DENİZLİ UĞUR OKULLARI YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Denizli’nin en köklü ve deneyimli eğitim kurumlarından biri olan Denizli Uğur Okulları’nda, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıkları tamamlandı.

DENİZLİ UĞUR OKULLARI YENİ EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINA HAZIR

Aylar öncesinden, yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına okul yönetimi, öğretmenleri ve idari kadrosuyla start veren Denizli Uğur Okulları, bir taraftan alanında uzman eğitimcilerin katkılarıyla öğretmenlerine hizmet içi eğitimlerini verirken, diğer taraftan da öğrencilerini yeni eğitim yılına hazırlamak amacıyla eğitim kampları ve Uğur Tanı Sınavı’na (UTS) alarak, eksiklerini tespit etme ve bilgilerini tazeleyerek yeni döneme hazır hale getirmek için yüksek tempolu bir program süreci uyguladı. Okulların açılmasına az bir zaman kala, Denizli Uğur Okulları’nın 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı’na hazır olduğunu belirten Kampüs Müdürü Gülden Özkök “Öncelikle öğretmenlerimize yönelik hizmet içi eğitim sürecimizi başlattık. Okul bazlı zümre çalışmaları, soru yazımı zümre çalışmaları yapıldı. Bunun dışında, ödev kontrolü için öğrencilerle temas kuruldu ve okula davet edilerek gerekli kontrol çalışmaları hayata geçirildi. Ayrıca BAU STEM Direktörü Doç. Dr. Sencer Çorlu tarafından öğretmenlerimize, STEM ile Yaşam Becerileri eğitimi verildi” dedi.

“UTS VE UET SINAVLARI YAPILDI”
Daha okullar açılmadan iki ayrı sınavı gerçekleştirdiklerini de belirten Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Gülden Özkök “Bunlar Uğur Tanı Sınavı (UTS) ve Uğur English Test (UET) sınavlarıdır. UTS’deki amaç; öğrencilerin öğrencinin geçmişte öğrendiklerini gözden geçirmek ve konular üzerinden eksiklerini tespit ederek, ona göre bir yol haritası çıkarmaktır. Bu sınavdan sonra, Metodbox Uygulaması’yla öğrencilerimiz dijital ortamda sürekli olarak takip edilerek, gerekli müdahaleler yapılacak, gerekirse online olarak da ödevlendirilerek, takibi gerçekleşecektir. Öğrencilerimiz aynı zamanda, bu uygulama üzerinden eksik olduğunu düşündüğü konuların ders videolarını da izleyebileceklerdir. Diğer bir sınavımız ise UET sınavıydı. Bu sınavlarımıza 5. 6. 7. 9. ve 10. sınıf öğrencilerimiz katıldı. Bu sınav sayesinde öğrencilerimizin İngilizce kelime, gramer, okuma ve dinleme gibi konularda ki seviyeleri tespit edildi, bilgilerinin tazelenmesine katkı konuldu” diye konuştu.

“ÖNCELİKLİ AMACIMIZ; FONKSİYONEL EĞİTİM VE KALICI BAŞARIDIR”
Bir eğitim- öğretim kurumu olmanın bilinci ve sorumluluğunu belirten Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Özkök, tüm yönetim kadrolarında örnek olabilecek seviyede yaşattıklarını da sözlerine ekledi. Özkök; “Öncelikli amacımız; fonksiyonel eğitim ve kalıcı başarıdır. Bunun için de klasik mesai saati sınırlamasıyla değil, teknolojinin ve yeni eğitim fırsatlarının da değerlendirilmesiyle, okul saati dışında da sıkmadan ve yılgınlığa yol açmadan verimli bir eğitim sürecini hayata geçirmek için çaba gösteriyoruz. Bunda da, Denizli Uğur Okulları olarak başarılı olduğumuza inanıyoruz” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER