Denizli Ülkü Ocakları’dan cuma günleri çorba ikramı

Denizli Ülkü Ocakları, gelenekselleştirmeyi düşündükleri çorba dağıtımının 4’üncüsünü Çınar’da bulunan Yeni Cami’de gerçekleştirdi. Vatandaşlara ikramda bulunan Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Bu etkinliği sadece Çınar’da değil, farklı noktalarda da yapma düşüncemiz var” dedi.

Denizli Ülkü Ocakları, Cuma sabahlarına özel etkinliği hayata geçirdi. Cuma günleri sabah namazının ardından düzenlenen etkinlikte, Denizli Ülkü Ocakları tarafından tarhana çorbası hayrı yapılıyor.

Çınar’da bulunan Yeni Cami’de 4’üncüsü yapılan çorba ikramında konuşan Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Her hafta yapmayı planlıyoruz, sadece Çınar’da değil, farklı noktalarda da yapma düşüncemiz var. Bizler Denizli Ülkü Ocakları olarak arkadaşlarımızla birlikte şöyle düşündük. Ocağımızda pişecek bir çorbamız var. Bu çorbamızı da her cuma günü sabah namazında Yeni Cami’nde cemaatle birlikte paylaşmak istedik. İşe giden insanlarımızla, camide namazlarını eda eden abilerimizle, büyüklerimizle çorbamızı paylaşabiliriz diye düşündük. İlki spontane gelişti. Sonra çok güzel tepkiler aldık. İkincisi, üçüncüsü derken bu Cuma da dördüncüsünü yaptık. İnşallah niyetimiz şöyle; Denizli’nin farklı camilerinde, farklı insanlarla bu etkinliği yapmak istiyoruz. Denizli Ülkü Ocakları olarak, ‘Ülkü Ocakları her yerde’ diyerek yola çıktık. İnşallah etkinliklerimiz bundan sonrada artarak devam edecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER