DENİZLİ UĞUR OKULLARI'NDA LGS MARATONU

Akademik başarısıyla kendisinden sıkça söz ettiren Denizli Uğur Okulları,2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrenciler için LGS Tercih Ofisi oluşturarak; öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunuyor. Denizli’deki tüm öğrencileri kapsayan bu hizmet, 13 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

DENİZLİ UĞUR OKULLARI'NDA LGS MARATONU

Akademik başarısıyla kendisinden sıkça söz ettiren Denizli Uğur Okulları,2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Liseye Geçiş Sınavı’na (LGS) giren öğrencileri unutmadı. Denizli Uğur Okulları Kampüsü’nde Okul kampüsünde oluşturulan tercih ofisi ile öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları konusunda danışmanlık hizmeti sunuyor. Denizli’deki LGS’ye giren tüm öğrencileri kapsayan hizmet, 13 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Konuyla ilgili açıklama yapan ve her öğrencinin mutlaka adrese dayalı tercih listesi oluşturmak zorunda olduğunu ileten Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Gülden Özkök, “Ekranda üç bölüm açılıyor. Öğrencilerimiz ve velilerimiz açılan üç ekranda beş okula kadar tercih yapabilecekler. Birinci listede yerel yerleştirme, ikinci listede puan üstünlüğü hakim, üçüncü listede ise pansiyonlu okul tercihinde bulunacaklar. Yerel yerleştirme tercih ekranında okullar renklere göre gruplandırıldı. Buna göre yeşil renk, öğrencilerin ikamet adresinin bulunduğu kayıt alanında yer alan okulları; mavi renk, öğrencilerin ikamet adresine göre komşu kayıt alanında yer alanlar okulları; kırmızı renk ise öğrencilerin ikamet adresine göre bulunduğu kayıt alanında ve komşu kayıt alanında olmayan il içindeki diğer kayıt alanları ile il dışındaki kayıt alanlarında bulunan okulları belirtecek. Bu belirlemeler doğrultusunda hem ikametgahı hem de mezun olduğu ortaokulu yeşil alanda olan öğrenciler yerleştirmede okulu ile ikametgahı farklı adreste olan öğrencilere göre öncelikli olurken özel okul öğrencileri ise bu ayrımla karşılaşmadan öncelik avantajını koruyacaklar”  dedi.

“HER LİSE FARKLI AKADEMİK İÇERİK SUNAR”

Konuşmasında özel okul tercihinde bulunacak velilere de seslenen Müdür Özkök; "’Çocuğum için hangi tür lise olmalı?’ sorusunu kendimize yöneltmeliyiz. Çünkü her lise farklı akademik içerik sunar. Bu nedenle okul seçerken birçok noktaya dikkat edilmesi gerekiyor. Öğrenim göreceğiniz üniversiteye ve mesleğe göre lise seçmek; olmazsa olmaz maddeniz olmalı. Seçeceğiniz her lisenin size farklı kariyer planları sunduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Özel Okul seçimiyle karşı karşıyaysanız bu sınıflandırmayı yapmak sizin yapacağınız araştırmaya kalıyor. Seçeceğiniz lisenin eğitim müfredatının öğrencinin üniversite sonrasındaki hedefleriyle ilişkilendirilebilir olması önemli. Tercihleri yalnızca akademik başarı ile sınırlandırmamakta da fayda var. ‘Rehberlik birimi okulda nelerde görevli? Öğrenciyle okulda kim ne kadar ilgilenecek? Teknolojiyi kullanan bir okul mu?’ gibi sorular okul yöneticilerine sorulmalıdır. Fiziki ortamı öğrencinin öğrendiğini uygulayıp pekiştirebileceği ve böylece öğrendiğini kalıcılık düzeyine taşıyabileceği şekilde düzenlenmiş olmalı. Laboratuvar mekânlarının olması ve bu laboratuvarların düzenli kullanılması iyi bir eğitim için önemli unsurlar arasında yer alıyor. Tüm bunların yanında öğrencinin kendini tanımasına, zayıf yönlerini güçlendirmesine, güçlü yanlarını kontrol edebilmesine, sorumluluk almasına, ekip çalışmasına uyum sağlamasına imkan sağlayan, özgüvenini yükseltecek faaliyetlerin çokluğu en az akademik başarı kadar önemli. Kendini gerçekleştiren bireylerin hayat başarısına sahip kişiler olduğu unutulmamalıdır” diye konuştu.

“BAŞARININ DAİMA KARŞILIĞI VARDIR”

Denizli Uğur Okulları’nın Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi ile öğrencilere burs imkanı sağladığını ileten Kampüs Müdürü Özkök, şunları aktardı: "’Başarı her zaman kutsaldır ve mutlaka karşılığı olmalıdır’ ilkemizle belirlediğimiz kontenjana göre Fen Lisemizde; yüzde 0,00 - yüzde 0,50 aralığında yüzde 100, yüzde 0,51 yüzde 1 aralığında yüzde 50, yüzde 1,1 - yüzde 2,50 aralığında yüzde 25 burs, Anadolu Lisemizde; yüzde 5,6 - yüzde 8 aralığında yüzde 17 burs, yüzde 8- yüzde 11 aralığında yüzde 15, yüzde 11 - yüzde 14 aralığında yüzde 10 başarı bursu sağlayacağız.”

‘UĞUR’LU ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Denizli Uğur Ortaokulu LGS sonuçlarının açıklanması ile liseye geçiş yapan ve LGS'de yüzde 5’lik dilime giren öğrencilerine ödül töreni düzenledi. Törende konuşan Denizli Uğur Okulları Okul Kurucusu Mustafa Kemal Arslan; “Öğrencilerimizin elde ettiği başarı, öğretmenlerimizin büyük desteği ve oluşturduğumuz sistemle oluştu ve bizi gururlandırdı. Bu başarıda en büyük pay doğrudan öğrencilerimizin ikinci büyük pay ise velilerimizindir” dedi. Denizli Uğur Ortaokulu öğrencilerinin başarıları ile gurur duyduklarını belirten Kampüs Müdürü Gülden Özkök; “Mezun olan öğrencilerimiz akademik anlamda çok iyi ve hedefleri yüksek öğrenciler. Öğrencilerimizin yüzde 23'ü yüzde 5’lik dilim içerisinde yerini aldı. Liselere büyük görevler düşüyor, öğrencilerimizin akademik başarılarının desteklenmeye devam edilmesi onları hedeflerine ulaştıracaktır. Başarılarıyla bizleri gururlandıran tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve büyük ekibimizi kutluyorum” şeklinde ifade etti. Yapılan konuşmanın ardından LGS' de yüzde 0.36 yüzdelik dilime girerek okul birincisi olan Öykü Asiye Çetin'e, okul ikincisi Emin Karabay'a, okul üçüncüsü Yiğit Ali Demirci'ye ve yüzde 5’lik dilime giren öğrencilerin tümüne hediyeleri ve başarı belgeleri takdim edildi.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 13:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER