Denizli Ticaret Üniversitesi için ilk adım atıldı

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) Denizli Vakıf Üniversitesi Fizibilitesi için yaptığı proje başvurusunu onayladı. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, “Alanında uzmanlaşmış mesleki eğitim verecek iyi bir branş üniversitesi, Denizli’mizin en önemli ihtiyaçlarındandır” dedi.

Denizli Ticaret Üniversitesi için ilk adım atıldı

Denizli Ticaret Odası’nın (DTO) Denizli Vakıf Üniversitesi Fizibilitesi için başvurusunun Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamındaki değerlendirmesi tamamlandı. GEKA Yönetim Kurulu’nun 29 Ocak 2021 tarihli toplantısında görüşülen 27 Kasım - 31 Aralık 2020 döneminin değerlendirme sonuçlarına göre, DTO’nun talebi kabul edildi; Denizli Vakıf Üniversitesi Fizibilitesi Projesi desteklenmeye değer bulundu. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, GEKA’nın 2020 yılı Fizibilite Desteği kapsamında yürütülecek projelerinin arasına aldığı Denizli Vakıf Üniversitesi Fizibilitesi’nin şimdiden Denizli’ye, bölgeye ve ülkeye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

“GENÇLERİMİZİ DÜŞÜNEREK HAREKET ETTİK"

Başkan Erdoğan, şunları  söyledi: “Ana amacımız, insanımızın mesleğiyle ilgili eğitiminin de en iyisini kendi memleketinde alabilmesidir. Gençlerimiz, şehrimizdeki iş yerlerinde çalışırlarken, mesleklerindeki yükseköğrenimlerini de Denizlimizde yapabilmeliler. Bunun için, branşlarında kariyer yapmış öğretim üyelerinin yer aldığı bir üniversitenin kurulması, en büyük hayallerimizden biridir. Bu hemen olabilecek bir şey değildi ancak, birilerinin bir yerden başlaması gerekiyordu. Fizibilitesinin yapılması için bir proje hazırlayıp çalışmayı başlatarak, bundan sonraki aşamaların önünü açmak istedik. Bu çalışmamızın sonrasında ortaya koyulacak raporda, belki bu işin fizibilitesinin mümkün olmadığı da ortaya çıkabilir; onu, bekleyip hep beraber göreceğiz. Ancak, biz geleceğimizi ve gençlerimizi düşünerek hareket ettik ve ilk adımı atarak bu işi başlatmış olduk. Güney Ege Kalkınma Ajansımızın yönetimine, ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER