsun, Amasya ve Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz ile Sakarya, Çanakkale çevreleri ve Balıkesir'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara'nın kuzey ve batısında kuzeyli yönlerden kuvvetli (40 - 60 km/sa), İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor." denildi.

EGE BÖLGESİ

Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar çevreleri ile gece saatlerinden sonra İzmir, Manisa, Kütahya çevreleri ve Aydın'nın kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun Batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-60 yer yer kısa süreli 70-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER