DENİZLİ VALİLİĞİ'NDE ENGELLİLER İÇİN DÜZENLEMELER YAPILDI

DENİZLİ VALİLİĞİ'NDE ENGELLİLER İÇİN DÜZENLEMELER YAPILDI

Denizli Valiliği çevresinde ve içinde engelli vatandaşların gidecekleri birimlere daha rahat ulaşabilmelerini sağlamak adına bir dizi düzenlemeler yapıldı.
Denizli Valisi Hasan Karahan’ın talimatı doğrultusunda engelli vatandaşların Denizli Valiliği içinde daha rahat ve güvenli bir şekilde işlerini yapabilmeleri ve ulaşımlarının sağlanması amacıyla yönlendirme bantları yerleştirildi. Görme engelli vatandaşların için ayrıca bina içinde bulunan birim müdürlükleri yönlendirme levhalarına kabartma alfabesi ile yönlendirme yazıları yazıldı. Bedensel engelli vatandaşlar için Valilik binasının üç giriş kapısının ikisinde bulunan engelli rampasının yanı sıra, Ana Protokol Giriş kapısına da engelli vatandaşların binaya daha rahat girebilmeleri için asansör yaptırıldı.

Vali Karahan, engelli vatandaşların başta Nüfus Müdürlüğü olmak üzere Valilik’teki tüm birim müdürlüklerine ulaşımlarının sorunsuz ve onlara en uygun şekilde yardımcı olunabilmesi için bu uygulamaları hızla hayata geçirdiklerini belirtti. 

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner220

banner221