Denizli tarihe tanıklık ediyor

Pamukkale Belediyesinin organize ettiği, şehir merkezinde ilk kez düzenlenen Pamukkale Yağlı Güreşleri Denizli Atatürk Stadı’nda coşkuyla başladı. 38’i başpehlivan 500 pehlivan er meydanına çıktı.

Denizli tarihe tanıklık ediyor

Denizli’de ilk kez şehir merkezinde düzenlenen Yağlı Güreşler, Pamukkale Belediyesinin himayesinde gerçekleşiyor. Denizli Atatürk Stadını dolduran Denizlili güreş severler sabahın ilk saatleri ile birlikte pandemi kurallarına uygun şekilde ateşleri ölçülerek ve HES kodu kontrolü yapılarak içeri alındılar. 38’i başpehlivan olmak üzere 500 pehlivanın katıldığı Pamukkale Yağlı Güreşleri tarihe tanıklık etmek isteyen güreş severlerin doldurduğu Atatürk Stadı¹nda başladı.

ATA SPORU DENİZLİ MERKEZİNDE

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki himayesinde organize edilen Pamukkale Yağlı Güreşleri mehteran takımının konseri ile başladı. Mehteran gösterisi ile başlayan ve Denizli Büyükşehir Belediyesi halk oyunlarının ekibinin gösterisi ile devam eden programda Denizli’nin önemli halk ozanlarından Ozan Nihat’ın konseri ile yağlı güreş coşkusu başladı. Pehlivanlar kategorilerinde er meydanında mücadele etmeye devam ediyor. Denizlililer tarihe tanıklık etmek üzere Denizli Atatürk Stadı’na akın etti. Güreşler gün boyu devam ederken, girişler ücretsiz olarak sağlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER