“Denizli Ticaret Lisesi adı hep yaşayacak”

Denizli’de 1961 yılında eğitim öğretime açılan ve 58 yıldır hizmet veren ancak 3 yıl önce yıkılarak yerine yeni bir eğitim kurumu yapılan Denizli Ticaret Lisesi; yeni binasında aynı isimle eğitime devam edecek. Denizli Ticaret Lisesi Mezunları ve Öğretmenlerine konuyla ilgili müjdeyi Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz verdi.

“Denizli Ticaret Lisesi adı hep yaşayacak”

Denizli’de 1961 yılında eğitim öğretime açılan ve 58 yıldır hizmet veren ancak 3 yıl önce yıkılarak yerine yeni bir eğitim kurumu yapılan Denizli Ticaret Lisesi; yeni binasında aynı isimle eğitime devam edecek. Denizli Ticaret Lisesi Mezunları ve Öğretmenlerine konuyla ilgili müjdeyi Denizli Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz verdi. Kayıt dönemi olması nedeniyle Anafartalar Mesleki Anadolu Lisesi adı altında öğrenci kaydı alan okulun birkaç ay sonra eski ismi olan “Denizli Ticaret Lisesi” adına kavuşacağı ve 58 yıllık geleneğin aynı isimle sürdürüleceği bildirildi.

Denizli Ticaret Lisesi’nin eski mezunları ve eski öğretmenlerinden oluşan heyet geçtiğimiz aylarda ziyaret bulundukları Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında yeniden ziyaret etti. Denizli Ticaret Lisesi eski mezunları ve öğretmenleri; Ayşe Alataş Heper, Fikret Müftüler, Telat İlhan, Baki Cucioğlu, Ömer Dereli, Ömer Civan, Necmi Özdemir, Hüseyin Çetinkaya, İlhan Tepeler, Kemal Öztürk, Veli Oğuz ve Hurşit Türkay Müdür Oğuz’a; “Okulumuz aynı yerinde yine Denizli Ticaret Lisesi olarak eğitim ve öğretimini sürdürmelidir. Bu bir ticaret ve sanayi kenti olan Denizli’nin isteğidir. Okulumuzdan, yani Denizli Ticaret Lisesi’nden 58 yılda Denizli için önemli onlarca isim ve iş dünyası insanı yetişmiştir” taleplerini yeniledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ise Denizli Ticaret Lisesi Mezun ve Öğretmenlerini sevindiren müjdeli haberi verdi. Oğuz, “Şu anda yeni eğitim öğretim yılı için kayıt dönemindeyiz. Bürokrasi gereği kayıtlarımızı Anafartalar Mesleki Anadolu Lisesi adı altında alıyoruz. Ancak kayıtlar bittikten sonra okulumuz eski adına kavuşacak. Ve yeni eğitim öğretim yılına Denizli Ticaret Lisesi adıyla girecek” dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un sözleri ziyaretçi heyette yer alan mezunlar ve öğretmenler ile kentte ve şehir dışında yaşayan tüm Denizli Ticaret Lisesi mezunlarını mutlu etti, sevindirdi.

Mezun ve öğretmenler bir süre önce; Denizli Ticaret Lisesi’nin yıkılan eski binasının yerine yapılan binanın başka bir okul adıyla değil de Denizli Ticaret Lisesi tabelasıyla eğitim öğretime devam etmesini talep etmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a çıkmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevda gulgun.
Sevda gulgun. - 3 yıl Önce

Ben denizli ticaret lisesinde 1976 kaydimi yaptirdim tastiknamemi kaybettin nerden alabilirim saygilar

SIRADAKİ HABER