DENİZLİ SİVİL TOPLUM PLATFORMU 'CUMHUR İTTİFAKI'NIN İL BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

DENİZLİ SİVİL TOPLUM PLATFORMU 'CUMHUR İTTİFAKI'NIN İL BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

Denizli Sivil Toplum Platformu, 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimi ile ilgili toplantı düzenledi. Toplantıda platform üyeleri; AK Parti, MHP ve BBP İl Başkanlarıyla bir araya geldi.

Denizli Sivil Toplum Platformu tarafından, 24 Haziran 2018’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimi ile ilgili toplantı düzenlendi. North Point Otel’de düzenlenen toplantıya; AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İlhami Çiçek, Platform Sözcüsü Kadir Erken ve platform üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Platform Sözcüsü Kadir Erken; “Fikir olarak ortaya çıkan platform, 33 sivil toplum kuruluşuyla yola çıktı ve bugün itibariyle 60 sivil toplum kuruluşu bulunmaktadır. Ortak fikrimizi kamuoyuyla paylaşmıştık. Açık bir şekilde aklen ve kalben Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğimizi beyan ettik. Bu oluşumun 24 Haziran’da yapılacak seçimle taçlandıktan sonra ilelebet devam edeceği inancındayız. Milletimiz için bazı güçler tarafından öngörülen, ‘böl, parçala ve yönet devri’nin biteceği, ‘Allah’ın ipine sımsıkı sarılın, dağılıp, ayrılmayın, Allah’ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın’ emri gereğince birlik ve beraberlik vakti gelmiştir. Her ne kadar çalışma şekillerimiz ayrı olsa da istikametimiz aynıdır” dedi.

“SİYASİ SAVAŞIN GALİBİNİN YENİDEN MİLLET OLACAĞININ İNANCINDAYIZ”
Platform Sözcüsü Erken’in ardından Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı İlhami Çiçek bir konuşma yaptı. Başkan Çiçek; “Son yıllarda Türkiye Cumhuriyeti’nin geçtiği çekişmeli sürecin son noktasına doğru gelmekteyiz. Gezi Olay’larında başlatarak, ardından topla tüfekle sokağa inme cesaretinde bulunan içeride ve dışarıda terörize eden, memleketi darbelerle yönetmeye kalkan bir cüruhun karşısında yollarını birleştiren 3 siyasi hareketiz. Toplumun sokakta yeniden var olma, yeniden birlikteliğin destanını yazma mücadelesi verdiğini gördük. Dünyada kelepçe vurulmamış, esir alınmamış tek millet olarak bilinen Türk milletinin toplarla, tanklarla, tüfeklerle yeniden esir alınmayacağının resmini 15 Temmuz’da gösterdik. Cumhur İttifakı ile siyasi savaşın galibinin yeniden millet olacağının inancındayız” diye konuştu.

“BU BİRLİKTELİK, ÇOK GÜZEL BİR KAYNAŞMAYA VESİLE OLDU”
MHP İl Başkanı Cafer Birtürk ise şunları aktardı: “Bizler bütün gücümüzle sahada Cumhurbaşkanımıza oy istiyoruz. Arkasından da kendimiz için oy istiyoruz. MHP geçmişten beri dış güçlerin hep hedef tahtası oldu. Bizler hiçbir zaman makam ve menfaat sevdalısı olmadık. Biz ‘önce vatanımız, önce milletimiz’ dedik. Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı Harekatı’nda bütün gücümüzle iktidarın yanında durduk. Bu birliktelik, çok güzel bir kaynaşmaya vesile oldu.”

“SON GÜNE KADAR SAHALARDAYIZ”
Seçim çalışmalarının son güne kadar devam edeceğini vurgulayan AK Parti İl Başkanı Necip Filiz; “ Her bir parti tüzel olarak farklı siyasi görüşlere sahip olsalar da, bir hedef doğrultusunda, bilhassa 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan o süreçten sonra bir araya gelmiştir. Türkiye’nin de arzu ettiği, ülkemizi bölmek isteyen düşmanlara karşı gösterebileceği en önemli duruş bu ittifaktır. İnşallah çıktığımız bu yolda muvaffak oluruz. Desteklerinizden dolayı da her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Son güne kadar sahalardayız. Milletimize gerçekleri anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

PINAR ÇANKAYA- ALPER PARLAK

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER