Denizli Valiliği'nden açıklama! İşte yeni kararlar!

Korona virüsle mücadele kapsamında kentte yürütülen çalışmaları değerlendirmek amacıyla Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplanan İl Pandemi Kurulu’nda 6 maddelik karar alındı.

Denizli Valiliği'nden açıklama! İşte yeni kararlar!

İl Pandemi Kurulu, korona virüs (Kovid-19) salgını sürecinde il geneli vaka sayılarını, korona virüsle mücadele kapsamında kentte yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

1- İlimizdeki vaka artışlarının başta düğün törenleri olmak üzere toplu yapılan etkinliklerden kaynaklandığı değerlendirilerek, özellikle Cuma, Cumartesi, Pazar günleri yapılacak olan düğün törenlerinde kolluk kuvvetleri, İlgili Belediye ve İl/İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından oluşan ekipler tarafından denetimlerin sıklaştırılmasına.

2- İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı filyasyon ekipleri ile öncelikle çalışan fazla olan işletmelere maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet edilip edilmediği hususunda işyeri ziyaretleri düzenlenmesine, bu ziyaretler esnasında belirlenen form doğrultusunda gözlem yapılmasına, işyerine gerekiyorsa o anda uyarı ve ya öneri anlamında geri bildirim yapılmasına ve ilgili formların dosyalanarak muhafaza edilmesine.

3- Ticaret Odası Başkanlığı, Sanayi Odası Başkanlığı ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından bağlı işletmelerine başta maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulması ve Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından yayınlanan Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde belirtilen tedbirlere riayet edilmesi hususunda tebligat yapılmasına.

4- Korona virüsle mücadelede en başta yer alan tedbirlerden maske, mesafe, temizlik kurallarına uyulup uyulmadığının her platformda gözlenmesine, farkındalık oluşturacak her türlü bilginin vurgulanmasına, her kurumun web sitesi, sosyal medya hesapları aracılığıyla vatandaşları bilgilendirici, farkındalık oluşturacak bilgi paylaşımında bulunmasına.

5- İl Müftülüğü koordinasyonunda Cuma hutbelerinde farkındalık oluşturacak maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet edilmesi hususunda bilgilendirmelere devam edilmesine, özellikle işyeri ortamlarında ve düğünler gibi kalabalık oluşturacak her türlü ortamlarda daha duyarlı hareket edilmesi hususuna dikkat çekilmesine.

6- Kurban Bayramı süresince Kurban Komisyonu tarafından alınan kararlara uyulup uyulmadığının denetlenmesine, karar verilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner212

banner211