'DENİZLİ TRAFİĞİNDE RAHATLAMA OLDUĞUNU GÖRDÜK'

'DENİZLİ TRAFİĞİNDE RAHATLAMA OLDUĞUNU GÖRDÜK'

DRT Denizli ekranlarında yayınlanan ‘Güne Bakış’ programında kentte ulaşım alanında yapılan çalışmaları değerlendiren Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Hal Kavşağı ve Sanayi Köprüsü, Üçgen Köprülü Kavşağı ve Zeybek Kavşağı’nın hizmete girmesinin ardından Denizli trafiğinde rahatlamanın olduğunu söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, DRT Denizli Televizyonu’nda yayınlanan ve İrfan Atasoy tarafından hazırlanıp sunulan ‘Güne Bakış’ programına konuk oldu. Denizli’de ulaşım konusunda yapılan çalışmaları değerlendiren Başkan Zolan, “Ulaşım, bizim için önemliydi. Onları bir hizmete aldık. Hal Kavşağı ve Sanayi Köprüsü, Üçgen Köprülü Kavşağı ve Zeybek Kavşağı’yla ilgili çalışmaların ardından açılış yapıldıktan sonra trafikte bir rahatlama olduğunu gördük. Denizli ölçeğindeki şehirlerde birinci sorun; trafiktir. ‘Denizlimiz bunu en az şekilde hissetsin’ diyerek bu yatırımları gerçekleştirdik.

“5 MİLYON METRE KARE ÜZERİNDE TAŞ DÖŞEME İŞLEMİ YAPILDI”
Bursa Caddesi, 29 Ekim Bulvarı, Fatih Mahallesi ve Deliktaş Mahallesi’nde üst yapı çalışmalarının devam ettiğini belirten Başkan Zolan, “Bununla beraber ilçelerimizde yoğun çalışmalar var. Yoğun bir şekilde kilit taşı çalışmalarımız var. Vatandaşlarımızın ayağını tozdan çamurdan kurtarmak adına yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu güne kadar 5 milyon metre kare üzerinde taş döşeme işlemi yapıldı. Devasa bir rakamdır. Tabi bununla birlikte ilçemizde altyapı çalışmalarımız da devam ediyor” diye konuştu.

“NİHAT ZEYBEKCİ KONGRE KÜLTÜR MERKEZİ EKİM’DE AÇILACAK”
Çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğinin altını çizen Başkan Zolan, “Şu anda yaptığımız o kadar çok işler var ki bırakın temel atmaya yetişemiyoruz. En önemlisi sokak hayvanları ile ilgili 135 bin metrekare alanda yaptığımız, Türkiye’nin en büyüğü olan projemiz tamamlandı. Birkaç hafta sonra burayı da faaliyete geçireceğiz. İncilipınar’da devasa bir Kongre Kültür Merkezi inşaatı devam ediyor. Nasip olursa da Ekim ayında hizmete alacağız. Belli bir aşamayı geçtik. O da Ege’nin en büyüğü olacak. Türkiye’de ses getirecek bir proje. Kongre kültür merkezimizin ismi; Nihat Zeybekci Kongre Kültür Merkezi. Bakanımızın ismini vermiştik. Ekim ayı sonunda orayı açmayı hedefliyoruz. O da Denizlimizin Kültür Sanatına çok büyük katkılar sağlayacak.

“VATANDAŞA VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİYORUZ”
Geçtiğimiz haftalarda 15 Mayıs Otoparkı’nın açılışını yaptıklarını dile getiren Başkan Zolan, şunları aktardı: “700 Araçlık Çamlık otoparkı da bitmek üzere ve hızlı bir şekilde orayı da faaliyete geçireceğiz. Sonuçta biz vatandaşa verdiğimiz sözleri yerine getiriyoruz. Çok şükür onların vermiş olduğu emanete sahip çıkıyoruz ve güvenini de boşa çıkarmamak adına gece gündüz çalışıyoruz.”

ALPER PARLAK -DOĞAN AKŞİT

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER