DENİZLİ, TIR GARAJINA KAVUŞUYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kamyon ve TIR’ların şehir merkezinde düzensiz parklanmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile inşasını gerçekleştirdiği kamyon ve ‘TIR Garajı’ projesini tamamladı. Kısa süre sonra hizmete girecek tesis ile şoförler ve araçları modern park ve konaklama imkanına kavuşacak.

DENİZLİ, TIR GARAJINA KAVUŞUYOR

Denizli'de trafiği rahatlatmak ve vatandaşların daha konforlu seyahati için dev ulaşım hizmetlerini hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin uzun süredir ihtiyacı olan kamyon ve ‘TIR Garajı’ projesini tamamladı. Proje ile şehir merkezinde düzensiz parklanmaya neden olan, gerek kötü görüntüsü gerekse sıkışıklığa meydan vermesi nedeni ile kent trafiğini olumsuz yönde etkileyen TIR ve kamyonlar düzenli bir park alanına sahip olacak. Kısa süre sonra hizmete girecek TIR garajıyla, düzenli parklanmanın yanında yol kenarlarında gecelemek zorunda kalan kamyon ve TIR şoförleri için de çeşitli sosyal alanlar bulunacak. Şoförler ve araçları modern park ve konaklama imkanına kavuşacak.

45 DÖNÜM ARAZİYE KURULDU
Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapılan park, 99 TIR, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteye sahip olarak inşa edildi. Bodrum ve zemin kat olmak üzere bin 350 metrekare kapalı alana sahip tesis toplamda 2 bin 278 metrekare alana kuruldu.

TIR garajına ulaşımı sağlayacak yolların asfaltlama çalışmaları hızla sürerken tesis kısa bir süre sonra hizmete girecek.

“OLUMSUZLUKLAR ORTADAN KALKACAK”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, tamamladıkları TIR garajını en kısa sürede hizmete alacaklarını açıkladı. Başkan Osman Zolan, “Taşımacılık sektöründe hizmet veren esnafımızın en büyük ihtiyaçları arasında olan projemizi çok şükür tamamladık. Artık hem kamyon ve TIR’ların şehir merkezinde oluşturdukları düzensiz parklanmalar ve trafik sıkışıklığının önüne geçilecek hem de vatandaşlarımızın bu yöndeki şikayetleri ortadan kalkacak. Allah'ım güle kullanmayı nasip etsin inşallah. Denizlimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2018, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205