Denizli Valiliği'nde toplantı! Pandemi Kurulu'ndan 5 maddelik karar!

Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirleri değerlendirmek amacıyla toplanan İl Pandemi Kurulu’nda 5 maddelik kararlar alındı.

Denizli Valiliği'nde toplantı! Pandemi Kurulu'ndan 5 maddelik karar!

Korona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Denizli’de yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla İl Pandemi Kurulunun ilgili üyeleri ile Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Valilik Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda 5 maddelik karar alındı.

İşte o kararlar:

1- Özellikle işyerlerinde tespit edilen vakaların çalışma ortamlarındaki maske mesafe kurallarına uymamaktan kaynaklı temaslı kişi sayısının yüksek olması halinde, buna sebebiyet veren, tedbir almayan işyerlerinin ve işletmelerin yetkililerine/sahiplerine cezai işlem uygulanmasına ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına.

2- İlçe kaymakamlıklarının başkanlığında kurulan ilçe salgın merkezine bağlı hareket eden ilçe denetim ekiplerinin din görevlileri, muhtarlar, öğretmenler, aile sosyal politikalar ve diğer kamu görevlilerinin katılımıyla desteklenmesine.

3- İzolasyon koşullarını ihlal eden kişilerin 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği’ne bildirilerek, 112 başhekimliği bünyesinde oluşturulmuş Kovid-19 tedbirleri ile temasa yönelik önlemlerin alındığı taşıma araçlarıyla; İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından belirlenen Prof. Dr. Cevat Akşit Erkek Öğrenci KYK Yurdu ve Denizli Biruni Öğrenci KYK Yurdu’na transferinin sağlanmasına, yurtlarda kalan kişilerin Çağrı Merkezi tarafından günlük semptom sorgulaması amacıyla telefonla aramalarının devam ettirilmesine, kişilerin semptomları olması halinde yine 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği koordinasyonunda hastaneye naklinin sağlanmasına.

4- Pozitif vaka ve temaslıların evlerinden hastaneye, hastaneden evlerine, yurtlara, yurtlardan hastaneye vb. her türlü transferinin sağlanmasında kullanmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü nün emrine Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Belediyesi, Pamukkale Belediyesi ve Şoförler Odası Başkanlığı tarafından 1’er şoförlü minibüs tahsis edilmesine.

5- İl Sağlık Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü işbirliği halinde İl Sağlık Müdürlüğü’nün planlaması çerçevesinde personel ihtiyacı duyulan her alanda nöbet ve çalışma çizelgelerinin düzenlenmesine; Kovid-19 Pandemi ile mücadele sürecinde Rektörlük ile ortak bir çalışmanın sağlanmasına karar verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER