Denizli tekstili, bir duayenini de kaybetti

Denizli’nin tekstil sektörünün duayen isimlerinden olan Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sait Atıcı (84), yaşlılığa bağlı sebeplerle yaşamını yitirdi.

Denizli tekstili, bir duayenini de kaybetti

Denizli tekstil sektörü, bir duayenini daha kaybetti. Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sait Atıcı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yaşlılığa bağlı nedenlerle yaşamını yitiren Atıcı için bugün öğle vakti, Müftü Ahmet Hulusi Efendi Külliye Cami’nde tören düzenlenecek. Burada kılınan cenaze namazı sonrası merhum Atıcı, Asri Mezarlık’ta toprağa verilecek.

ZEYBEKCİ’DEN TAZİYE MESAJI

Atıcı’nın vefat haberi, sevenlerini üzdü. Son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Atıcı’nın vefatının ardından sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımladı. Zeybekci; “Denizli’mizin hayırsever iş insanı, Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sait Atıcı ağabeyimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Mekânı cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

“SEVENLERİNE SABIR VE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM”

AK Parti Gurup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan da Atıcı’nın vefatının ardından taziye mesajı yayımladı. Sosyal medyadan yayımladığı mesajında Necip Fazıl Kısakürek’in “Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber. Hiç güzel olmasaydı, ölür müydü Peygamber?” dizesini paylaşan Cahit Özkan; “Denizlimizin güzide iş insanı, Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, kıymetli büyüğümüz Sait Atıcı ağabeyimizin vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun” şeklinde ifade etti.

YÜCEL GÜNGÖR İLK ZİYARETİNİ SAİT ATICI’YA YAPMIŞTI

Başkanlık bayrağını Necip Filiz’den devralan AK Parti İl Balkanı Yücel Güngör, ilk ziyaretini yaklaşık 15 yıl birlikte çalıştığı Said Atıcı’yı evinde ziyaret etmişti. Üzüntüsünü sosyal medyadan paylaşan Başkan Güngör, “Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı duayen iş insanı, çok kıymetli bir değerimiz, kendisinden çok şey öğrendiğim Sayın Said Atıcı amcamız Allah’ın rahmetine kavuşmuştur. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Tüm sevenlerinin ve iş dünyasının başı sağ olsun” dedi.

“ARDINDA ÖRNEK BİR ÖMÜR BIRAKTI”

Sosyal medya hesabından taziye mesajı yayımlayan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, “Denizlimizin duayen sanayicilerinden Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Sait Atıcı ağabeyimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Mücadelesi, azmi, fedakarlığı ve çalışkanlığı ile ardında örnek bir ömür bıraktı. Ailesi ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” diye konuştu.

“MEKANI CENNET OLSUN”

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise sosyal medya hesabından; “Denizlimizin hayırsever iş insanı, Altınbaşak Tekstil Yönetim Kurulu başkanı Sait Atıcı amcamızın vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” paylaşımında bulundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ARAMIŞTI

Merhum Sait Atıcı, 2019 yılında da rahatsızlanmış, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sait Atıcı’yı arayıp, geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER