Denizli “Sıfır Atık Projesi’nde” Türkiye 10’uncusu

Denizli Valisi Hasan Karahan, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nce yürütülen Sıfır Atık Projesi’ne destek veren proje paydaşları; Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, DRT Denizli Medya Grup, CarrefourSA, Bilgin Market ve Pekdemir Çiftliği’ne düzenlenen törenle birer teşekkür belgesi verdi. Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, “Denizli ‘Sıfır Atık Projesi’nde Türkiye 10’uncusu oldu. Hedefimiz projenin pilot illerinden biri olan Denizli’yi daha ön sıralara çıkarmak” dedi.

Denizli Valiliği toplantı Salonu’nda yapılan törene Denizli Valisi Hasan Karahan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy, AKÇA Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Semra Akça Acar, CarrefourSA Denizli İşletme Müdürü Mehmet Alpsoy, Bilgin Marketler Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Bilgin ve Pekdemir Çiftçi İşletme Müdürü Hasan Caner, Sıfır Atık Komisyonu Çevre ve Şehirçilik İl Müdür Yardımcısı Murat Vardar, Aliye Şaybakan, İlker Çakaloğlu, Çevre Şube Müdürü Ramazan Damacı katıldı.

“DENİZLİ ÖRNEK BİR İL’DİR”

Denizli Valisi Hasan Karahan, “Sıfır atık konusunda 3 yıldır Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın öncülüğünde büyük bir seferberlik yapılıyor. Denizli bu konuda örnek bir çalışma yürüttü. Özel sektörü, üniversitesi ve kamu kurumlarıyla bu işe inandık. Duyarlı olunması gerekiyor” diye konuştu.

Sıfır Atık konusunda kampüs alanında uygulama yaptıklarını belirten PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ, “Toplumda çevre bilinci oluşturulması çok önemli. Biz eğitim alanında bu bilinç için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversite olarak bu projeye destek verdik. Temiz bir çevreyi, doğayı gelecek nesillere bırakacağız. Kamu kurumlarına proje desteği verebiliriz” dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Büyüksoy ise, “Biz bu yolda yalnız değiliz. Ekip çalışması ile bu proje gerçekleştirildi. Az atık değil sıfır atık diyoruz. Her şeyi sıfırlayacağız, her şeyi ekonomiye kazandıracağız. Hedefimiz bu. Kurum olarak bu bilinci aşılamaya çalışıyoruz. Gururluyuz” diye konuştu.

Denizli Valisi Hasan Karahan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a, AKÇA Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu üyesi Semra Akça Acar’a, CarrefourSA Denizli İşletme Müdürü Mehmet Alpsoy’a, Bilgin Market Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Bilgin’e ve Pekdemir Çiftliği İşletme Müdürü Hasan Caner’a ‘Sıfır Atık Projesi’ne destek verdikleri için teşekkür belgesi verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2019, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER