DENİZLİ TIR GARAJINA KAVUŞUYOR

DENİZLİ TIR GARAJINA KAVUŞUYOR
banner92

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kamyon ve tırların şehir merkezinde düzensiz park yapılmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile hayata geçirdiği kamyon ve tır parkı projesinde sona yaklaştı.

Denizli'de trafiği rahatlatmak ve vatandaşların daha konforlu seyahati için dev ulaşım hizmetlerini hayata geçiren Denizli Büyükşehir Belediyesi, kamyon ve tır parkı projesinde sona geldi. Proje ile şehir merkezinde düzensiz parklanmaya neden olan, gerek kötü görüntüsü gerekse sıkışıklığa meydan vermesi nedeni ile kent trafiğini olumsuz yönde etkileyen tır ve kamyonlar düzenli bir park alanına sahip olacak. Düzenli park yapılmasının yanında yol kenarlarında gecelemek zorunda kalan kamyon ve tır şoförleri için de çeşitli sosyal alanların yer alacağı tesisten de hizmet alabilecek kamyon ve tır şoförleri güvenlik ve konfor açısından da rahata kavuşacak. Bozburun Mahallesi yakınlarında yaklaşık 45 dönüm arazi içerisinde yapılacak park, 99 tır, 60 kamyon ve 49 otomobil kapasiteli olacak. Bodrum ve zemin kat olmak üzere 1.350 metrekare kapalı alanı olacak tesis toplamda 2.278 metrekare alana kuruldu.

KAMYON VE TIRLARIN PARKLANMA SORUNU TARİHE KARIŞIYOR
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sona yaklaştıkları projeyle kamyon ve tırların şehir merkezinde oluşturdukları düzensiz parklanmaların artık tarihe karışacağını söyledi. Kamyon ve tır parkı ile Denizli’nin ihtiyacı olan bir projeyi daha tamamlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Ağır vasıta araçların kent merkezinde parklanması gerek görüntü, gerekse trafiği olumsuz etkileme anlamında olumsuzluk yaratıyordu. Yol kenarında konaklamak zorunda kalan veya park edecek yer bulamayan şoför esnafımız da bundan şikayetçiydi. Denizli'de artık bu sorun olmayacak. Kamyon ve tır parkı ile şoför esnafımız hem sosyal tesise kavuşacak hem de güvenli bir alanda konaklama imkanına kavuşacak" dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER