DENİZLİ STANDI 'AİTF 2018'İN YILDIZI OLDU

DENİZLİ STANDI 'AİTF 2018'İN YILDIZI OLDU

Denizli’nin gönüllü turizm elçisi olan Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu ve ekibi Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin (DENTUROD) destekleriyle Azerbaycan'da düzenlenen 17. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (AİTF 2018) katıldı. Karamanlıoğlu ve ekibi tarafından oluşturulan Denizli standı, fuarın yıldızı oldu.

Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (AİTF 2018), bu yıl 17’nci kez kapılarını Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve eşi Mihriban Aliyeva, Kültür ve Turizm Bakanı Ebülfez Garayev tarafından açılışı yapılan fuar, 5-7 Nisan tarihleri arasında geçekleştirildi. Fuara; 20 ülkeden 277 firma katıldı. Bakü Expo Center da yapılan fuar; turizm sektör temsilcileri, devlet kurumları ve ulusal ve uluslararası turizm organizasyonları bir araya getirdi. Denizli’nin gönüllü turizm elçisi olan Colossae Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu ve ekibi Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği’nin (DENTUROD) destekleriyle fuara katıldı.
FUARIN YILDIZI; DENİZLİ 
Denizli’nin gönüllü turizm elçisi Karamanlıoğlu ve ekibi tarafından oluşturulan Denizli standı, fuarın yıldızı oldu. Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi, , Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Müdürlüğü Ülkeler Uzmanı Neslihan Kubilay Özel, Denizli standını ziyaret ederek bilgi aldılar. 

“TEDAVİ OLANAKLARININ ZENGİNLİĞİ, ROTAYI DENİZLİ’YE CEVİRDİ”
Fuar hakkında açıklama yapan Karamanlıoğlu, “Katılımcı ve ziyaretçilerle yapılan görüşmelerde sağlık turizmine ilgi duyulduğu dikkat çekti. Termal tedavi olanaklarını, bu olanakları bünyesinde bulunduran otelleri araştıran acente ve tur operatörleri termal konseptli bölgelere yoğunlaştılar. Denizli’de 2 farklı termal suyun olması ve tedavi olanaklarının zenginliği, rotayı Denizli’ye cevirdi” diye konuştu
"FUARDA EN FAZLA İLGİ GÖREN MARKA; TÜRKİYE"
Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Doç. Dr. İrfan Çiftçi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerinin çok iyi düzeyde olduğunu, son bir yılda Azerbaycan'dan Türkiye'ye giden turist sayısının yüzde 50 arttığını belirtti. Çiftçi, “Turizm alanında büyük tecrübeye sahip Türkiye, turizm alanına yeni giren ve bu alanda gelişmek isteyen Azerbaycan'a tecrübelerini aktarmak istiyor. Bakanlıklar arasında eğitim ve tecrübe aktarımına yönelik yoğun iş birliği çalışmalarımız var” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER