Denizli, TETSİAD'da 4 isimle temsil edilecek

Türkiye’de ev tekstilinin çatı kuruluşu olan Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TETSİAD), 4’üncü Olağan Genel Kurulu, İstanbul’da gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı seçimlerde; yeni başkan Hasan Hüseyin Bayram olurken, listede 4 Denizlili isim yer aldı.

Denizli, TETSİAD'da 4 isimle temsil edilecek

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD), genel kurul heyecanı yaşadı. İki adayın yarıştığı genel kurul İstanbul’da gerçekleşti. Hasan Hüseyin Bayram ve Şerafettin Demir’in yarıştığı seçimlerde TETSİAD’ın yeni başkanı Hasan Hüseyin Bayram oldu. Türkiye genelindeki ev tekstilcilerini bir çatı altında buluşturan ve bin 19 üyesi bulunan derneğin Genel Kurulu, dernek tarihinin en yoğun katılımıyla gerçekleşti. 571 üyenin oy kullandığı seçimlerde Hasan Hüseyin Bayram'ın listesi 316 oy alarak seçimi kazanırken, rakibi Şerafettin Demir'in listesi 255 oyda kaldı. TETSİAD’ın yönetiminde bu dönem dört Denizli firması da görev aldı. Egem Tekstil’i temsilen İbrahim Uzunoğlu, Demsan Tekstil’i temsilen Cüneyt Demirkan, Tosunoğlu Tekstil’i temsilen Murat Tosunoğlu ve Berberler Tekstil’i temsilen Seyit Berber derneğin yönetiminde yer alan isimlerden oldu. Asil Yönetim Kurulu Üyeleri İbrahim Uzunoğlu ve Murat Tosunoğlu olurken Yedek Yönetim Kurulu Listesine ise Seyit Berber girdi. Denetim Kurulu Asil Üyesi olarak da Cüneyt Demirkan’ın ismi listede yer aldı.

“BU SEÇİMİN KAZANANI SEKTÖRÜMÜZ OLMUŞTUR”

Twitter hesabından açıklama yapan TETSİAD’ın yeni Başkanı Hasan Hüseyin Bayram, “TETSİAD 4. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde, yurdun dört bir yanından gelip oy kullanarak şahsımı bu onurlu göreve layık gören tüm üyelerimize, dostlarımıza teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yok. Bu seçimin kazananı sektörümüz olmuştur” dedi.

HASAN HÜSEYİN BAYRAM

“DENİZLİ’Yİ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE TETSİAD’DA TEMSİL ETME HAKKINI ELDE ETTİK”

Yönetim Kurulu’nda yer alan aynı zamanda Denizli İhracatçılar Birliği Başkan Vekili olan İbrahim Uzunoğlu, yaptığı açıklamada; “Hep beraber ev tekstil sektörünü en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyoruz. Bu doğrultuda yola çıktık. Çıktığımız bu yolda Denizlili sanayicilerimiz, abilerimiz ve iş adamlarımız bizim yanımızda destek oldular. Biz de bu destekten aldığımız güç ile çok güzel çalışmalar gerçekleştirdik ve seçimi kazandık. Başkanlık seçimlerinin bizim için yenilikçi ve güçlü adayı olan Hasan Hüseyin Bayram’ı tekstilin başkenti konumunda olan Denizlimizin sanayicileri ile buluşmasını sağladık. Sanayicilerin dertlerini, istek ve önerilerini dinledik. Projelerimizden bahsettik ve bizi desteklemelerini talep ettik. Bizi kırmadılar. Biz de Denizli’yi güçlü bir şekilde TETSİAD’da temsil etme hakkını elde ettik. Sanayicinin, ihracatçının, Denizli’nin ve neticede Türkiye’nin kazançlı çıktığına inanıyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

CÜNEYT DEMİRKAN

MURAT TOSUNOĞLU

SEYİT BERBER

İBRAHİM UZUNOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER