Denizli Valiliği vatandaşları uyardı!

Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü, Denizli’nin hafta sonundan itibaren kar yağışı ve aşırı soğukların etkisi altına gireceğini bildirildi. Denizli Valiliği, 27 Ocak 2022 Perşembe Günü’ne kadar sürecek olan kar yağışlı ve aşırı soğuklarda vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Denizli Valiliği vatandaşları uyardı!

Denizli hafta sonu itibarıyla yeni soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Balkanlar üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın, hafta sonundan itibaren bölgemizde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta başından itibaren, bölgemiz Karadeniz üzerinden gelecek daha soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği, bunun sonucunda bölge genelinde aşırı soğuk hava koşullarının görüleceği tahmin ediliyor. 22 Ocak Cumartesi Günü yağışların; Afyonkarahisar ve Uşak’ta yoğun kar yağışı, Denizli’de ise yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlayacak. Yağışların, öğle saatlerinden sonra kar yağışına dönüşmesini bekliyoruz. Bölgemizde yağışların kuvvetli ve yoğun olması tahmin ediliyor. 23 Ocak 2022 Pazar ve 24 Ocak 2022 Pazartesi Günü; Afyonkarahisar kar, Uşak ve Denizli illerinin kar yağışı şeklinde geçeceği tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre; aşırı soğuk ve kar yağışlı havanın 27 Ocak 2022 Perşembe Günü’ne kadar etkili olması bekleniyor. Aşırı soğuk hava ve yoğun kar yağışları, çığ tehlikesi ve zirai don için vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğümüzün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir” denildi.

VALİLİK'TEN UYARI

Denizli Valiliği, Meteoroloji 5. Bölge Müdürlüğü’nün açıklamalarının ardından uyarılarda bulundu. Valiliğin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şunlar aktarıldı: “Meteorolojinin yaptığı son değerlendirmelere göre ilimizde bir hafta boyunca aşırı soğuk hava, yoğun kar yağışı ve zirai don tehlikesi beklenmektedir. Üreticilerimiz başta olmak üzere ilgililerin ve tüm vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları, seyahat edeceklerin araçlarına mutlaka kış lastiği takıp yanlarında zincir bulundurmaları önemle rica olunur.”

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2022, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER