DENİZLİ UĞUR OKULLARI'NDA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HEYECANI

2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı, tüm yurtta olduğu gibi Denizli’de ve Denizli Uğur Okulları’nda da öğretmen, öğrenci ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

DENİZLİ UĞUR OKULLARI'NDA YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI HEYECANI

Denizli Uğur Okulları Kampüsü’nde gerçekleşen açılış töreninde bir araya gelen, Uğurlu öğrenci ve öğretmenler,  saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşı'nı büyük bir çoşku ile okudu.

Daha sonra kürsüye gelen Denizli Uğur Okulları Kampüs Müdürü Gülden Özkök “Her şey sürekli değişiyor; ancak değişmeyen bir tek şey var sizlerin enerjisi ve bizim size olan inancımız. Sizler durmadan yılmadan yorulmadan hep çalışmalı, üretmeli, tüm dünyaya umut ve güç olmalısınız” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:“İnsanlar, insanlık tuhaf bir dönemden geçiyor. İnsanlık tarihine baktığımızda bu zorlu süreçlerle, dolu olduğunu görürüz. Her bir dönem, her bir insan, kendi yaşadığı dönemin, sürecin ne kadar zor, katlanılması güç olduğunu düşünür.

 Peki bu insanlar ne yapar, ne yapar da zorlukları aşar? Kendi dünyasını ardından yaşadığı dünyayı nasıl güzelleştirir?

Zorlu ve belirsiz dönemler kafa karışıklığı ile dolu zamanlar, ortak paydalarda üzerinde buluşmak için eşsiz fırsatlardır. Bu ortak paydalar bilimdir, mantıktır, sanattır , spordur , düşünmektir, nezakettir, kendini karşısındaki insanın yerine koyabilmektir, kendi duygularını olduğu gibi kabul etmektir.

Her şey sürekli değişiyor; ancak değişmeyen bir tek şey var. O da sizlerin enerjisi ve bizim size olan inancımız. Sizler durmadan yılmadan yorulmadan hep çalışmalı, üretmeli, tüm dünyaya umut ve güç olmalısınız. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi ‘’Tek bir şey ihtiyacımız var çalışkan olmak. ‘’ Bu ülküyle tüm yaşamınıza yön vereceğinizi biliyor, her birinizi sevgiyle kucaklıyor, yolunuzun hep aydınlık ve uğurlu olmasını diliyorum.”

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 18:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner206

banner205