DENİZLİ ÜÇ GÜN YANDI

DENİZLİ ÜÇ GÜN YANDI

PAÜ ÖĞRENCİLERİNİN “45 DERECEDE MEZUNİYET TÖRENİ İSYANI”
Mevsim normalleri açısından son 40 yılın en sıcak günlerini yaşayan Denizli’de geçtiğimiz cumartesi günü Cankurtaran’da; saman yüklü kamyonun alev alev yanması ile başlayan “Sıcak Olaylar Silsilesi”, 2 Temmuz Pazar günü Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilen PAÜ Mezuniyet Töreni’nde velilerin ve öğrencilerin açık havada “45,5 Derece Sıcaklıkta Tören İsyanı” İle devam etti. Bu kez sıcağın etkisi ile yananlar PAÜ'den mezun olan öğrenciler ve öğrenci velileri olmuştu..

DENİZLİ’DE SICAK GÜNLER; FABRİKA YANDI, ORMAN YANGINI ÇIKTI
3 Temmuz Pazartesi günü Denizli OSB’de çıkan fabrika yangınında bir işyerinin kül olması ile “Denizli Yanıyor” teması adeta zirve yaptı.. Yine Pazartesi akşam saatlerinde Sarayköy’de başlayan büyük orman yangınında yaklaşık 100-150 hektarlık ormanlık alan alevlere teslim oldu.. Bu arada 4 Temmuz gece yarısı saat; 01.05 sıralarında bu kez Sarayköy girişinde orman yangınına müdahale için gönderilen iş aracı ve itfaiye malzemesi yüklü TIR İle LPG yüklü bir kamyon çarpıştı..  Ve LPG kamyonu bomba gibi patladı..

LPG KAMYONU PATLADI 4 ÖLÜ
LPG kamyonu önce tutuştu ve ardından yanmaya başladı. Tutuşan kamyonda üst üste patlamalar yaşandı ve olay yeri savaş alanına döndü. Patlamalarla adeta bütün Sarayköy aydınlandı.. Bu arada araçların çevresinde bulunan özel ve resmi araçlar patlamanın şiddeti ile etrafa savruldu.. Feci olayda  DESKİ çalışanı Hüseyin  Avcı şehit olurken, LPG kamyonu sürücüsü Melih Diğrek olay yerinde can verdi.  Gurbetçi plakalı özel otomobilde bulunduğu bildirilen 4 yaşındaki efe şama ile 8 yaşındaki zeynep şama isimli 2 çocuk olmak üzere toplam 4 kişi öldü..

ŞAHİN TİN’DEN ÖRNEK KRİZ YÖNETİMİ
Patlamada başka ölen veya yaralanan olup olmadığı halen araştırılıyor.. Menderes nehri sulama kanalları ile tarlalarda ise ceset arama çalışmaları yapılıyor. Bu arada Denizli Milletvekili Şahin Tin gece saatlerinden itibaren Sarayköy’ gitti ve adeta feci olaylara karşı yapılan mücadeleye başkanlık yaptı. Tin ayrıca ilçede meydana gelen yangın, kaza ve patlamalarla ilgili Bakan Zeybekci ile Ankara’yı dakika dakika bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221